Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mit gondoltok a bak férfiakról...

Mit gondoltok a bak férfiakról, oroszlán férfiakról és kos nőkről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 20:37
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
U.i: tudom azt írtad tisztelet a kivételnek. De itt a kivétel a többség :)
2010. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Hiú,önző,akaratos,idegbeteg,kétszínű,álszent."


Mindkettőtökkel egyet kell, hogy értsek, mert a két kos ismerősöm közül az egyikre 100%-ban illik az összes jelző, csak ezekre nem mindenki jön rá. Tapasztaltaim alapján a kosok nagyon is képesek arra, hogy olyannak mutassák magukat, amilyenek lenni szeretnének, és nem azt amilyenek valójában, és ettől még jobban illik rájuk néhány jelző a felsoroltakból.

Az én említett ismerősöm pl. első ránézésre kedves, barátságos, aranyosnak tűnik, de ha valaki jó emberismerő, akkor simán kiderül számára, hogy ez mind csak álca és ő csak azt mutatja amilyen lenni szeretne, amit elvárnak tőle. Legjobb példája ennek, hogy időnként mikor kiborul nála is a bili, akkor rájön egy őszinteségi roham, és mindent kitálal, amit addig is sejteni lehetett róla, majd mikor rájön, hogy ez hiba volt, akkor megint mindent tagad, hogy azt nem úgy gondolta, ...


A másik ismerősöm azért nem ennyire durva, de a hiúság, önzőség (önfeláldozás leple alá bújtatva), akaratosság igaz rá is sajnos. Csak ő is jól el tudja adni magát. Annyira, hogy már felnőttként jöttem csak rá elég sok dolgára, hogy már látom a túloldalát is dolgoknak.


Jaj, elég kuszán fogalmaztam, de remélem azért értitek mit szerettem volna leírni.


Az, hogy csak most hallod ezeket először? Olvasd vissza az összes kommentet és rájössz, hogy elég sokan gondolják így a kosokkal kapcsolatban sajnos. Még több kos is volt, aki beismert bizonyos negatív jelzőket.

2010. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Még az jutott most eszembe, lehetséges, hogy sok kos azért van meg ilyen jól egymással, mert már tudat alatt is tudják, hogy felesleges mást mutatni, mert a másik úgyis tudni fogja, hogy csak álca.


Nem bántani szeretnélek ezzel (tegnapi kos nő kos ismerősökkel), de sajnos tényleg ezek a tapasztalataim nekem is. :(

2010. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:

nem a sok rossz negatív jelző új, hanem a kétszínű jelző. Ezzel nem értek egyet még mindig, mert szerintem ez az a tulajdonság amit az ember a neveléssel szerez. Azzal, hogy milyen példát mutatnak a szülei stb.

Én nem tudom, akkor lehet, hogy az én köröm a nagyon nagy kivétel. Mert például ismerősöm cégvezető és a mai napig büszke arra, hogy a takarítóinak az átlag fizetésnél többet ad, és nem a házi kasszába forgat többet, hogy bmw-vel furikázhasson, és szerintem ez nem álszent, kétszínű emberre vall. Én magam meg nem csak kifele mutatom, eszerint is élek. Mondjuk én ilyen emberekkel is veszem körbe magam. Mert nagyon irritál az olyan jellem aki janus arcú, így a véleményemet is hallják. De most komolyan nem csak kosok között vannak ilyen jellemek. Hugommal ezért rossz a viszonyom, mert tőle mindig hátamba kapom a tőrt, ő például NYILAS. Annyi más példát is fel lehet hozzni, más jegyekkel is. Amugy az ilyen emberekkel az a tapasztalatom, hogy mindig ők szívják meg :) Ha nem egyenes az ember akkor mindig magyarázkodhat, úgyis lebukik, és akkor szerintem többet veszíthet mint nyer. Aki ezt emberileg nem tudja felfogni, hát az szomorú.

