Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogyan viselkedjek egy bak...

Hogyan viselkedjek egy bak Nővel párkapcsolatban nyilasként?

Figyelt kérdés

Nagyon friss kapcsolatban vagyunk még barátnőmmel, 1 hónapja vagyunk együtt. Amikor velem van, akkor minden mesés: bújik, folyamatosan a nyakamban lóg, csókolgat, viccelődik, a szex kiváló, nevet a vicceimen, érdeklik az "okosságok" amiket mesélek neki a világ nagy dolgairól, odafigyel rám, mindenre emlékszik amit mondok neki....szóval minden a legnagyobb rendben.

Ugyanakkor néha furán viselkedik. Nagyon önálló, látszólag nem szereti, ha beleszólnak a dolgaiba, szereti rendezni a kis életét (sőt, néha az enyémet is). Most elment külföldre pár napra, munka miatt, háát nem túlzok, ha azt mondom hogy alig keres napi 1-2 mondat erejéig (igaz, nem is nagyon van neten, amikor fellép, ír is). Akkor sem kérdezi mi van velem, csak leírja szavakban, hogy Ő mit csinált. Ha kérdezek valamit sokszor nem válaszol rá, hanem egy tök más témát kezd el, mintha nem is kérdeztem volna semmit. Megkérdeztem például, hogy sikerült az interjú, csak annyit ír hogy "jól", nem mesél róla, és ha jobban belekérdezek, akkor küld egy képet a macskájáról :D Vagy megkérdezem, hogy mi a programja adott napra, elolvassa, de nem ír rá, hanem lelép 10 órára, majd elküld pár képet hogy merre volt kirándulni. Alig enged amúgy fizetni, ha megyünk valahova, sokszor szeretne irányítani, akár szexben, akár programokban. Ez normális, vagy én vagyok kevés neki, ezért akar irányító szerepet vállalni? Elég kreatív és energetikus vagyok, szeretek nagyon én irányítani, programokat szervezni, de természetesen engedek neki, csak nem tudom miért akar ennyire "főnök lenni" minden esetben. Én viszont nem szeretnék papucs lenni, erős személyiség vagyok, de picit olyan, mintha Ő ezt akarná. Esetleg rosszul érzem, és csak ilyen típus, de nem akarja hogy alárendelt legyek, csak mivel nagyszájú és talpraesett Nő, hagyni kell picit had érvényesüljön? Az gond, hogy picit összezavar ezzel a néha nagyon odáig van, amúgy meg olykor magának való dologgal. Természetesen ezt nem mutatom neki, de nem tudom, hogy most nekem kell lazábbnak lennem, vagy beszélnem kell-e vele ezekről, vagy most egyáltalán mi van? :P Egyelőre nem mutatom nemtetszésemet a hanyagolással kapcsolatban, ráhagyom a dolgot, akkor írok, ha Ő is keres, esetleg este egy "jóéjt" mondatot küldök neki magamtól. Nem szeretném zavarni, vagy túlságosan a dolgaiba mászni, de azt sem akarom, hogy ebből azt gondolja, hogy nem érdekel, azt meg még kevésbé akarom, hogy a fejemre nőjön és azt gondolja, hogy minden úgy és akkor történik, amikor Ő úgy szeretné.

Emellett szeret nagyon velem beszélgetni, amikor itthon van, akkor folyamatosan skypeolunk (és Ő kezdeményezi a beszélgetést), de ha épp van valami dolga, akkor totál letojja a fejem akár egy teljes napig. Valószínűleg még nem szerelmes, de már szerintem kezd az lenni.

Én nyilas vagyok, szeretem, ha tudatják velem, hogy fontos vagyok, sőt igényelem a szeretet és a törődést, szeretem ha megkérik, hogy meséljek a napomról; emellett hajlamos vagyok nagyon türelmetlen és kapkodós lenni. Ezt viszont jól akarom csinálni, mert általános esetben tényleg jól elvagyunk, és tényleg kezd fontos lenni nekem.

