Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Az agy hogy rak össze teljesen...

Az agy hogy rak össze teljesen értelmetlen álmokat?

Figyelt kérdés

Ma reggelre azt álmodtam, hogy az egyik ismerősömmel lefeküdtem, aki az álmomban Weisz Fanni pasija volt. Ott volt a volt férje Fanninak (Ő buktatott le minket és mondta nekem, hogy benne sose bízzak meg), és annak az új barátnője is ott ült akinek sírtam, mit tettem.

Hogy lehet ilyen lehetetlenséget álmodni? Egyikük sem volt eszemben este, alvás előtt. Hogy rak össze ilyeneket agy?

Kíváncsi lennék mitől függ hogy miről álmodunk.


2021. ápr. 14. 07:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

#10


Mire gondolsz?


Emberekre? Az agyad tudat alatt sokkal több dolgot dolgoz fel. Még ha te nem is emlékszel konkrétan egy emberre az agyad akkor is megjegyezte hogy elsétáltál mellette

2021. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
64%
Nem emberekre.Láttam már álmomban olyan színeket amik nincsenek a földön.Ez ,hogy lehet?
2021. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Hogy tudod, hogy szín volt, és olyan szín, amit még nem láttál, hogyha nem is láttál ilyet előtte?
2021. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Nos, az agy tudatalatti szinten mindenre képes. Nekem visszatérő álmom volt, hogy Bécsbe utaztunk vonattal valakivel, egészen nyíregyházáról. Egy másik ami eszembe jut, hogy egy autóbaleset történt a mi kocsink előtt, és hazasiettünk utána. Mind a kettő álom fura, mert ugyan utaztam már vonattal rengeteget, Bécsben sose voltam, még Ausztriában se, autó-balesetet is láttam, de csak egyszer, és gyalogosként, jó messziről. De gondolj ebbe bele: a képzeleted, fantáziád is képes elég sok mindent létrehozni, ami van olyan szürreális, mint az álmaid.
2021. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a kollektív tudatalattiból is merít az agyunk.

Nekem pl. volt olyan álmom, hogy egy barlangban vagyok, fáklyák világítanak (nem is tudom, hogy néz ki egy fáklya) és egy gyönyörű szép, tetőtől talpig bronz színű nőalak közelít felém és azt mondja, ne féljek, most már minden rendben lesz.

17 évesen álmodtam a legborzasztóbbat, akkor ki akartak végezni, mert ráléptem a fűre. :)

Továbbá többször álmodtam "tatárjárást". Egyszerűen tudtam, hogy tatárjárás van. A szüleimmel és a tesómmal menekültünk. A fák nagyon magasak voltak, ami azért érdekes, mert akkor még nem tudtam, hogy akkortájt magasabbak voltak a fák, mint most.

2021. ápr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen az volt ,de nagyon sokféle.Ráadásul megdöbbentő is volt mert soha de soha nem láttam ilyet ez biztos.Úgy kell elképzelni mintha minden amit látsz mondjuk maradjunk a magyar zászlónál,piros - fehér- zöld lenne.Ehhez vagy hozzászokva,mindent így láttál eddig.

Így telik az életed.Aztán egyszer csak megmutatnak neked mondjuk valamit ami kék színű.Soha nem láttál addig ilyet,nem is értenéd,de látnád. Utána elkezdenél kételkedni,hogy itt valami nincs rendben.Biztos,hogy a világ csak annyi amennyit látok belőle?Vagy csak le vagyok korlátozva és sokkal több minden van körülöttem?

Azóta már biztos vagyok benne,hogy sokkal több szín van valahol, amit mi nem látunk valamilyen oknál fogva.Csak kérdés,hogy miért vagyunk korlátozva és mi kell ahhoz,hogy ezt a korlátot megnyissuk.

Velem egyszer fordult ez elő,de nem képzelődtem hanem akkor ,ott ténylegesen láttam.Elképesztő mennyiségű szín van,ahhoz képest ez a világ fekete-fehér.

2021. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Az tény, hogy a szemünk nem bír minden színt feldolgozni. A testünk eléggé korlátolt érzékszervek terén. Sőt úgy összességében szerintem ez a lét eléggé korlátozott. Valamiért ezt kell megtapasztalnunk. Ha fejlettebbek lennénk, fejlettebb testet is kapnánk. (Talán az evolúció így van szinkronban a spiritális fejlődéssel)


Bocs az offért.

2021. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hú, azta nagyon jókat írtatok!! Köszönöm :) Nagyon érdekes a téma!
2021. ápr. 14. 17:17
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

En rengeteget almodok azzal, hogy vizsgazok, es nem jut eszembe semmi. Pl a tori teteleket ugy jegyeztem meg, mint egy verset. Ha az elso szora vagy bekezdesekre emlekeztem, akkor ment az egesz.

17 eve erettsegiztem.Tehat nalam ez total nem igaz, hogy a napi latottak jonnek vissza ejszaka. Es gondolkodni se szoktam a tori teteleken. Es megis havonta tobbszor ezzel almodok.

Nagyon erdekes tema az almodas.

Itt egy erdekes video rola:

[link]

2021. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Csakis a tudatalattidtól függ, hogy mit álmodsz. Ezért is ennyire zavaros az egész. Az agy úgymond csökkentett üzemmódba vált alváskor, nem beszélgetsz, nem gondolkozol, így jönnek a tudatalattid által alkotott képek, cselekmények, amit az agy próbál logikusan értelmezni, egybe rakni. Ez nem mindig sikerül.
2021. ápr. 15. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!