Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nektek szokott lenni ilyen...

Nektek szokott lenni ilyen hasonló furcsa érzésetek az álmaitokban?

Figyelt kérdés
Sokszor álmodtam már olyat, hogy egy gyönyörű ritmusú, dallamos zenét hallgatok álmomban, és olyan érzéseket vált ki belőlem a zene, hogy az álmomban indokolatlanul sírni kezdek, és amikor felébredek, akkor furcsa érzés fog el, hogy bárcsak még folytatódott volna az álom, és olyan személyekkel is találkoztam, akik csak az álmomban léteznek, de nagyon megbarátkoztam velük. De a lényeges a zenés része, a dalszöveget is tudtam még hogy mi volt, csak lusta voltam felírni, és elfelejtettem a dalt is és a szövegét is, pedig tudom, hogy az álomban nagyon nagy hatással volt rám, pontosan emlékszem, hogy miközben a dal szólt, egy romantikus jelenet volt kivetítve valami nagy fehér falra és nagyon szomorú volt, hasonló mint a Rómeó és Júlia, de nem ugyanaz. Amikor felébredtem közel álltam ahhoz, hogy bőgjek. Az álmomban ha jól emlékszem sétáltam az utcán magányosan sétáltam, valahova mennem kellett, de csak céltalanul mentem és nem értem sehova, és közben sírtam, az utcán az emberek meg kérdezték, hogy mi a baj, de nem válaszoltam, mert nem tudtam. Ennek mi lehet az oka? Ilyen erős érzéseket kitudnak váltani az álmok? Ez a tudatalattiból jöhet? Nektek volt már hasonló álmotok?
2018. máj. 20. 17:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy a zene ami az álmomban szólt, mintha angyalok énekelték volna, nagyon szomorú, erős dallama volt, viszont lassú és lágy is volt egyben, tehát elég fura volt, ezt inkább úgy nevezném, hogy a dallamok és az érzések együtt szólaltak meg az álmomban, de amikor felébredtem, nagyon halvány részletek ugrottak be belőle, de azokat is nagyon hamar elfelejtettem, és mindig arra gondolok az ilyen álmok után, hogy valami nincs rendben velem és a tudatalattiból jöhetnek ezek, mert nem tudom pontosan, miért váltottak ki belőlem ilyen erős, szomorú érzéseket, szerintem ez a dal olyan, amit csak az álmokban léteznek, és azért felejtjük őket el, mert ebben a világban nem létezik, csakis az álomvilágban.
2018. máj. 20. 17:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon ritka, hogy zene szól valakinek álmában. Ez igazi művészi lelkeknek adatik meg. A zeneszerzők is törekednek ilyen álomra. Ha sikerülne megzenésítened, akár sztár is lehetnél. Egyébként foglalkozol zenével a valóságban? Korod, nemed?
2018. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Volt ilyen párszor.Ismeretlen zenét/dalt hallottam .Illetve álmomban ismerős volt, de egészen bizonyos, hogy a valóságban sosem hallottam.Bennem soká megmaradtak azok a dallamok.Én nem mondanám olyannak mintha angyalok énekelték volna, de sehogy sem tudtam "hová" tenni azt az érzést, hogy ismerem valahonnan a dalt, noha soha nem hallottam a valóságban.Számomra inkább olyan benyomást keltett, mintha valami nagyon távoli, régi emlékek lennének ezek a zenék, talán valamiféle "örökölt emlék", vagy esetleg előző életbeli emlék, tehát én a régmúltba tenném ezeket a zenéket, más magyarázatot nem nagyon találok.
2018. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szoktam hallani,igen,nagy ritkán.és nekem földöntúli,kellemes stb.de nem földönkívülies xD hanem szép,és művészi,megható.és művészlélek vagyok szerintem amióta az eszemet tudom,viszont világéletemben elnyomtak és nekem is el kellett nyomnom magam,úgyhogy nem tudtam művészi hajlamaimat kibontakoztatni.általában szenvedek.Viszlát!xd
2018. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A zene által megkönnyebbülsz (sírni kezdek). Ezt az érzést felvállalod, barátkozol vele. (A személyek az álomban téged szimbolizálnak.) A zene iránti szenvedélyed olyan, "mint a Rómeó és Júlia, de nem ugyanaz". Az álmod az életedről szól (sétáltam az utcán), de nincs aki megértsen (magányosan). Próbálsz valamire jutni, de nem találod a helyed (céltalanul mentem és nem értem sehova). Próbálod magad vigasztalni (sírtam) és elfojtani az érzéseidet (nem válaszoltam, mert nem tudtam).


Saját vélemény: Úgy érzed nem érdemes a zenével foglalkozni, mert az emberek nem értékelik a művészetet. Köszi a privát üzenetedet.

2018. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!