Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyire hisztek a horoszkópok...

Mennyire hisztek a horoszkópokban?

Figyelt kérdés
Mellette és ellene szóló érvekre lennék kíváncsi, illetve ha van, akkor tapasztalatokra. :)

2014. dec. 16. 08:48
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

elmultam mar altalanos iskolas.


Aki elhiszi hogy a bolygok eppen aktualis helyzete a Naprendszerben meg a Foldrol lathato csillagok helyzete az egen befolyasolja az ember szemelyiseget es sorsat, az nem nott ki a kozepkorbol.

2014. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseknél el szoktam mesélni, hogy a világvégéket is az asztrológusok számították ki. 1525-ben volt az első Európa méretű vaklárma, és azóta is kismillió. Minden évtizedre jut legalább egy. Eddig még egy sem jött be. Na már most, ha egy ekkora horderejű esemény kiszámításában rendszeresen tévednek, akkor miért hinnénk, hogy Kovács János öntőmunkás sorsát meg tudják jósolni?
2014. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Miguel:


Tévedsz. Az első világvége jóslat amiről tudunk 992, ahol egy Bernát nevű "tudós" jósolta meg a világvégét.


Sok keresztény úgy gondolta, hogy 1000-ben lesz a világvége, Jézus születésének 1000. évfordulóján.


Juan de Toledo asztrológus 1179-ben azt jósolta, hogy a világvége akkor lesz, ha az összes bolygó (köztük természetesen a nap is, mert a hülye bolygónak tartotta a napot) a Mérleg csillagképben lesz. Ez az esemény összejött 1186-ra, de a világvége elmaradt.


És még volt néhány világvége.

hu.wikipedia.org/wiki/Világvégével_kapcsolatos_jóslatok

2014. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Szerintem az első világvége jóslat kb tízezer évvel ezelőttről származik. Minimum. Az emberek imádják az ilyet, nehogy azt higgyétek, hogy csak a jól dokumentált történelem korában találták ki ezeket.

Azt hiszem már a kereszténység előtti korban is volt egy ismert zsidó csoport, akik a világvégét várták. Az a legkorábbi általam ismert eset. De egész biztos vagyok benne, hogy nem ez volt a legkorábbi.

2014. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Ebben biztos vagyok. Emiatt írtam, hogy "amiről tudunk".
2014. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Én az egész Európát megrázó első világvége jóslatról beszéltem.
2014. dec. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:

[link]


Bibliai vallások és az asztrológia.

Néhány korábbi pápának az asztrológiával való kapcsolata ismert tény. Kíváló asztrológusok álltak szolgálatukra, akik többnyire maguk is magasrangú papok voltak, ami bizonyítja azt, hogy az egyház számára nem volt idegen az asztrológia:


- II. Szilveszter pápa (pápa: 999-1003), akit korábban Gerbert von Aurillac-nak hívtak, asztrológusként lett Reims város érseke, majd pápává választották.


- III. Kelemen pápa (pápa: 1187-91) készíttetett magának asztrológiai előrejelzéseket.


- IV. Kelemen pápa (pápa: 1265-68.) támogatta az asztológus és filozófus Roger Bacont (Doctor Mirabilis; 1214-94).


- XXII. János pápa (pápa: 1316-34) híve volt az asztrológiának.


- Pierre D' Ailly (1350-1420) cambrayi bíboros maga is asztrológus volt.


- Ilkusz Márton (1433-93) Pietro Barbo bíboros (később II. Pál pápa: 1461-71) udvari asztrológusa volt.


- IV. Szixtus pápa (pápa: 1471-84) Regensburg püspöknek nevezi ki az asztrológus Regiomontanust (1436-76).


- Lucas Gauricust (1476–1588) kiemelkedő asztrológusi tevékenysége miatt nevezte ki püspökké III. Pál pápa (pápa: 1534-49).

Lucas Gauricus nemcsak III. Pál pápa asztrológusa volt, hanem korábban VII. Kelemen pápa (pápa: 1523-34) számára is készített horoszkópokat.


- VIII. Ince pápa (pápa: 1484-92) asztológusok tanácsára jelöltette ki megkoronázásához a megfelelő időpontot.


- V. Sándor pápa (pápa: 1509-10) az asztrológus bíborosaival készíttetett magának prognózisokat.


- X. Leó pápa (pápa: 1513-21) asztrológiai tanszéket alapított a pápai egyetemen, Rómában i.sz. 1520-ban. Az asztrológusa Augustinus Niphus (1473-1538) volt.


- VII. Kelemen pápa (pápa: 1523-34) támogatta az asztológiát.


- IV. Piusz pápa (pápa: 1559-65) hallgatott az asztrológusok tanácsára.


- Jean Baptiste Morin (i.sz. 1583-1656) Richelieu bíboros (bíboros: 1622-42) asztrológusa volt.


- V. Szixtus (pápa: 1584-90) a Constitutió coeli et terrae nevezetű bullájában (1586) azt állította, hogy a szabad akarat nem zárja ki az asztrológiát.


Természetesen voltak olyan pápák is, akik ellenezték az asztrológát. A teológia magyarázataira minden időben veszélyt jelentett az asztrológiában jártas feltárási igyekezet...


Az avignoni pápák életéről szóló mű VI. Kelemen pápa életét taglaló részében a XIV. századi nagy pestisjárványt "a csillagok állásából, vagy isteni bosszúból" eredőnek tulajdonította [9].


Az osztrák Pater Dr. Gerhard Voss OSB (Benedek-rend, Niederaltaich) kísérletett tett Jézusnak a születési és halálozási dátumainak a meghatározására az asztrológia segítségével [10], ami az egyetlen lehetséges módszerként jöhet számításba:


Számos középkori katedrálisban alkalmazták díszítő elemként az állatöv jegyeit. Az olaszországi Padovában található Basilica Cattedrale e Battistero-ban látható a következő freskó, ami a teremtést lenne hivatott ábrázolni Giusto de´ Menabuoi elképzelése alapján

2014. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Zodiákus jegyek szimbólumok és nem a bolygó hat az emberre
2014. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Perszepersze. A szimbolumok :)
2014. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tudod mi az, hogy szimbólum? Minden bolygónak meg van a szimbolikus jelentése. Görög mitológiáról hallottál már ?
2014. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!