Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nagyon érdekes álmom volt....

Nagyon érdekes álmom volt. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés

Álmom első felében egy nagyon szép, vadregényes hegyvidéki bükkösben voltam, ahol ott volt az apám is. Később elmentem onnan (de érdekes módon csak egy lyukon kellett átmennem, és máris otthon találtam magam). Utána a húgommal együtt visszamentem, megint. Akkor az erdőben állva azt terveztük, hogy melyik busszal megyünk iskolába.

A másik álom-részben buszon ültem, és mentem a pótvizsgára (a valóságban sajnos megbuktam matekból). Szép, napos idő volt. Nagyon néztem ki a busz ablakán, figyeltem, hátha meglátom az egyik ismerősömet a szántóföld szélén.

Utána megint otthon találtam magam, indultunk a húgommal iskolába. Viszont azt valahogy tudtam, hogy nem az iskolába fogunk menni, hanem Madridba. Sötét volt kint, akkor is, amikor felszálltunk a buszra. Nagyon jó érzés töltött el, hogy Madridba megyünk. Meg is kérdeztem a sofőrtől, hogy Madridba megy-e a busz. Közben (utána), ahogy kerestem az ülőhelyet, megint otthon találtam magam.

Egy létra volt nekitámasztva az ereszcsatorna tetejének (a tető aljának), és felfele "mutatott"/vezetett, a szép, kék, kissé felhős égre. Felmásztam rá, és mikor felértem, újra a buszon találtam magam, ami Madrid felé tartott. Nagyon-nagyon jó érzés volt, hogy a húgommal együtt Madridba megyünk. Ekkor megint az otthoni létra aljában találtam magam (ami a tető alsó részétől vezetett fel), ugyanúgy felmentem rajta, mint az előbb, és megint a buszon találtam magam. Ezután a buszon viszont beugrott, hogy nincs nálam a személyi igazolványom, csak a diák. Mondtam is a húgomnak ezt, viszont arra már nem emlékszem, hogy mit válaszolt. Ezután eszembe jutott az is, hogy semmi kiránduló-cucc sincs nálunk, csak a hátizsák, és a tankönyvek, se pénz... Nagyon rosszul kezdtem érezni magam, megijedtem, gyomoridegem lett, stb. És ekkor egy idegen ember kiugrott a busz ablakán, és érdekes módon az "otthoni" buszmegállóban ért földet. Mert azelőtt egy domb tetején lévő úton mentünk, szép volt a táj, minden jó volt, de, ahogy kiugrott a férfi, eltűnt ez az illúzió, és észrevettük, hogy a busz a buszmegálló felett lebeg egy másik dimenzióban, ahonnan egy lyuk nyílt a Földre. Ezután megint "jött a létrás dolog", és megint a buszon találtam magam a húgommal, de azután már mi is kiugrottunk belőle.

Reggel, amikor felébredtem, sokáig hatása alatt voltam az álmomnak.


2011. júl. 2. 17:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy esetleg összefügg-e, de mostanában gyakran szokott fájni a mellkasom a szívemnél, tettem is fel nemrég egy kérdést ezzel kapcsolatban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1951..


Arra gondoltam, hogy az álmomban ez a "létrás dolog" esetleg nem halált jelent?

Remélem, hogy nem. :) Ugye, szerintetek sem?

2011. júl. 2. 18:05
 2/12 anonim ***** válasza:

Az álomnak nem feltétlenül van jelentése. És ha úgy gondolod hogy van, akkor azt egyedül te, vagy egy pszichoanalitikus tudja megfejteni :). Ezek szerint még mindig a hatása alatt vagy, mivel kérdésbe foglaltad…


Ha tényleg érdekel íme néhány válasz:

Az idők során az álmoknak többféle funkciót is tulajdonítottak. Most csak a tudományosabbakkal foglalkozom:

1) Egyesek szerint: a 16 órás ébrenlét alatti folyamatos ingerlés miatt szükség van egyensúly-helyreállításra, amit az alvási szakaszok funkcionális deafferentációja (érző idegek impulzusainak megszakadása) biztosít.

2) Információfeldolgozás: az élmények hasonló érzelmi töltésű emlékekkel való összekapcsolása és rögzítése a memóriában. Így az álomnak feszültségoldó hatása van.

3) Pszichoanalitikus megközelítés: az álomnak vágyteljesítő funkciója van.

Ha ez részletesebben érdekel ajánlom Freud: álomfejtés c. könyvét illetve:

[link]

2011. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
azt, hogy indokolatlanul hosszú lesz a kérdés leírása.
2011. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14 körül jársz, fiú vagy, és növésben vagy, ez az ami miatt fájhat, nekem is volt, de nem vészes és elmúlik! Mellesleg elolvasni 15 sort, nem nagy kunszt...
2011. júl. 3. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok.
2011. júl. 3. 11:52
 6/12 A kérdező kommentje:
A valóságban nem szeretnék Madridba menni. Legalábbis "nem érdeklődök iránta".
2011. júl. 4. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:

XDDD te nem vagy százas :D


Ami az álmot illeti a jelentése halál,félelem,bánat

2011. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi a baj?
2011. júl. 4. 15:15
 9/12 Nessie válasza:

Nyugi, szerintem nem kell aggódnod. :D Nekem egyszer volt olyan álmom, (még mindig emlékszek rá) hogy egy emeletes házban voltunk, az erdőközepén, én a teraszon néztem az örökzöldeket, és egyszer csak minden elkezdett rászkódni, és jött egy hatalmas oroszlán, ami bekapott xD Aztán anya jött, a seprűvel, lenyújtotta az oroszlán torkán és kihúzott. (De csak úgy egybe nyelt le xD)


Nincs ok az aggodalomra! Ez csak egy álom :)

2011. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Létra: Lelki változás elõtt áll, amely nehéz folyamat lesz. Induljon felfelé!


Esetleg a matekod miatt: szorgalmad ellenére nem kapod meg az általad méltányosnak tartott elismerést; úgy érzed azért, mert mások jobban helyezkednek, pedig talán nem is ez az igazi ok.


Sok szimbólum van ebben az álomban, nézz utána, h mi mit jelent. ;)

2011. júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!