Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Adjam fel a próbálkozást?...

Adjam fel a próbálkozást? (alvásparalízis)

Figyelt kérdés

A kérdés láttán első gondolatotok biztos az volt, hogy "még egy ember aki alvásparalízissel küzd" - viszont az én esetem teljesen más. Míg másokat mindennapos alvási bénulás gyötör, én évek óta próbálkozok legalább egy értékelhető paralízis elérésével. Maga az alvásparalízis és tudatos álmodás téma 2018 óta izgat nagyon. Ekkoriban kezdtem el foglalkozni vele igazán, viszont érdembeli eredmény sosem született. 2018 és 2019 között vezettem fizikális álomnaplót, viszont ennek betelése után már csak a digitális formáját (az én esetemben a Samsung Notes-t) töltöm minden egyes nap, felkelés után. Alvásparalízisem életemben először 2021. március 30-án volt, azóta számos ehhez hasonló alkalom volt, viszont ezen alkalmak említésre sem méltók, hisz egyikük sem volt több 10 másodpercnél. Én egy minimum 1 perces bénulás elérésén dolgozom, érzékelhetően feleslegesen. Tudatos álmodással nem is próbálkozok, mert a képzelőerőm is a béka segge alatt leledzik. Rengeteg technikát és trükköt illetve tippet próbáltam ki, még sincs semmi érzékelhető eredmény. A kérdésem igazából az lenne, hogy tényleg igaza van az egyik barátomnak, miszerint "nem vagyok rá alkalmas"? Tényleg lehetséges az, hogy akármennyire is próbálkozok egyszerűen túl kiegyensúlyozott az alvásom ahhoz, hogy megrekedjen a köztes állapotban? Létezik, hogy alkalmatlan vagyok egy elfogadható hosszúságú és élménnyel szolgáló alvási bénulás átélésére? Tudatos álmodást meg már meg sem merem kérdezni. Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvasta, és előre még jobban köszönöm annak, aki válaszol is! Legyen szép estétek!

19/F



2022. szept. 25. 23:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se vagy rá alkalmas. Nekem gyerekkoromban rendszeresen volt és valami borzalmas élmény. Főleg mikor egy remalombol nem tudtam felébredni, a testem lebénult, olyan volt, mintha kinoznanak, rettegtem, nem bírtam sehogy se kinyitni a szemem és könyörögtem anyunak, hogy segítsen, de alig jött ki hang a torkomon.

Most meg meditáció közben fordult velem elő, úgyhogy biztos hajlamos vagyok rá. Anyukám meg alvajaro volt kiskorában, úgyhogy lehet oroklodott. Egyébként teljesen egészséges életet élő, sportos 28 éves nő vagyok.

2022. dec. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy 19 évesen szerintem ne egy ilyen borzalmas dologra vágyakozz,amiből lehet fel se ébredsz, hanem inkább kellemes élményekre az életben. Ez nem az.
2022. dec. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 NTBS ***** válasza:
Mi újság?
2022. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

33,

Továbbra sincs részemről pozitív fejlemény. Még mindig nem sikerült érdemben átélnem az említett állapotot. Vagyis lényegében de, ritkán vannak pá másodpercig tartóak, de sajnos itt meg is szakad a sor... Megjegyzem novemberben több alvási bénulásom volt mint az elmúlt fél évben összesen. Mindösszesen 9 bénulást éltem át novemberben, viszont sajnos ezek túlnyomó többsége a 10 másodpercet sem lépte át, egy eset volt, ami megtette ezt a lépést. Viszont megint ott tartok, hogy 1 hónapja semmilyen jellegű haladást nem tapasztalok, nem volt paralízisem, pedig borzasztó rendszertelenül alszom. Egyik barátom, aki jártas a témában (nem az, akit a kérdésemben is említettem), ő sem érti, hogy miért nem következett még be ebben a hónapban egyáltalán. Ő persze bíztat, amivel lelkileg erősít, hogy menni fog, de megint úgy érzem egyre-inkább, hogy nem fog menni, hiszen egy hónapja nincs fejlemény. De nem vagyok az a fajta aki feladja, a rendszertelen alvási szokások és fejtetőre állított bioritmus megtestesítője vagyok, így sok olvasott cikk szerint megfelelő alvásparalízis alanyt képezek, bár ezt sajnos nem érzékelem egyelőre, remélem változik majd. Továbbra is várom a válaszokat, ha esetleg van tippetek, miszerint miképp tudnám előidézni ezt az állapotot. Legyen szép estétek.

