Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Mennyire hasznos a 2 napos...

Mennyire hasznos a 2 napos gyermek agykontroll tanfolyam?

Figyelt kérdés
9 és 11 éves gyerekeknek

2018. okt. 14. 07:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"A megvilágosodást nem lehet elérni, mert nem egy cél, hanem egy folyamatos tudatállapot. Nincs az a gyakorlat amivel ezt el lehet érni. Az emberek túlnyomó részénél, a megvilágosodás egy fogalom. Amíg ez fogalom, addig nem is fogják elérni soha. Ezt a dolgot nem lehet megfogalmazni, ahogyan Istent sem."



Igen, mert valójában ki az aki meditál, ki az aki a megvilágosodást el akarja érni, az csupán az illuzórikus énünk vágya, ami kb olyan mintha azt akarnánk álmodni hogy ébredjünk fel, ugyanakkor egy ideig szükségünk lehet a meditációra is, mert bár ezzel kivetítjük a jövőbe egy elérendő célként a megvilágosodást, ugyanakkor betekintést is kaphatunk rövid időre a jelenlétbe. Jelenlét=valós szellemi lényünk, amikor nem az elme torzításán, kondicionáltságán keresztül látjuk a történéseket. Jelenlétben megtapasztaljuk a VANSÁGOT, hogy minden ami körülvesz minket csak van, minden üres, mi magunk ruházzuk fel tulajdonságokkal, ahogy életünk során egyszer megtapasztaljuk a dolgokat, az kivált belőlünk egy érzést, a tetszés vagy a nem tetszés érzését, ezután aszerint halmozzuk vagy kerüljük ezeket a dolgokat, a jelenlétben nincsnek ezek a kötődések tudatunkban, tehát nem vált ki rossz érzést semmi, mert tudjuk hogy csak mi tettük a gondolataink által azzá aminek hittük. Szóval a meditációban megtapasztalt jelenlét érzések, elkezdik lebontani az illúzió falait, ezáltal nem te fogsz gyakorlat által megvilágosodni, hanem át tud hatni az igazi szellemi lényed, mivel leomlik lassan ez a fal, és valójában felismered hogy akinek hitted magad, aki keresett végig, az nem is valós én, ez egy paradoxon amit mindenkinek magának kell megfejteni, saját börtönünkben egyszerre vagyunk rabok és börtönőrök, csak nem vagyunk rá tudatosak, ezt kell megfejtenünk, de csak egy részét tudjuk megfejteni az elme által, a többi az jön magától, mintha kegyelmet kapnánk. Hülye hasonlat, de olyan mintha kaptunk volna egy testet és egy elmét, a testben az elme a számítógépünk, ami segítségünkre van a tájékozódásban és eltárol információkat, mi jelenleg az információ halmazzal vagyunk azonosulva, ezt tekintjük énünknek, nem vagyunk tudatosak a felhasználóra.

2018. okt. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

A 2 napos gyermek agykontroll tanfolyam lehet hasznos, de lehet káros is. nem lehet tudni előre. A gyermek személyiségétől függ.


A megvilágosodásért pedig nem kell tenni semmit. Ahogy a hullám is visszatér az óceánba, mert az óceántól kapott energiája kifullad, úgy fog az egyén is visszatérni az Egybe, mert a tőle kapott energiája kifullad. Ahogy a hullám se tud az óceántól elválasztott állapotában spéci gyakorlatokkal egyszer csak úgy visszacsusszanni az ócánba, ki kell várnia az ív végét, amikor az energiája elfogy, és visszatér, úgy az egyén is hiába mesterkedik, nem fogja tudni siettetni a "visszatérését". Amikor kialussza magát fölébred. Nem kell tenni semmit. Addig is tegye, amit tennie kell.

2018. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"A megvilágosodásért pedig nem kell tenni semmit. Ahogy a hullám is visszatér az óceánba, mert az óceántól kapott energiája kifullad, úgy fog az egyén is visszatérni az Egybe, mert a tőle kapott energiája kifullad. Ahogy a hullám se tud az óceántól elválasztott állapotában spéci gyakorlatokkal egyszer csak úgy visszacsusszanni az ócánba, ki kell várnia az ív végét, amikor az energiája elfogy, és visszatér, úgy az egyén is hiába mesterkedik, nem fogja tudni siettetni a "visszatérését". Amikor kialussza magát fölébred. Nem kell tenni semmit. Addig is tegye, amit tennie kell."


