Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Mit jelentenek ezek az álmok?

Mit jelentenek ezek az álmok?

Figyelt kérdés

Rengetegszer álmodom olyat, hogy menekülök, mert üldöznek, vagy harcolok, vagy bújdoklom.

Pár régi álmot megemlítenék (már amennyire emlékszem rájuk)

Az egyik amelyik nagyon mély nyomot hagyott bennem:


Egy hegyi expedíción voltam a párommal, az apukájával (ők ketten sokat másztak hegyet) hatalmas nagy hó volt,

aztán változott a kép, én voltam, a párom, meg a barátai, sötét volt már, ijesztegettek történetekkel, aztán

a tábortűz köré álltunk, hogy a párom apukájára emlékezzünk csendben egy percig. Ez meg is volt, aztán tőlünk

kb 20 méterre volt egy kopár bokor, és láttam, hogy mozog valami mögötte. Kiabáltam a többieknek, hogy egy medve van ott,

de nem az volt. Az egyik barátnőm volt és nem tudom, hogy magyarázzam el, de a haja a szemében, négykézláb mászott felénk,

aztán elkezdett gyorsítani, üldözni minket. Egy pár társunkat lemészárolta, aztán megint változott a kép, menekülés

közben a nagymamáméknál kötöttem ki, itt már nem volt sötétség. Hallottam amint a többi társamat is lemészárolja, én elbújtam egy

kis faépület mellé, azt hiszem volt ott egy sárga lavor és próbáltam halkan magamra húzni, ekkor hallottam, hogy a nővéremet megtámadta

és csak a beleket ette meg (?) , aztán engem is észrevett, rámugrott és felkeltem.


Volt egy időszak amikor "vizes" álmom volt".

Egyik ebből:


Már nem tudom, hogy mit, de el kellett rejtenem, üldöztek, volt egy nagy tó, azon átúsztam (nem tudok úszni a valóságban),

aztán mikor a parta érkeztem elkezdtem futni, volt egy németjuhász kutya is velem, ahogy befutottam az erdőbe, futottam ahogy csak bírtam, hátra néztem,

láttam, hogy közel járnak az üldözőim. Elszakadtam a kutyámtól, de futottam tovább, aztán vége szakadt az erdőnek,

és egy tisztáson lyukadtam ki, ott gyorsan elástam azt a valamit. Vége.


Volt olyan is, (4 hete álmodtam), amiben volt egy zenei aláfestés, a mai napig emlékszem rá.

Arról szólt röviden, hogy többmagammal kirándultunk (városban), aztán láttuk, hogy az egiyk irányból menekülnek az emberek,

mondtam, hogy nekünk is arra felé kéne tartani (láttam egy autón egy lángoló kis kukát, meg egy fegyvert), de az egyik

társunk kitalálta, hogy mi van akkor ha ez egy csapda?! és elindultunk abba az irányba ahonnan az emberek futottak.

Volt ott egy villamos, előtte rendőri sorfal. E kettő között végig sétáltunk, fel a villamosra.

A villamoson volt pár kék ruhás bűnöző, ahogy sétáltunk a végébe megpillantottam Jennifer Lopezt (?), átalgos nő volt

éppen az egyik bűnöző fenyegette. Aztán megálltunk, elkezdődött az a zene, és mondták egymásnak a fegyveresek, hogy menni kéne.

Emlékszem, hogy rettenetesen féltem. Próbáltam természetes fejet vágni. Sem azt, hogy annyira félek majd meghalok, és azt sem, hogy na minden oké.

Éreztem ahogy próbálom az arcomat normál állapotban tartani, semmi grimasz, semmi szemrebbenés, semmi sírás. Aztán leszálltak és vége az álomnak.



És a mai álmom, többször váltakozott a helyszín és a történés:

Először nagyszüleimnél (anyai részről)voltam, volt az ölemben a csecsemő. Kivittem levegőzni, de láttam, hogy csak egy pulóver van rajta,

mondta a nagymamám, hogy elég az, de én erősködtem, hogy egy kabát is, hiszen hűvös van. Bementem, ráadtam a kabátot, és egy sapit is.

Akkor láttam, hogy a mostoha bátyám (apai részről)is ott van. (Ez azért érdekes, mert kb. 1 éve nem láttam, és 3 hónapja kb.

szóban sem volt, nem is vettem tudomást róla, mindeddig az álmomig).

Változott a kép, apumékkal voltam, a kicsi szintén az ölemben és futottam vele, aztán egy nagy dombon találtam magam,

nagyon távol apuméktól, egy ember hátulról megragadott (mintha el akart volna rabolni), de a mostoha bátyám egy nyilat lőtt felénk (hogy kiiktassa azt az embert..)

Megint változott a kép. Azt hiszem kb. egy középkori környezetbe csöppentem (vár, lovak, táj). Sötét volt, csak a fáklyák égtek.

Jött az ellenség és káosz volt, harc, mindenki rohant amerre látott. Így én is. Volt egy egyenes út, kövekkel kirakott, az ellenség felé futottam azon,

közben harcoltam velük. Aztán ez az egyenes út elkezdett felfelé vezetni, "lépcsősödni", és már majdnem ennek a tetejére értem,

de az egyik ellenség megragadott, de én bele döftem egy csavart (?) és lezuhant, aztán felértem, de olyan volt, mintha egy fal lett volna, magyarul felkapaszkodtam

és lógtam. Volt ott egy ellenfél, ő is lógott, és próbáltam valahogy legyőzni.

Megint csak változott a kép, visszaérkeztem a várhoz, de itt már mint külső szemlélő voltam jelen.

A vár falán volt egy fa ajtó, azon lépett ki egy idősebb házaspár. Az asszonyka mondta, hogy megy meggyújtani a tüzet (amitől be lehet látni az egész területünket),

el is indult, bement egy faházikó szerűségbe, de hatalmas nagy ablakok voltak rajta, hogy be lehetett látni. Egy alak rázárta az ajtaját ennek a kis házikónak.

Aztán mikor menekülőre fogta, akkor láttam, hogy a gyereket (aki nálam volt az előző "részekben" a vállára kapta, és el akarta rabolni.

A gyerkőc már nagyobbacska volt, kb. 3-4 év körüli. Mondogatta ennek az alaknak, hogy nee, vigyél vissza hozzájuk, aztán felkeltettek, így nem tudom mi lett volna a vége.

Ha egyáltalán lett-e volna?!


Mit jelenthetnek? Van egyáltalán konkrét jelentésük? Barátomnak is mindig elmesélem ezeket, ő mindig nevet, és megjegyzi cinkelésből, hogy bolond vagyok.

Olyan rossz, hogy mindig csak ilyen cselekmény dús álmom van :( És negatív irányban..

Előre is köszönöm.


2015. jan. 24. 20:30
 1/2 anonim válasza:

Nekem is nagyon sok ilyen álmom van(eddigi legjobb volt, mikor beleejtettem egy gereblyét egy patakba és többszáz km-n át futottam utána, közben pedig üldöztek XD)

Őszintén szólva szerintem nem jelentenek semmit, de próbáld őket megjegyezni, a sztori alapján pedig írj egy könyvet és gazdagodj meg belőle. ;)

2015. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A tiéd is jó :D :D :D :D

Igazából már elgondolkodtam ezen az ötleten... :D

Köszönöm a válaszod!:)

2015. febr. 16. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!