Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Miért nem akar beszélni velem...

Miért nem akar beszélni velem a tudatalattim?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam,hogy a tudatos álmodással beszélhetünk a tudatalattinkkal és érdekes dolgokat élhetünk át(régi emlékek,segíthet megérteni valamit ami miatt nincs sínen az életünk stb).Egy ideje próbálkozok a tudatos álommal és heti pár alkalommal össze szokott jönni.


Az éjjel tudatos álmom során találkoztam egy álombeli karakterrel(Egy fiatalabb csaj volt az).Mondtam neki,hogy tudom,hogy ez csak egy álom,és szeretnék beszélgetni a tudatalattimmal.A csaj elkezdett nevetni és azt mondta,ha ezért jöttem akkor Ő már megy is és ezzel elindult az ajtó fele(a lakásom volt a helyszín).Kicsit idegesen utána szóltam és látván hogy csak megy tovább megfogtam a vállát és magam felé fordítottam a csajt.Amit ekkor láttam már teljesen lesokkolt.A szemei megváltoztak és nagyobbak lettek,valami furcsa dolog látszott bennük,a száján egy elég őrült vigyor alakult ki és az arcáról leolvasható volt,hogy nagyon haragos lett.Ezen a ponton már hátráltam volna,de teljesen le voltam fagyva,nem bírtam mozdulni sem.Megváltozott hangon(sokkal mélyebb lett) elkezdte mondani hogy:"Mond utánam!Nem akarok beszélni a tudatalattimmal!".A számon egy hangot sem tudtam kinyögni.Nézett pár másodpercig majd elővett egy kést és éreztem ahogy szépen lassan belém szúrja.Felébredtem,teljesen le voltam izzadva és más álmaimmal ellentétben ennek minden részlete tisztán ott volt a fejemben.Folyamatosan az pörgött bennem amit mondott és nem tudtam visszaaludni már(reggel 6 óra volt).


Miért nem szeretne a tudatalattim kapcsolatba lépni velem?Próbálkoztatok hasonló dologgal?


2015. aug. 4. 12:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"A csaj elkezdett nevetni és azt mondta,ha ezért jöttem akkor Ő már megy is és ezzel elindult az ajtó fele(a lakásom volt a helyszín)"


Látod már a tudatalattid is csak röhög rajtad.

2015. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szeretem amikor egyesek viccet űznek olyan dolgokból amikről még csak fogalmuk sincs.A tudatalatti a tudatunk egy olyan része amit nem tudunk csak úgy elérni.Ha megfelelően tudjuk alkalmazni a tudatos álmodást akkor rálátást nyerhetünk olyan dolgokra amiket eddig nem vettünk észre.Felidézhetünk olyan emlékeket amik habár megtörténtek velünk mégsem tudunk visszaemlékezni rá,de a tudatunk legmélyén elvan tárolva ez is,mint minden ami megtörtént velünk.Az emberi agy összetettebb és precízebb a legjobb számítógépeknél is amiket az ember valaha összerakott.Rájöhetünk olyan összefüggésekre amiket nem veszünk észre,pedig minden információ a rendelkezésünkre áll,csak össze kellene raknunk a "képet".
2015. aug. 4. 22:51
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha ilyen okos vagy minek kerdezel?:D
2015. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Ha ilyen okos vagy minek kerdezel?:D"


Mit jelent az okos szó szerinted?Vannak dolgok amiket tudok,de én sem vagyok mindennel tisztában.Az emberi agy és a tudat szintjei jelenleg elég nagy rejtély.Vagy nem tudják megfejteni az "okosak",vagy csak nem akarják az ismereteiket nyilvánosságra hozni(nyilván nyomos okkal).

2015. aug. 4. 23:00
 15/21 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Jószándékból kérdezem: nem nyomja valami túlságosan a lelkiismeretedet, amivel esetleg hosszabb ideje nem mersz szembenézni? Nem lehetséges, hogy ez a rémálom valami feldolgozatlan traumából (esetleg traumasorozatból) ered?


Persze nem kell aggódnod, ha ez csak egyszeri rémálom volt... ebben az esetben nyugodtan elfelejtheted, nem érdemes foglalkoznod vele.


A jövőben Szebb Álmokat és Kipihentebb Ébredéseket Kívánok! A mindennapi életedben pedig Sikerélményeket!


Üdvözlettel: 41/N

2015. aug. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A próbálkozás jó volt, ezen a szinten el tudod érni a tudatalattid. Viszont hagytad magad megfélemlíteni. Azt tudnod kell, hogy akit keresel, az te magad vagy, viszont az az éned mindent tud rólad. Minden apró hallott zörejt, szemed sarkából látott rovart, bármit ami sokkolna, vagy tetszene. Nyilván való, hogy téged véd, nehogy olyat tárj fel, amire szerinte (azaz szerinted) még nem állsz készen. Egy tipikus védekező mechanizmust tapasztalhattál. Megfélemlített és ezzel sikeren elzavart. Ha valóban tudatalattiddal szeretnél beszélni, ennél jobb felkészülésre van szükséged. Kezdve a félelmek tűrésével, legyőzésével.
2015. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Vannak olyan dolgok a múltamban és a jelenemben is amire nem vagyok büszke,de az embernek meg kell tennie bizonyos dolgokat hogy előrébb juthasson az életnek nevezett játékban.Tisztában vagyok azzal,hogy nem jó amit teszek,szóval lehetséges,hogy erre akarja felhívni a figyelmemet.
2015. aug. 5. 13:34
 18/21 anonim válasza:
Teljesen rosszul állsz hozzá mindenhez.Keress fel egy pszihológust.
2015. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
És ne sértődj meg,minden bántás nélkül mondom ezt.
2015. aug. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem sértődök meg.Szerintem mindenki másképp áll hozzá a dolgokhoz,nincs olyan hogy jól vagy rosszul.Egy problémát többféle módon is meglehet közelíteni.
2015. aug. 6. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!