Amikor gyerekkoromban a balesetben nekem lepergett az életem, akkor az egy pillanat alatt történt, azaz míg a testem a földre zuhant már le is pergett, ez az életlepergés inkább olyan volt, mintha egy pillanat alatt azt a közel 8 évemet újra éltem volna nagyon részletesen, ekkor igazából egy életnyi érzést egy pillanatba sűrítve élünk meg, ennek a megélt pillanatnak a minősége, azaz egy befejezett élet utolsó pillanatának a minősége, a következő életünk kezdeti minőségét adja meg, tehát hogy mennyire vagyunk tudatosak ennek az életünknek a végén, azzal indítunk a következőben. Ha meditációban elkezded megtapasztalni a jelenlétet, azaz a gondolatmentes létezést, akkor az elkezdi áthatni a mindennapjaidat is, többször lesz jelenlét tapasztalásod, ahol nem a gondolatok fátylán keresztül hozol döntéseket, hanem egy tisztább létezés érvényesül a hétköznapi cselekedeteinkben, ezáltal több energiád lesz, más lesz a rezgésszinted, így az életed végén a megélt érzés a pillanatba sűrítve is tisztább lesz, a tisztább magasabb rezgésű energia pedig tisztább új életet hoz, ennyit számít a meditáció.

2018. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Higgy, amit akarsz, én Robert Adamsnek hiszek:

"Ez egy kozmikus vicc. Miért kozmikus vicc? Mert valódi természetünk móksha, megszabadulás, szabadság, zavartalan boldogság, üdvösség, mégis kötöttnek képzeljük magunkat. Azt képzeljük, hogy a környezetünk által, a karma által kötött, és korlátozott személyes én vagyunk. Mit teszünk tehát? Őrülten az ön-megvalósítás módszerei után kutatunk. Mindenféle jógatechnikákat gyakorlunk. Tanítók után kutatunk. Könyveket olvasunk. A kundalíninkkel játszadozunk. (a tanítványok nevetnek) Szabaddá válásunk érdekében mindenféle hátborzongató dolgokat cselekszünk. De hát már szabadok vagyunk, és a csöndessé váláson kívül valójában nem kell tennünk semmit. Ez a kozmikus vicc. Megszabadult lények vagyunk, és körbe-körbe futkározunk, hogy mepróbáljunk megszabadulni."

2018. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy kozmikus vicc. Miért kozmikus vicc? Mert valódi természetünk móksha, megszabadulás, szabadság, zavartalan boldogság, üdvösség, mégis kötöttnek képzeljük magunkat. Azt képzeljük, hogy a környezetünk által, a karma által kötött, és korlátozott személyes én vagyunk. Mit teszünk tehát?"


Pontosan ezt tapasztaltam amikor volt a testen kívüli tapasztalásom, ráébredtem hogy nem a test vagyok és nem is az elme általi én, hanem AZ vagyok aki éppen kívülről látja a "testét". Ekkor nem volt én tudatom, csak a vagyok érzés töltött ki, a lét öröme hatott át, és tudtam hogy ami vagyok, az már teljes, hogy semmire nincs szükségem hogy több legyek. Robert Adams is azt írja, hogy VALÓDI természetünk ilyen, így is van, abból a szemszögből egy vicc az egész földi létünk, de ismétlem, abból a szemszögből látod csak ilyen egyszerűnek. Amikor nem vagy benne a gondolatok általi énben, hanem rá látsz az elme tartalmára és a gondolatokra és érzésekre azonosulás nélkül. Tehát igaz hogy mindenki már alapból megvilágosodott lényegében, mert mindenki ezt fogja egyszer megtapasztalni, és ez olyan lesz mint egy amnéziából ébredni, nekem is ilyen volt, de eddig el kell jutni valamilyen módon, és az is igaz hogy ez közelebb van mint gondolnánk, annyira közeli a valódi természetünk, hogy egyszerűen elmegyünk mellette, és pont a keresés és a meditáció is egy idő után már éppen akadályozni fog ebben, mert kivetítjük az időben és célként képzeljük el azt, amik már vagyunk, azaz a valódi megvilágosodott természetünk, de mindezt felfedezni, némi elme csendesítés igényel, tehát eljön a pillanat amikor fel kell hagyni a kereséssel és a meditációval, hogy végre megérkezz.