Hogyan viselkedjek ilyen helyzetben? Szóljak esetleg neki, hogy kereshetne többet, mert jól esne, vagy Ő ilyen típus, hagyjam rá, esetleg legyek türelmes, majdcsak jobban ragaszkodik egy idő után? Tehát: hogyan tudom minél jobban meghódítani?

Itt fűzném hozzá, hogy nem nagyon hittem soha a horoszkópokban, nem is értek hozzá, de persze nem ítélem el azt, aki hisz benne, sőt most inkább olyanok válaszát várom, akiknek van tapasztalata a fenti személyiségtípusokkal kapcsolatban :)


2015. nov. 23. 10:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
45%
Kezdetnek kezd azzal, hogy nem egy tudománytalan dolog alapján próbálkozol.
2015. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Most elment külföldre pár napra, munka miatt, háát nem túlzok, ha azt mondom hogy alig keres napi 1-2 mondat erejéig (igaz, nem is nagyon van neten, amikor fellép, ír is). Akkor sem kérdezi mi van velem, csak leírja szavakban, hogy Ő mit csinált."


Talán ideje, hogy kicsit tanulj meg hallgatni is, nem csak osztani az "okosságot". Nekem az jön le, hogy neked kóros szómenésed van (nézz csak rá a kérdésedre...!) és eddig elfelejtetted, hogy a másiknak is lehet mondandója, és nem az az egyetlen funkciója a párodnak, hogy legyen áhítattal figyelő hallgatóságod.


És igen, ha az ember munkaügyben vagy workshopon vagy bármin külföldön van, akkor nem heverészik egész nap és ábrándozik a facebook előtt, hanem ÉL. Programok vannak, ráadásul idegenek közt, idegen nyelven, ott kell lenni fejben. Oké, írtál neki, de ha már épp indulóban van, esetleg nagyobb társasággal, akkor az ember nem kezd el litániákat írni, hogy hova mennek mit csinálni. Majd este megírja, ennyi. Borzasztó gyerekes ez a "jajj, elment 10 órára és nem válaszol a kérdésemre"... Egyáltalán, te számolod, hány óráig mit csinál???


Nekem úgy tűnik, neked egy alárendelődő, félénk nyuszika kéne, aki lesi minden szavad, nincs más dolga, mint ajnározni téged és szó szerint visszamondani, ami okosságot megosztasz vele. A barátnőd normális mai fiatal nő. Nálad van valami rosszul bekötve.

2015. nov. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a kérdezővel, csak szerelmes. Írta is, hogy nagyon friss kapcsolat, gondolom a rózsaszín köd is megvan még, ilyenkor az ember napi 24 órában a párja nyakán csüngne. :D Viszont tényleg eltúlzod a dolgokat kérdező. :) Ő most új környezetben mozog, sok új inger éri, nem ér rá annyit beszélgetni. Normális, hogy többet igényelnél és hogy hiányzik a barátnőd, de próbáld meg elfogadni, hogy ez egy ideiglenes állapot (mert gondolom hazajön majd), minél inkább ráerőlteted magad, annál inkább távolodni fog. A bakok amúgy is munkamániások, és nem annyira érzelgősek általában. Persze vannak kivételek, de ezt a munkamániát tényleg tapasztalom bak jegyű ismerőseimen. :D
2015. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valóban elég sokat tudok beszélni és mesélni, de totál nem várom el, hogy az egész kapcsolat rólam szóljon :) Épp ez az, hogy róla kérdezek, azt szeretném, hogy Ő meséljen a napjáról, de nem mindig teszi meg. NEm számolom az órákat sem, csak furcsa, hogy én a nagy rózsaszín ködben egész nap beszélnék vele, és mivel magamból indulok ki, így furcsa hogy Ő ilyenkor nyugodtabb. Ezek szerint nincs gond, csak picit nekem kell lazítanom :)
2015. nov. 23. 11:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérlek legközelebb az egész élettörténetedet is írd le.
2015. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Használd a "nyiladat". :D
2015. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Íme egy kis tanács egy szintén Bak nőtől, remélem segít kicsit, hogy jobban megértsd a párodat:

