Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Létezik hogy nem vagyok képes...

Létezik hogy nem vagyok képes tudatosan álmodni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már úgy érzem hogy annyira szerencsétlen vagyok hogy számomra lehetetlen tudatosan álmodni... Még a paralízissal is próbálkoztam rengeteg tutoriált néztem és követtem a lépéseket de semmi... több mint fél éve próbálkozok sikertelenül... Lehetséges hogy egyszerűen csak nem vagyok rá képes? Vagy bárki képes rá? Vannak kivételek? Ha igen, lehet hogy én vagyok az egyik? Elég letört vagyok miatta hogy nem megy...

2021. okt. 22. 04:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#10

Tudom, hogy rossz, meg minden, viszont én csak szeretném megtapasztalni, hogy milyen is valójában...

"De lehet" - kifejtenéd, hogy hogyan lehetséges mesterségesen előzidézni? Megköszönném!

2021. dec. 29. 17:55
 12/22 anonim ***** válasza:
63%

Ugy aludj el hogy kozbe az elméd éber maradjon, a tested aludjon el

Fekudj le, semmi masra ne koncentralj csak a legzesedre

Ha meg kell fordulnod, akkor ne fordulj meg

2021. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%

#12

Ez abszolút hülyeség. Az internet tele van ilyen téves infoval, sajnos. Az alvásparalízist nem tudod előidézni. Ha valakinél előfordul, annak mindig oka van, pl. cirkadián rituszavar.


Amit te leírtál, az egy tudatos álmodás technika egy része.

2022. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azzal a különbséggel, hogy szabad mozogni.
2022. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Ha sokáig nem mozogsz és nem alszik el az elméd csak a tested akkor alvásparalizisbe kerülsz
2022. jan. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
meglehet
2022. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Eddig még nekem sem sikerült rájönnöm, hogy mi ébresztene rá hatékonyan alvás közben arra hogy álmodok éppen, de már sokszor megéltem, kb. minimum 30-szor.


Próbáltam már, hogy ébren szokásommá tettem hogy megvizsgálom kb. óránként hogy nem álmodom-e. Volt is már egyszer hogy ennek köszönhetően jöttem rá álmomban, de csak egyszer.

Reggel eltudom határozni hogy a nap folyamán ahányszor csak lehet megvizsgálom álmodok-e, eszembe is jut vagy 10-szer a nap folyamán, beugrik a gondolat hogy vizsgáljam meg, de álmomban valamiért nem folytatódik, az hogy beugrik a gondolat, egyszer azért beugrott ennek köszönhetően. Egyszer meg olyan volt, vagyis kétszer, de az egyiknél arra jutottam hogy ébren vagyok, csak mikor felébredtem jöttem rá hogy mégsem :D

A többi eseteknél spontán történt, van amikor azért mert annyira szürreális volt az álom, van amikor tényleg csak úgy, egyfajta éberség kapcsol be olyankor. Olyasmi mint amikor ébren is sokszor belefeledkezünk a tevékenységeinkbe csak úgy sodródunk, vagy robotként csinálunk valamit, néha meg egy fókuszváltásszerűség történik és éberek leszünk, ez egy kicsit meglepő is tud lenni. Valahogy így van álomban is. Idetartozik egy érdekesség még, hogy tudatos álmodásnál épp olyan homályos az ébrenléti életünk, mint fordítva. Azért ébredsz fel hamar ha tudatosan álmodsz, mert kicsit megijedsz, mert nem vagy biztos abban hogy biztonságban fekszik a tested, viszont ez a félelem az alkalmak gyakoriságával alábbhagy, azután hosszabb időt tölthetsz el, abban az egyébként nagyon szuper állapotban. Gyakorlatilag épp olyan valóságos egy tudatos álom, mint a valóság, csak felébredés után lesz homályosabb.

De tudatos álomban a képzeleted teremthet tárgyakat, a gondolatoddal változtathatsz helyszínt, repülhetsz stb. Jó élmény, jó lesz a napunk is utána, ellenben rémálmoknál, mikor nem tudjuk hogy álom sz@r napunk lesz utána, hiába tudjuk hogy csak álom volt.

2022. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Éber tudattal menj be álomba, álom kozbeni tudatra ébredés nagyon ritka
2022. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az a baj az nem lesz igazi alvás és így igazi álom sem. Éber tudattal nem nagyon lehet elaludni, mikor meg rendesen bealszol nem vagy már éber.
2022. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Dehogynem, mert csak a tested alszik el, az elméd éber marad

Igy csinálom már évek ota

2022. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!