Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Hogyan csendesítsem el a...

Hogyan csendesítsem el a gondolataimat, hogy nyugtassam meg az érzelmeimet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, sajnos családi "betegség" hogy eléggé inger érzékenyek vagyunk mindannyian, átlagos, alap állapotban nyugodt, és kedves emberek, én személy szerint általában eléggé pozitív is, ám amikor valami hibát követek el, vagy túlzottan sok nyomasztó dolog történik, akkor a kizárás amit sikerült elsajátítanom, nem működik, úgy értem ezt a kizárást, hogy apróbb problémáknál, könnyedén kizárom a negatív gondolatokat, megtudom szinte teljesen szüntetni, ám amikor egyre több a gond, akkor egyszerre áttörik a "védelmem" és akkor a gyomrom görcsbe rándul, a fejem elkezd sajogni, és teljesen elvesztem az uralmat magam felett, akkor borzalmas döntéseket hozok, aludni képtelenné válok, tudtok esetleg tanácsokat adni, mivel tudnám a túlzott izgulásokat nehézségek közepette, a problémák, és a negatív gondolatokat megfelelően kezelni? Köszi előre is a válaszokat.
2016. jún. 9. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"ok ehhez hasonlót könyvet olvastam, és valahogy az életbe nem sikerül átültetni"


Ne légy magaddal szigorú, senki sem tökéletes és senki sem kezeli a felmerülő problémákat minden esetben helyesen. A jelenlegi természeted és a számodra ideális természet különbözik és te szeretnél megváltozni, ez jó! De vedd észre hogy ez egy hosszabb tanulási folyamat, senki sem tud azonnal vagy rövid idő alatt kibújni a bőréből és azzá az emberré válni akivé szeretne.


Epiktétosz kézikönyvecskéjének legfontosabb mondata az hogy

"Nem a tények zavarják az embereket, hanem a tényekről alkotott vélemények."


Ezért ne azt vedd észre hogy már megint nyugtalan vagy, hanem azt ha valamit nyugodtan és jól csináltál, úgy ahogy szerinted helyes, ugyanis ez a gondolat vezérel téged a megfelelő irányba. Vedd észre hogy a jelenlegi természeted ellenére már vannak helyzetek amikor a magad ura vagy és aszerint cselekszel!


Ugyanakkor természetes hogy időnként hibázol, időnként mindenki hibázik. Tanulj meg megbocsájtani önmagadnak, ez nagyon fontos, ha emészted magadat akkor csak többszörösen bánt. Utólag annyit tehetsz hogy legközelebb megpróbálod jobban kezelni a problémát, felkészülsz rá a tapasztalatok alapján.


Legjobb kezdet hogyha ráállítod magadat arra hogy észrevedd hogy ideges vagy, ne hagyd hogy elragadjon. Ha hirtelen szakad rád egy probléma akkor addig ne foglalkozz vele amíg meg nem nyugodtál és helyesen nem tudod kezelni. Ez gyakorlás kérdése.


Tehát a tanács amit tudok adni hogy ne add fel és próbáld aktívan megváltoztatni magadat, foglalkozz magaddal, vedd észre és javíts a hibáidon. Reggel készülj fel hogy mire számíthatsz az adott napon, délután meg gondold át a napi sikereket, hibákat és azt hogy hogyan csinálhatnád még jobban legközelebb. Ha marad is olyan helyzet amire ingerülten reagálsz, akkor is egy sokkal jobb és nyugodtabb emberré válsz a magad szemében, és nyilván másokéban is ha látják hogy nem görcsölsz.


"nyitott vagyok minden olyan dologra, ami hasznos lehet az életben"

Valójában lelki dolgokkal kapcsolatban minden hasznos lehet, ha számodra elfogadható és segít. Tök mindegy hogy sztoikus, istenhívő vagy ezoterikus zenéket hallgató az illető, ha megnyugtatja és segíti az életben. Mondjuk szerintem nem árt a valóság talaján maradni, rengeteg ideírónak van elképesztően primitív és mesebeli világképe amit valós tényként próbál beállítani.


"Ha esetleg tudsz még könyveket, olvasásra szánt anyagokat küldeni, az jó volna. Köszi."

Sajnos nem tudok. Van még a MEK-en sztoikus mű ókori íróktól (Seneca, Marcus Aurelius), de azok már jóval hosszabbak és nehezebben emészthetőek.

Ha esetleg tudsz angolul akkor érdemes rákeresned a stoicism-ra, úgy látom modern fénykorát éli, rengeteg aktív fórum és jó pár sztoikus társulat van a neten.

2016. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nahát eltűnt a hozzászólása amire válaszoltam. Az külön sajnálatra méltó hogy ismeretlenül szid a fórumon és leveleket küld, majd olvasatlanul letiltja a válaszomat. Nem lehet neki könnyű...
2016. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, békesség van emberek, ne bántsátok egymást, amikor meghal egy ember szerette, akkor rá jön, hogy minden emberi élet nagyon fontos, egy anyának, gyermeknek az akit bántalom ér az életben, a digitális világban, bárhol legalább annyira sirathatja, meggyötört szeretteit, mint mi a sajátunkat.
2016. jún. 11. 21:58
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem az ASMR videok sokat segítettek, a youtube-on keress rá, hogy ASMR. ha akarsz, ha nem, megnyugszol. Rengeteg a választék.
2016. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!