Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ez tudatos ébredés?

Ez tudatos ébredés?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor fordult elő velem, hogyha nem alszom jót koffein vagy egyéb dolgok miatt, jelenesetben korábban már aludtam és így kipihenten mentem aludni, tehát nem esett jól az alvás, akkor ugyanaz a dolog szokott velem történni. Álom, de élethű. Mindig rendesen a szobámban alszom, környezet és minden egyéb stimmel. Így zajlik:


Kinyitom a szemem. Rájövök, hogy otthon fekszem az ágyamban. Teljesen dermedt a testem. A szememet tudom ki-be csukogatni, de nézelődni velük balra-jobbra már nem. Az egyetlen dolog ami mozdítható az a lábfejem. Kínomban azzal próbálom magam, pontosabban a lábamat lelökni az ágyról, de nagyon nehezen akar menni. Többszöri nekifutást igényel. Magyarul azt érzem, hogy levagyok bénulva, szemem működik de nem mozog, csak egyenesen tudok nézni vele. Lábfejeim mozognak, de azokkal baromi nehéz lelökni a lábamat az ágyról. Képzeld el, hogy a lábfejeddel sétáltatod le a lábad onnan. Ez az egyetlen dolog amit tehetek. De közben pánik lesz úrrá rajtam. Próbálkozok, közben gyengének érzem magam és jön belülről egy érzés. Múltkor azt hittem, hogy meghalok. Konkrétan belülről próbált szétroppantani, olyan érzés volt. De ez nem mindig van, egyszer volt ennyire rossz, általában más érzés szokott lenni de mindenféleképpen valami negatív. Emiatt akarok minél hamarabb cselekedni a lábfejemmel. A vége mindig az, hogy lelököm a lábam és felébredek. Ekkor rájövök, hogy csak álom volt. Utána inkább nem fekszem vissza, mert volt már amikor 2-3 alkalommal is megtörtént egymás után, míg abba nem hagytam a pihenést. Érdekes számomra és gondoltam megosztom veletek. Ez teljes mértékben igaz, nem ferdítem el a sztorit. Tapasztalatból mondom, hogy a koffein alvás előtt nagy hatással lehetett erre és a túl sok pihenés is közrejátszhat. Úgy gyakori, hogy évente többször is előfordul velem. Nyilván nem mindennap. Én nekem ez lenne a tudatos ébredésem?



2021. dec. 14. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy hangzik, mint egy tudatos álom (lucid dream).

Elvileg meg tudod tanulni az irányítását, és akk pl át tudod varázsolni magad Disney land-be vagy a családi házadba, vagy valami erotikus álomba, stb.

Én amikor hasonló helyzetben voltam, úgy tudtam felébredni, hogy visszafolytottam a lélegzetem.

2021. dec. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bennem mindig csak utólag realizálódik, hogy álom volt. Az, hogy próbálom mozgatni a testem, de nem sikerül ez rettenetesen rossz érzés. Próbálom, nem megy majd megint és hiába. Volt olyan, amikor a takaró az orromnál volt és azt hittem megfogok fulladni tétlenségemben. Valahol olvastam/hallottam olyan alvásparalízist ahol szintén ilyen dermedt az ember, csak hallucinál mindenféle démonokat vagy miket. Nekem ilyen nincs, de mikor álmomban csak pislogok mint a vakegér, mert más nem igazán megy akkor a szememet inkább csukva tartom a biztonság kedvéért.
2021. dec. 14. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan az a jelenség, csak te valahol szerencsésebb vagy.

Én azt álmodtam, hogy csicseregnek a madarak, de tél volt, így jöttem rá, hogy álmodok. Nem mozdult semmim, fel akartam ébredni, de mindígy csak azt álmodtam, hogy felébredtem, de továbbra se mozdult semmim. Aztán a madaras sztori után visszatartottam a levegőt és felkeltem.

Aki ezt irányítani tudja, az mindenféle szokást gyakorol be, ami segít észrevenni, hogy álmodik.

2021. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!