2018. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

"Nem is mondták a vipassana tanfolyamon, hogy az elvégzése után Buddha leszel."


Mint ahogy az agykontroll tanfolyamon sem mondják, hogy varázsló leszel.


Az meg, aki kijelenti, hogy "az egódat táplálod vele", szerintem elfeledkezik arról, hogy az emberek sokfélék, különböző célok elérésére, különböző motivációból gyakorolják az agykontrollt, és legfőképpen különböző tudatossági szinten vannak, az önismeret különböző fokán.


De nyilván szíved joga úgy felfogni, hogy aki például - az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint gyógyíthatatlan - szklerózis multiplex nevű betegség súlyos formájából tüntetmentes, gyógyult állapotba hozta magát agykontrollal, az az egóját táplálta azzal, hogy ezt választotta a fiatal korban bekövetkezett fokozatos leépülés és halál helyett.

2018. okt. 16. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Az meg, aki kijelenti, hogy "az egódat táplálod vele", szerintem elfeledkezik arról, hogy az emberek sokfélék, különböző célok elérésére, különböző motivációból gyakorolják az agykontrollt, és legfőképpen különböző tudatossági szinten vannak, az önismeret különböző fokán."


A kérdés arról szól, hogy 9-11 éves gyerekeknek hasznos e?

Egy ilyen korú gyereknek előbb a tudatot kell tisztítania, hogy aztán az agykontrolos teremtő gondolatokat hatékonyan alkalmazza, mert azt nem állítom hogy nem működik, ha az ember vizualizál valamiről elég sokat. Én valami fontosabb dologra próbálok rámutatni, még pedig arra, hogy az élet értelme nem az hogy nagy célokat érjünk el, hanem hogy ráébredjünk igaz önvalónkra, a szellemi lényünkre, szellemi lényünk nem azonos azzal amit most jelenleg énünknek képzelünk, az énünknek mindig célja és vágyai vannak, mindig el akar érni valamit, ha eléri akkor pedig új célok után kutat, és a kultúránk is ezt erőlteti ránk életünk során, csak akkor vagy valaki, ha sikeres vagy, céged van, nagy házad, luxus autód, és az anyagi dolgok utáni hajszában észre sem vesszük hogy van egy szellemi lényünk, ez az igazi lényünk, ami nélkül a minden célját elérni akaró én nem is létezhetne. Ezt keresd meg, ne a vágyakat üldözd egy életen át, mert ebből az életből mindenki üres kézzel távozik, hiába halmozol fel mindent egy életen át, és ezzel nem azt mondom hogy a gyermekeidnek ne teremts meg egy biztos alapot, csak azt hogy az igaz lényedet keresd, ne a célok elérésére menjen minden erőfeszítés, ezért írtam hogy az agykontroll mint célok elérésére használt gyakorlat, működik, de ehhez teremtsünk egy tiszta tudatot is alapnak, soha ne építsünk alap nélkül. Szóval jól mondod, ha a tudatosság felsőbb szintjén vagy, akkor jól lehet alkalmazni az agykontrollt, de ha a tudatosság végső szintjét csak egy rövid időre is eléred, akkor azt tapasztalod, hogy igaz lényed már teljes, hogy semmire nincs szüksége hogy több legyen, ekkor leplezed le a hamis ént amiként jelenleg élünk, ebből kell felébrednünk, ezt nevezik megvilágosodásnak/ébredésnek. Szóval ha volt már felébredt állapotod akár csak percekre is, akkor minden megváltozik, és nem az anyagi célokat hajszolod.