Tudom, hogy nem akartál megbántani, csak úgy meglepődtem, hogy a kosokra általánosítottad, mert én még nem tapasztaltam környezetmbe (a többi rossz tulajdonságot igen). Persze az, hogy én nem tapasztaltam az lehet, hogy az én szelekciómnak köszönhető :)

És hát persze, hogy önérzetesebb az ember saját jegyével :D Nem jó azt hallani, hogy ha sokan meghallják, hogy kos, akkor az első gondolat, hogy tuti kétszínű és álszent. Mert ilyenkor sosem a kivételek jutnak az emberek eszébe.

2010. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vannak kivételek szerencsére, és tökre elképzelhető, hogy akkor Te is az vagy! :)

És abban is igazad van, hogy más jegyeknek is vannak rossz tulajdonságai sajnos, pl. nekem is! Én sem egy kedvelt jegy vagyok, de már hozzászoktam, hogy ha valaki akit érdekel az asztrológia és meghallja "skorpió nő", akkor egyből máshogy néz már rám.

Az viszont, hogy ez nevelés kérdése-e nem 100%-ig értek egyet (na jó tényleg nagyon sokat számít), mert vannak olyan tulajdonságok is, amelyeken ha belegebed az ember akkor sem tud változtatni és nekem ebből elég sok visszaköszön az alap asztrológiai jegyemből is.


Még annyi, hogy szerintem attól lehet valaki kétszínű, mert megfizeti a munkaerőt. Hozzáteszem nem konkrétan az ismerősödre gondolok, hiszen nem is ismerem őt, de én ezt is meg tudnám onnan közelíteni, hogy meg akarja mutatni másoknak, hogy ő milyen jó is, aztán ki tudja, hogy az életével minden rendben van-e. Lehet, hogy tudja sok fát tett már kétszínűség terén a tűzre és így próbálja a lelkiismeretét nyugtatni. Na de ez már tényleg részben belemagyarázás, ráadásul nem is csak a kosokra igaz!! :)


A lényeg, hogy tényleg hülyeség egy asztrológiai jegy alapján valakit beskatulyázni, de ha valamelyik rossz tulajdonság ráillik valakire azt be kell tudni ismerni (megint nem konkrétan rád gondoltam) ! :)


(ui.: nem én írtam eredetileg az a sok jelzőt én már csak a te üzidre reagáltam)

2010. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:

Hát szerintem az ember ha akar valamennyi önfegyelemmel, saját alapjáraton személyiségünkhöz tartozó rossz tulajdonságon felül tud emelkedni. De megint csak magamból indulok ki. :D

Fura egy nő vagyok. Kis korom óta imádom a filozófiát. És így például mikor nagyon nagyon az indulatok vezetnének, konrolálom magam. És mindig mondogatom " nem vagy te Alkibiádész..." ilyenkor eszembe jut Platon idealizált jó alakja, és próbálom tartani magam hozzá :) Meglepő a változás, ilyenkor az indulataimat felváltja az objektív szemlélet. És általában könnyebben beismerem, hogy igen most nincs igazam. Pedig tipikus kos vonás, hogy nehezen mondjuk ezt ki. Megerőltető is. De túl lehet lépni a rossz tulajdonságokon. Csak kitartó munka kell hozzá szerintem. De mondom csak én vagyok ilyen elvont csodabogár.. :D :D :D Persze most a példa lehet fura nektek, de például nálam működik, és a hangsúly csak azon van, hogy az ember ha akar túlléphet rossz tulajdonságain. Vagy legalább törekedhet rá.

2010. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

11:44. :)


Nem csak te vagy azért ilyen...én 13 éves korom magasságában észre vettem ,hogy képes vagyok módosítani a személyiségemen, gondolkodásmódomon. Először szokásokat vettem magamra csak, és olyan 3-4 év múlva kezdtem el a pozitív irányba tolni magam...vagyis felvenni a jó emberi tulajdonságokat és a rosszakat megérteni, elnyelni, hogy többé nem jussanak érvényre bennem...mára már elég jól állok, s tudom én is, hogy mindenki képes rá...gyakorlat teszi a mestert. :)


üdv és sok sikert mindenkinek

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Vagy legalább törekedhet rá."

