Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Sokan miért hisznek a horoszkó...

Sokan miért hisznek a horoszkópban?

Figyelt kérdés
Ez tény. A horoszkóp azért ilyen "hatásos" mert amit leírnak benne az bármelyik emberre ráillik. Pl: "Szerencsés napja lesz, főleg pénzügyekben és a munkahelyén", vagyis találok egy százast és kapok egy 5-öst a suliban. A többi meg, hogy pl: a rák kedves, segítőkész és aki ezt olvassa az meg bebeszéli magának, hogy ilyen természetű. De a kedvencem az, amikor oda írja, hogy Nyilas férfi, Bak nő. Összeillenek? De bírom az ilyen kérdéseket, a legszívesebben a falra másznék tőle. Nehogy már az ilyen humbugok határozzák meg a párkapcsolatokat, életeket. Csak sajnálni tudom azokat akik ebben hisznek és élnek. Szánalom, hogy van még ilyen "tudomány".

2012. okt. 22. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy lehet ilyesmiben hinni.

A horoszkópomban leírt tulajdonságok pedig nem jellemzőek rám.

2012. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled, de mindenki abban hisz amiben akar. Ha valaki ez alapján állítja be az életét meg emiatt szakít a párjával, hát tegye.
2012. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
"kapok egy 5-öst a suliban"aha menj aludni tv maci már rég köpöt nem is kicsit... Látszik,hogy kis iskolással van dolgunk 'szánalom' mai fiatalság kulcs szava ha a nagy inteligenciájukat probálják bemutatni... Azért kösz ,hogy megosztottad velünk a véleményed:-) de am tény az is,hogy van aki reptoidban hisz van aki az ezo 'jóskákban' van aki az asztrológiában... Én magamban hiszek drakula fényjáró vagyok na és akkor mi van ha ettől is falra mászol elárulom nem történik semmi jó éjt!
2012. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ostobaság, ha valaki aszerint éli az életét, de engem nem zavar különösebben (kivéve, amikor kikéri a véleményem, aztán mégis inkább a horoszkópjára hallgat).
2012. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a dolog arról szól, hogy ahogy a hold hatása okozza a földi apály és dagály jelenséget, úgy az összes bolygó elrendezettsége meghatározza a földön az emberek életét. az ami a kozmoszban zajlik lenyomatot hagy itt a földön az emberek életén, ahogy a hold a tengereken. hát nem szép?
2012. okt. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem 3-as.

Szünet van.

Nem szeretem ha fikáznak a nagy büdös semmiért.

Látom Te hiszel ebben az ökörségben, de hát nem baj. Mindenki azt hisz amit akar. Én csak kérdeztem valamit, értelmesen, rendesen megfogalmazva, normálisan leírva. Kötekedni menyjél szépen anyukádhoz mert itt nem mész vele semmire (itt mindenki kőkemény). Összekeversz. Én nem vagyok az a tipikus piás-szexelős-cigizős-drogos-pofázós fészbukk hobbit. Az ilyenek miatt néznek le minket. Értem Én, hogy valaki ebben hisz, de ne csodálkozzon ha kiröhögik a hite miatt.

2012. okt. 23. 07:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Humbug, és mi lenne ha a magad dolgával foglalkoznál? Keserű egy életed lesz, ha mindig másokkal fogsz foglalkozni, hogy ki mit csinál és miért, az a saját dolga. Felesleges neki odaírni, hogy szerinted hülyeség, mert szerinte úgysem. De nyugodtan pörögjél rajta, ha téged ez ennyire bánt, hogy nem minden ember olyan mint te!
2012. okt. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"úgy az összes bolygó elrendezettsége meghatározza a földön az emberek életét. az ami a kozmoszban zajlik lenyomatot hagy itt a földön az emberek életén, ahogy a hold a tengereken"


A legnagyobb hülyeség. A bolygóknak pontosan melyik hatása befolyásolna minket? Az a minimális gravitáció és elektromágneses sugárzás, amit kifejtenek, semmit sem jelent, elhanyagolható.Vagy valami misztikus erő van a dologban? "Energia"? Ne már.

2012. okt. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy a spirituális látásmódba, a másképp gondolkodásba sok minden belefér, akár az asztrológia is. Szomorú a szánalmad, biztosan nem tudod, de aki ezzel komolyan akar foglalkozni minimum négy évig tanulja, hanem egy egész életen át. Sok mindenről felületes ismeretekkel rendelkezünk, de azért bátran kritikát alkotunk róla,inkább ez a szánalmas. Bár az is igaz, hogy a sajtóhoroszkópok néha bugyuta megfogalmazása, sokszor nem népszerűsíti az asztrológiát. Tudomány vagy áltudomány, erről lehet vitatkozni. Az életben semmi sem fehér vagy fekete. Szükségünk van színekre, hogy szebb és érdekesebb legyen a világunk.
2012. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ila7 ***** válasza:
100%

A miértre az a válasz, hogy azért mert félnek. A jövő mindig titokzatos és félelmetes, mert nem ismerjük. Épp ezért az ember ősi vágya, hogy valamilyen trükkel mégis kifürkéssze. Ha bárki bármit mond neki a jövőről, az a bizonytalanságát csökkenti. Ettől az érzéstől már jobban érzi magát, akár hisz benne, akár nem.


Valóban léteznek olyan emberek, akik nagyon jó horoszkópokat tudnak készíteni. Embere válogatja. És most nem a sporthírek és az időjárásjelentés közt olvasható néhány soros horoszkópokra gondolok.

Aki több éven át tanulja, és közben persze van megfelelő érzéke és emberismerete tesz szert, az sok mindent meg tud mondani belőle.

A gond ott kezdődik, amikor ezt a tudást elkezdi használni és elkészít egy oroszkópot, amit elmagyaráz egy kliensnek. Ettől a pillanattól kezdve ugyanis nem működik. Miért? Mert az illető megismerte és ez már befolyásolja. Attól, hogy ismeri teljesen másképp fog viselkedni, gondolkodni, érezni. A horoszkóp addig érvényes, amíg nem kezdik el használni.

A horoszkóp egy érdekes játék, csak nem szabad komolyan venni.

2012. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!