Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyire hasznos a 2 napos...

Mennyire hasznos a 2 napos gyermek agykontroll tanfolyam?

Figyelt kérdés
9 és 11 éves gyerekeknek

2018. okt. 14. 07:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
54%
Annak aki tartja, rendkívül hasznos.
2018. okt. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
56%
Az ezotérikus édesanyám tönkretette az életemet a sok new age-es sz*rjával. A gyereknek nem agykontroll kell, hanem elvek, és erkölcsök egy józan élethez. Én jól megszívtam, hogy Oshon keresztül, Deepak Chopráig persze Eckhart Tolle-n át minden hülyeséggel teletömték a fejemet. Csodálkoztam, hogy a 10 éves koromtól fogva belémtöltött dolgokkal, nem állom meg magam minden élethelyzetben. Hagyd a gyereket ilyennel, és neveld őszinteségre!
2018. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Az agykontrollal az egót tápláljuk különböző önszuggesztiókkal hogy a vágyainkat előbb elérjük, azaz ez lenne tömören a lényege. A meditációval pedig a tudatot tisztítjuk és több évezredes gyakorlatról beszélünk, ráadásul a vipassana meditáció ingyenes, adományalapú, nem a bizniszről szól. 8 éves kórtól van vipassana tanfolyam gyerekeknek. A meditáció önismeretre és jelenben élésre tanít, nem pedig arra hogy vágyakat vetítsünk ki a jövőbe és azokat próbáljuk meg bevonzani.
2018. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%
2 napra abból a pénzből vidd el a gyerekeket kirándulni! Röptessetek sárkányt, biciklizzetek, járjatok erdőt, süssetek szalonnát tábortűznél stb. Hagyd kibontakozni őket, jobban járnak mintha megtanítanák őket arra, hogy miként szűkítsék be a gondolkozásukat. Lehet , hogy másik séma alapján, de ugyanaz történik mint az állami oktatásban, megtanítják őket egy séma mentén gondolkodni, ezzel semmi baj nincs, csak épp a szabadság hiányzik belőle. Előre meghatározott minták alapján hoznak meg minden döntést az életben, még ha ez látszólag jó is, mert lehet, hogy sikeresek gazdagok lesznek a jövőben és hasznosak a társadalomnak, csak lehet, hogy épp nem önmagukat fogják megvalósítani, hanem egy mások által megálmodott idealizált képet...
2018. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
70%
Első hallásra nagy baromságnak tűnik. De ha jobban belegondolok, akkor még nagyobbnak.
2018. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%
Semennyire. Kár és szemét, és ebbe még beleviszed a gyermekeidet, az önmagába már elég nagy probléma.
2018. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
38%

Látom, akik lepontozottak lettek, mindnyájan ellene vannak.

Tehát én ez szerint válaszolok.

.

Nagyon hasznos.

Ahogy már előttem írták, hasznos annak, aki tartja.

Hasznos a szülőnek, mert abban a TÉVHITBEN ÉL, hogy mindent megtesz gyereke boldogulásáért.

Hasznos a gyereknek, mert abban a TÉVHITBEN nevelődik, hogy különb a többieknél, akik nem vesznek részt ilyen 2 naposon.

Ahogy nő a gyerek, idősödnek szülei, egyre hasznosabbá válik, mert meg fogják érteni, miért haragszik rájuk felnőtt gyerekük.

2018. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, a hozzászólók tapasztalatból nyilvánultak-e meg, vagy valami másból?

Én magam voltam agykontroll tanfolyamon, a gyermekkorú lányom is volt, egyikünknek se okozott lelki törést, persze varázslók se lettünk. Később vipassana tanfolyamon is voltam, Buddha se lettem.

Nekem a tapasztalatom azt súgja, hogy akiben nincs benne az elmebaj magja, az nem lesz bolond. (Persze öndícséret...)

Ha a gyermeked normális -persze mit kelljen ezen érteni-, akkor nem árt, de nem is biztos, hogy használ neki. Ha mesélsz neki róla, és vele egyetértében vesz részt rajta, akkor nagyobb lelki törést nem hiszem, hogy okoz, viszont az önisermeretének jót tehet. Legfeljebb nem fogja megragadni, nem foglalkozik vele tovább, és elfelejti.

2018. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

#8

Nem is mondták a vipassana tanfolyamon, hogy az elvégzése után Buddha leszel. De azt sem, hogy hagyd abba a gyakorlást ha jól sejtem ;)

2018. okt. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%

# 9, jól sejted. Fél éven keresztül hajnalban keltem, 1 órát meditáltam, este 1 órát meditáltam. Az időbeosztásomat rendkívüli módon megterhelte - nem ashramban élek, 1-1 órát utazom a munkahelyemre oda-vissza, plusz család, nem fér bele.

Másfelől, olvastam érdekességet. Egy Poonja nevezetű emberrel készítettek egy interjú-könyvet, és az interjúztatók között többen voltak vipassana gyakorlók. Volt, aki már huszon éve gyakorolt, és eldicsekedett vele Poonjának, aki megkérdezte: "És mire mentél vele?" Nem volt értelmes válasz. Mindegyik vipassanástól megkérdezte, mire ment vele, egyik se tudot értelmeset kinyögni. Na, ekkor hagyam abba.

2018. okt. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!