Ezzel egyetértek, de azon, hogy én pl. nem egy "lassú víz partot most" ember vagyok, akinek időnként megalszik a szájában a tej (ahogy észrevettem Te sem ilyen ember lehetsz) pl. azon nem, és ez a tulajdonságom másoknak idegesítő is lehet. Ezen próbálhatok javítani, próbálhatom kontrollálni magam, hogy mikor olyanok közelében vagyok akiket ez zavar, akkor nem viselkedek úgy, de ettől még ez tulajdonságom megmarad.

De nekem nem is ez az egyik igazi tulajdonságom amin képtelen vagyok változtatni, hanem az, hogy ha valaki nagy butaságokkal hirtelen kiborít, vagy nagyon okoskodik, akkor nem bírom visszafogni magam és igenis észhez térítem, hogy "vedd már ki a biliből a kezed". Lehet ő idegen vagy ismerős, akkor is jelzem neki, hogy "na te most nagy hü..e voltál, ugye tudod?". Ez tudom, hogy egy rossz tulajdonságom, amin a saját érdekemben változtatnom kéne, próbáltam is, de én egyszerűen ilyen vagyok. Ezt tartom helyesnek. Inkább elviselem az ezért kapott kritikákat is, mert attól felmegy az agyvizem ha valaki baromságokat (már bocsánat) mondva okoskodni próbál. Én is rájöttem már erre egész piciként, finomítottam is pl. a tálalási módon, de kibújni tényleg nem tudok a bőrömből.

És abban is biztos vagyok, hogy nektek és mindenkinek vannak rossz tulajdonságai, amiken vagy nem akar vagy nem tud változtatni!!! Pl. többször említetted az őszinteséget. Ennek nem mindenki örül, nem mindenki gondolja úgy, hogy annak kell lenni, tehát már Neked is van egy tulajdonságod amin lehet, hogy mások szerint változtatnod kéne, de Te nem tudsz tenni, kapásból azért mert Te nem így gondolod. És hidd el, ha ezen ha akarnál se tudnál 100%-ban változtatni, max. bizonyos emberekkel szemben, vagyis attól még megmarad ez a mások számára esetleg negatív tulajdonságod.


Remélem nem fogalmaztam nagyon kuszán és érted, hogy mit szerettem volna mondani vele! :) :)


Pl. ez is, hogy így teljesen idegen emberekkel megosztjuk gondolatainkat, mások számára egy nagy hiba, de én attól még szeretek így társalogni. :)))

2010. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Nem, megértettem mire gondolsz. És egyet értek, ami számodra pozitív, ugye pl: őszinteség, az nem biztos mások számára is az. Ezzel egyetértek. De törekedni lehet az általánosan vett "helyes" viselkedésre. Pl. az őszinteség is ilyen, sokan azért nem szeretik, mert szembesíted azzal, hogy nincs igazad. Egy olyan ember aki, úgy gondolja, hogy véleménye helytálló, az érvelni is tud álláspontja mellett. Ha nem, akkor persze, hogy boszankodik, és nem esik jól neki az őszinteség, hisz rájön, hogy valami oltári nagy hülyeséget hordott össze. Persze, hogy vannak rossz tulajdonságaink, és mindenkinek lesznek is. Egy szóval sem mondtam, hogy nem. Én is megtudom mondani az embereknek, hogy figyelj most nincs igazad, és kérlek ne hordj össze hetet havat. Volt már rá példa. De én amugy az ilyen embereket szeretem. Elvárom a barátaimtól is, hogy őszinték legyenek. Nem esik jól? Néha nem, de jobb, mintha "Jucitól" hallom vissza, hogy "Mari" szerint hülye voltam :). Egyszerűen csak azon az állásponton vagyok, hogy törekedni kell a fejlődésre, önmérsékletre.
2010. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!