Pontosan ilyen vagyok én is, mint ahogy leírtad, amikor együtt vagyok a párommal, egyfolytában rajta csüngök, ölelem, csókolom, nevetek a viccein és teljes az összhang. Ugyanakkor én akkor sem beszélek sokat. Szerintem ez nagy általánosságban elmondható a bakokról, hogy nem fecsegnek feleslegesen, jobban szeretik hallgatni a másikat, figyelni, hogy az miről beszél (ha szerelmes vagyok valakibe, akkor nálam ez hatványozottabban jelen van, csüngök a párom szavain, és türelmesen várom, míg "sorra kerülök :D ). De ez nem azt jelenti, mint ahogy írod, hogy "valószínűleg még nem szerelmes", egy baknál ne várd az, hogy minden apróságról egyfolytában dumáljon, mint a nők általában. Sok minden elzárunk magunkban, a napi cselekményekről nekem nagyon "fárasztó" úgymond beszélni. De ez nem azt jelenti, hogy a párommal kapcsolatban ezek nem érdekelnek, ellenkezőleg. A másik meg az, hogy valóban, kicsit irányító szerepben szeretünk lenni, legalábbis a saját életünkben szeretjük meghozni a döntéseket (de ettől függetlenül hatalmas szükségünk van egy biztos pontra, egy társra, akire támaszkodhatunk és támogat minket). Igen, hagyd érvényesülni, de közben szervezz te is programokat, vedd át azért az irányítást, ha tudod, mert bakként ezt nagyon értékeljük ám :D Igen, én sem szeretem ha a párom költ rám, egyszerűen azért, mert nem szeretjük a felesleges pénzköltést, és ha költeni kell magunkra, azt az általunk megszerzettből szeretjük (ezért egy baknak csak hasznos ajándékokat adj, ne költsd minden hülyeségre, olyannal lepd meg, amire szüksége van vagy régóta tervezi, hogy megveszi). A másik meg, hogy ha programon vagyunk, vagy dolgozunk, akkor az kerül előtérbe és pont, kicsit túl komolyan vesszük néha az életet. Ezért kell valaki, aki megnevettet, kicsalogat minket a csigaházból, és hagyja, illetve segít, hogy kicsit lazítsunk a merev szokásainkon és gyengéd nők lehessünk (mert mélyen legbelül az egyik legérzékenyebb jegy vagyunk, és eszméletlen ragaszkodók és hűségesek, csak szóban nem vagyunk erősek, inkább kimutatjuk ölelésekkel például)

2015. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha Nyilas srác vagy, akkor tapasztalatból mondom, hogy a nem is kicsit naív stílusodra éppen az olyan nők harapnak a legjobban, akkor mesterei a megjátszásnak és ego énjük megvilágításának. A probléma ott indul, amikor te sem tudod, hogy mit jelent az igazán Értékes nő, aki érted sokmindent megtesz. Tapasztalataim szerint te szinte mindig külső alaján ítéled meg a nőket. Hajrá, megérdemled ;)
2015. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ számszeríjad van vagy hosszú íjad. Ha számszeríjad van akkor inkább válts hosszú íjra mert ha elvéted a célt sokáig tart felhúzni. De azért inkább ne lődd le.
2015. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilasként gondolom te is utálod ha valaki megjátssza magát, ezért ne próbáld most te is megjátszani magad csak azért, hogy megfelelj neki, hátha akkor úgy fog veled viselkedni, ahogy az neked is jó címszóval.... mert ebből semmi jó nem sül ki.

Mivel nyilas vagy, úgysem tudnád sokáig csinálni, erre befizetek. Légy csak olyan, amilyen vagy.

És ha így nem mentek semmire, ha rosszul érzed magad a kapcsolatban, akkor mielőbb tárgyald ezt vele. Mármint hogy mit bírsz és mit nem bírsz a kapcsolatotokban, s hogy ő is érzi-e ezt.

Ha továbbra is így marad minden, és megbeszélni sem tudjátok, akkor kár folytatni, csak bánni fogod a rá pazarolt időt.

2015. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!