"De nyilván szíved joga úgy felfogni, hogy aki például - az orvostudomány jelenlegi álláspontja szerint gyógyíthatatlan - szklerózis multiplex nevű betegség súlyos formájából tüntetmentes, gyógyult állapotba hozta magát agykontrollal, az az egóját táplálta azzal, hogy ezt választotta a fiatal korban bekövetkezett fokozatos leépülés és halál helyett."



Mint fentebb írtam, a vizualizálás és bevonzás működik, elérhetsz vele célokat, akár még betegségből is fel lehet gyógyulni, csak van egy fontosabb mélyebb lényeg is az életünkben, amit nehezebb felfedni.

2018. okt. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Az érett tudatos lélek:


Az érett lélek már túl van a formákhoz kötött vágyain és ambícióin. Éppen az tette őt éretté, hogy megtapasztalta: ezeknek az ambícióknak és vágyaknak a kiélése sem hozta el számára az igazi boldogságot. Időleges kielégüléseket talán, de tartós boldogságot nem.


Az érett lélek már megtapasztalta és kiismerte a vágyak természetét, a formavilág állandó változékonyságát, ahol semmi sem tartós, minden dialektikus, minden változik.

Az érett lélek könnyen túl tud lépni vágyain és ambícióin, így válik érzékennyé az Élet mélyebb dimenziói számára.


Az érett lélek a “Mit akarok valójában az élettől?” kérdésre a következő választ adja: Meg akarom találni lényem valódi középpontját és ezzel elérni a formáktól való függetlenség tartós boldogságát, a lét örömét, az egység állapotát.


Az érett lélek nem ragaszkodik saját magához, ezért örömmel adja át magát annak a folyamatnak, amelyik feloszlatja őt. Egyre inkább feladja az egóval való azonosulását, teret nyitva így annak a felismerésnek, hogy ő tulajdonképpen forma nélküli Tudat.


Az éretlen tudatlan lélek:


Az éretlen lélek mindig tele van vágyakkal, ambíciói, céljai vannak, amelyeket el akar érni, amelyek felé törekszik, legyenek azok a célok akár hétköznapiak (pénz, hatalom) vagy a legkifinomultabbak (vallásos önátadás, spirituális önmegvalósítás). Ezeknek a céloknak az elérésére azonban mindig időre van szükség, ezért az éretlen lélek számára fontos a jövő. Ha spirituális céljai vannak, akkor esetleg sejti, hogy minden fontos dolog a Most-ban, itt és most történik, de ő ezt a jelen pillanatot ugródeszkaként használja jövőbeli céljainak az elérésére.


Ha egy éretlen lélek spirituális célok felé fordul és találkozik az elmenélküliség követelményével, akkor kezdi el játszani különböző elmejátszmáit, amivel megpróbálja áthidalni ezt az áthidalhatatlan szakadékot közte és a lét között. Az éretlen lélek a forma nélküliben is élni akar, ott is valaki akar lenni!!


Amíg ezek a célokat el nem érte és vágyai ki nem elégülnek, addig nem tapasztalhatja meg a formavilág és a vágyak természetét, így nem válhat éretté.

2018. okt. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Nem emberi lények vagyunk, akik spirituális élményeken megyünk keresztül, hanem spirituális lények, akik az emberi létezés élményén haladnak át.


"Az anyagi világból üres kézzel távozunk, bármit halmoztunk is fel életünkben, azt nem vihetjük magunkkal."


Találd meg még életed során, hogy mi az ami életünk végén üres kézzel távozik, ez az élet értelme, nem az anyagi siker, és nem is az hogy valamitől nagy valakinek képzeled magad. Tekints a gondolatok és érzések mögé, mit találsz ott? Ha megtaláltad nem lesz több kérdésed.

2018. okt. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Jól elkanyarodtunk az eredeti kérdésemtől, de kíváncsian olvasom a hozzászólásokat.

Egyébként meg ki az aki holt biztos, hogy úgy van ahogy írja?

Ki mer ilyet valaki jelenteni?

Honnan tudjuk, hogy kinek van igaza?

2018. okt. 16. 10:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!