2022. dec. 24. 03:31
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, ennél sokkal rosszabb következménye is lehet: például meghibásodik az egyensúlyérzékelésed. Akkor mit csinálsz?
2022. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Én már minden lehetséges para élményt átéltem, voltak paraliziseim is, sajnos nem csak pár másodpercesek.

Nos, nem is értem, miért pont ap-re vágysz, mikoraz egy kellemetlen és amúgy teljesen haszontalan élmény. A tudatos álmodás okés es érthető, ha szeretnéd elérni. A testen kívüli élményt szintén értem, miért hajszolják egyesek, de magában a paralizis semmi pluszt nem ad.

Vannak, akik fogékonyabbak rá, vannak, akik nem. Nekem huszon éves koromtól kb mindennaposak voltak az ap-k, anyám meg 60 éves korában sem értette, miről beszélek, mert neki sosem volt és nem is hallott ilyesmit senkitől. Pedig ha valaki, hát ő igencsak rendszertelenül aludt.

2023. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy pszichológust keress fel. 19 évesen ha egy szörnyű és szar állapot minden vágyad és ebbe teszed az összes energiad ahelyett, hogy tanulnal/buliznal/csajoznal/élményeket szereznel, akkor ott mentálisan súlyos gondok vannak.
2023. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
73%

Miért lenne mentálus baja?

Szerintem csak izgalmasnak és jó bulinak gondolja. Tetszik neki, hát egészségére.

2023. jan. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Maga az alvásparalizis egyébként csak annyi, hogy nem tudsz mozdulni, ennyit tapasztalsz, semmi mást. Ebben még így abszolut semmi különös nincs. Onnan válik érdekessé, ha a tested felébred, de az agyad még vetíti az álomképeket, így kicsit olyasmi, mintha hallucinálnál.

De vizsgálták a jelenséget kutatók és számukra sem egyrtelmű, mi okozhatja a különös jelenségeket. Lehet, hogy valóban van ott valami entitás.

Másik érdekes vonzata az ap-nek, mikor átmegy asztrálprojekcioba.

2023. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Kedves 35-ös:

Érdekelne, hogy az alvásparalízis végett miként veszíthetem el az egyensúlyérzékemet?


Kedves 36-os:

Szerencsés ember vagy, hogy minden ilyesmi megesett veled. Megkerdezhetném, hogy volt-e valami előzménye? Értem ezalatt, hogy életbeli változás, vagy efféle esemény ami kihozhatta belőled? Egyébként tudatos álmodást is próbáltam elérni, viszont miután az alvásparalízist is szökőévente sikerül csak, a tudatos álmodással inkább nem is próbálkozok... De minden ilyesmi leköt egyébkent és ha bármi hasonló, például testenkívüli élménnyel mindeddig nem foglalkoztam, mivel úgy véltem, lehetetlen, amennyiben van biztos módszer az elérésére és ezeknek birtokában vagy, rendkívül nagy örönmel fogadnám. Egyébként mivel neked huszonéves korodban kezdődtek a bénulások, ez jelentheti azt, hogy lehetséges, hogy én is idővel fogékonyabbá válok a dologra, és egyszer elszaporodnak az ilyesfajta élmények az életemben?


Kedves 37-es:

Na már mentális beteg is lettem azért, mert érdekel egy nem átlagos állapot? Illetve nem ölöm bele az összes energiám, rendszertelenül alszom alvásparalízisre hajtás nélkül is. Ha valami szokatlan érdekel, akkor egyből menjek pszichológushoz? Az alvásparalízis nyilván a legtöbb embernek szar élmény, én csak azért szeretem, mert a mindennapoktól eltérő érzéssel tölt el. Drogozni nem akarok, hogy ilyeneket elérjek, viszont ehhez meg nem vagyok túl szerencsés, hogy természetesen elérjem.


Kedves 38-as:

Nagyon köszönöm. Így van, jól látod. Ezért próbálkozom, csak nem nagyon megy...


Kedves 39-es:

Mivel egy számomra izgalmas és érdekes állapot ami az agyammal és a testemmel történik, szeretnék vele tesztelgetni és próbálkozni a legtöbbet kihozni belőle.


Kőszönök szépen minden választ, a továbbiakban is szívesen várom a válaszaitokat, és nagyon boldog új esztendőt kívánok minden kedves eddigi és leendő válaszolónak is!

2023. jan. 1. 21:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!