Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Adjam fel a próbálkozást?...

Adjam fel a próbálkozást? (alvásparalízis)

Figyelt kérdés

A kérdés láttán első gondolatotok biztos az volt, hogy "még egy ember aki alvásparalízissel küzd" - viszont az én esetem teljesen más. Míg másokat mindennapos alvási bénulás gyötör, én évek óta próbálkozok legalább egy értékelhető paralízis elérésével. Maga az alvásparalízis és tudatos álmodás téma 2018 óta izgat nagyon. Ekkoriban kezdtem el foglalkozni vele igazán, viszont érdembeli eredmény sosem született. 2018 és 2019 között vezettem fizikális álomnaplót, viszont ennek betelése után már csak a digitális formáját (az én esetemben a Samsung Notes-t) töltöm minden egyes nap, felkelés után. Alvásparalízisem életemben először 2021. március 30-án volt, azóta számos ehhez hasonló alkalom volt, viszont ezen alkalmak említésre sem méltók, hisz egyikük sem volt több 10 másodpercnél. Én egy minimum 1 perces bénulás elérésén dolgozom, érzékelhetően feleslegesen. Tudatos álmodással nem is próbálkozok, mert a képzelőerőm is a béka segge alatt leledzik. Rengeteg technikát és trükköt illetve tippet próbáltam ki, még sincs semmi érzékelhető eredmény. A kérdésem igazából az lenne, hogy tényleg igaza van az egyik barátomnak, miszerint "nem vagyok rá alkalmas"? Tényleg lehetséges az, hogy akármennyire is próbálkozok egyszerűen túl kiegyensúlyozott az alvásom ahhoz, hogy megrekedjen a köztes állapotban? Létezik, hogy alkalmatlan vagyok egy elfogadható hosszúságú és élménnyel szolgáló alvási bénulás átélésére? Tudatos álmodást meg már meg sem merem kérdezni. Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta, és előre még jobban köszönöm annak, aki válaszol is! Legyen szép estétek!

19/F



2022. szept. 25. 23:08
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
66%

#20

Bocsánat, de nem értem.

Miért voltam én rosszindulatú?


Leírhatod privátban is.

2022. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
12%

1: A rögtöni lepontozás. Utána még van bőr a képeden tovább kérdezni.

2: Nem tudod otthagyni a témát. Itt most a normális viselkedés az lenne, hogy senki nem ír tovább erről, aki írni akar, az pedig visszatér a kérdéshez, arra válaszol.

2022. szept. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

Okés akkor válaszolok.


A közhiedelem és öreganyám is ezt lidércnyomásnak nevezte.

Sőt a másik nagymamám aki teljesen máshonnan származott ő valami olyasmit mondott, hogy boszorkány ült a mellkasán.

Persze ez már nem most volt :)


De ez a bénulás nagyon félelmetes és az az 1 perc is bőven elég volt hidd el nekem.


Viszont a probléma az, hogy ez teljesen természetes sajnos.

Valakivel sokszor előfordul, valakivel meg sosem.


Magyar wikipéián megtalálod ezeket az okokat:

"Fejjel felfelé, vagy háton alvás

Erős stressz

Hirtelen környezeti/életmódbeli változások

Rémálmok

Alkoholfogyasztás és alváshiány együttese"


Ajánlom nézz bele abba a témában, hogy amikor orvosok altatnak, hogy az az altató hány részből áll és azok pontosan a tested, izmaid, érzékszerveid, elméidnek mely részére hatnak és miért fontos, hogy mindet kiüssék.

2022. szept. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
17%

#22

Emelett tudok képet küldeni arról, hogy nem pontoztalak le.

Nem szoktam pontozni, csak válaszolni.

Ennek meg semmi köze sincs a vitához.

Ha igazad van, akkor ez irreveláns.


"Itt most a normális viselkedés az lenne, hogy senki nem ír tovább erről"

Itt hagytam vagy kétszer legalább, de te jössz fenyegetni a jelentéseddel meg a következményekkel.

Ilyet értelmes ember nem csinál.

Az utolsó 4 kommented burkolt fenyegetés volt, akárhogy is nézzük.

2022. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Darius- ***** válasza:
2022. szept. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
0%

Köszi Darius hogy bebizonyítottad ez az alt accountod.

Ugyan úgy írsz, ugyan úgy fenyegetsz és még le is screenshotolod, hogy fel tudd értékelni a saját dolgaid.


Mert amúgy értelme nem lett volna ezt most ide kiraknod.

2022. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
13%

Na, állj!

Hiába írod magánban, én nem vagyok Darius.

Nekem ez az egy nevem van, és nem örülök a hasznos válaszaim lepontozásának.

Mondjuk kicsit fura is, hogy mégis ki más pontozhat le... nem ír semmit, csak idejön és pontoz? 2 percen belül?

Hmmm...


Amúgy mitől lenne burkolt fenyegetés, hogy megkerestem neked a kérdezett pontot a leírásból?

Meg a kérdéseidre válaszoltam?

Persze az is ugyanúgy le lett pontozva a többivel együtt.

Valami nem stimmel veled.

Én abba is hagyom. Nyomát nem látom annak a jóindulatnak, amiről beszéltem.

Én meg nem vagyok mazochista.

2022. szept. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába írod magánban, én nem vagyok Darius."

Pontosan ugyan azt a szavakat használtátok, pontosan ugyan úgy.

Random védeni egy kommentelőt a saját szavaival, saját témájában és ugyan olyan mentalitással kissé gyanús.


"Mondjuk kicsit fura is, hogy mégis ki más pontozhat le... nem ír semmit, csak idejön és pontoz? 2 percen belül?"

Aham, pl. én az infó kategóriába járok ahova nem mindig írok, csak pontozok.


"Amúgy mitől lenne burkolt fenyegetés, hogy megkerestem neked a kérdezett pontot a leírásból?"

az utolsó 4 kommented csak az volt, hogy én viselkedjek szépen és akkor meglátjuk le lesz törölve.

Viszont köszönöm a linket a GYK GYIK oldalához.

Ami még mindig nem a szabályzat oldala.


"Meg a kérdéseidre válaszoltam?"

Nem, pontosan nem adtad meg az okot miért lenne szabálysértő a #9-es komment.


"Én abba is hagyom. Nyomát nem látom annak a jóindulatnak, amiről beszéltem."

Egyetlen egy dolgot kérdeztem és te ignorálod.

Ezentúl meg csak fenyegetőzöl és te vagy az áldozat. Jaj szegény :/

2022. szept. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 Darius- ***** válasza:
0%
Hagyd csak 27-es, gondoljon amit akar és szavazgasson. Én nem fogom szorakoztatni ot.
2022. szept. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 NTBS ***** válasza:
69%
Szerintem ne kísérletez.
2022. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!