Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet meghalni,...

Milyen érzés lehet meghalni, milyen lehet az az utolsó pillanat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de remélem elolvasod. :)

Sokszor elgondolkodtam ezen és sajnos szerintem erre senki nem fog döntő választ adni de inkább kíváncsi vagyok, hogy ti hogy gondoljátok a halál pillanatát. Milyen érzés lenne akkor és utána tényleg olyan lesz hogy semmi? Szóval ha már érezzük, hogy meghalunk de mikor már meghaltunk akkor fel se fogjuk szóval, nem tudjuk, hogy meghaltunk? Sokan mondják, hogy a halálhoz legközelebbi állapot talán az álom nélküli alvás, mert akkor ugye mielőtt elaludnánk még forog kicsit az agyunk de utána csak arra eszmélünk, hogy nem álmodtunk semmi legalábbis nem emlékszünk. Az oké, hogy ekkor is működik a testünk, veszünk levegőt stb de tényleg ilyenkor mintha teljesen kikapcsolna az agy. És ti mit gondoltok, hogy mi lesz halálunk után? pl.reinkarnáció? semmi? Félek a haláltól meg attól, hogy fogalmam sincs mi fog utána történni. Meg az is zavar, hogy nem emlékszem születésem előtti időkre. Pedig akkor a föld még volt csak nem az én perspektívámban. Meg a legjobban attól félek, hogy ha létezne reinkarnáció akkor most egészen jó életem van és akkor meg lehet, hogy valami rossz lesz. Nekem valamiért az ugrik be, hogy ha pl.természetes halállal halunk akkor az utolsó pillanatban ilyen erős zsibbasztó érzés fog el majd szó szerint kikapcsolt az agy és ennyi. Ti mit gondoltok erről? Kérlek titeket csak komoly válaszokat írjatok, mert tényleg érdekel a téma és a véleményetek. Aki trollkodni akar vagy semmit nem tud hozzá szólni inkább ne is tegye jó? Előre is köszi a válaszokat.



2021. jan. 13. 12:22
 11/91 anonim ***** válasza:
61%
Vagy a reinkarnálódásban hiszünk, vagy a mennyben és a pokolban.
2021. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
35%
Borzalom lehet meghalni, tulajdonképpen megfulladsz, meg küzdesz levegőért.
2021. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
92%
Nem olyan biztos! Van aki álmában hal meg és nem érez semmit. Vagy lezuhan valahová egy baleset miatt és egyből összezúzódik az egész teste, tehát megint csak nem érez sok mindent. (Ha olyan hirtelen történik mindez.)
2021. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:

12.hát ebben van valami.

és utána ki tudja..

2021. jan. 13. 13:22
 15/91 A kérdező kommentje:
13.a hirtelen halál talál a "legjobb" halál mivel mégis csak hirtelen van és annyi fájdalmat érzel csak hogy kikapcsol az agyad. amúgy születés előtt se léteztem ami fura mert hiába próbálok visszaemlékezni nem megy mert akkr nem én voltam de valami csak voltam nem lehettem semmi...annyira zavar. és erről mit gondoltok? születés előtti "létformáról"?
2021. jan. 13. 13:24
 16/91 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem akkor is a mennyben...
2021. jan. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 A kérdező kommentje:
és ez a "menny" hol van ha megkéne hatázotnunk vagy hogy néz ki? (tudom felhők, kék ég, angyalok, lépcső, hárfastb de mi van ha egészen más mint amint emberi elmével képzelünk el? hisz az a hely mégis földöntúli amit talán az emberi agy elképzelni sem tud, mert a halál utáni létet se fogja fel igazán.
2021. jan. 13. 13:28
 18/91 anonim ***** válasza:
47%

Őszintén szólva én jobban szeretném, ha a halállal megszűnne minden. Számomra a semmi teljesen megfelelő lenne.

Volt már, hogy álmomban nem vettem levegőt, nem volt túl kellemes, az se, amíg felébredtem, én félek tőle, hogy aki álmában hal meg, az is szenved, csak nem tud felébredni belőle.:( Bár akit műtöttek altatásban, ezt jobban tudja, lehetséges hogy nem érzi. Engem csak ébren műtöttek, tény hogy nem fájt semmi, de rosszullétet éreztem közben, leesett a vérnyomásom vagy nem tudom, de segített az oxigén. Viszont az érzéstelenítés azon nem segített.

A hirtelen halál nagyon ijesztő lehet, ha mondjuk megáll a szíved, mert szerintem 2-3 percbe beletelik ilyenkor meghalni, mire az oxigénhiány miatt leáll az agyad. Egyedül talán az a fajta halál lehet kevésbé fájdalmas, rossz élmény, amikor az agy kapcsol ki először. Így altatják a kutyákat, először az agyat kapcsolja ki az injekció és emiatt állnak le az életfunkciók, tehát nem kell átélnie szegénykének a saját megfulladását. Nekünk embereknek sajnos nem jár ez a megoldás. De azzal meg sok visszaélés, tévedés lehetne, ahogy szerintem van az állatoknál is.:(

2021. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
64%
Igen ez érdekes. Születésünk előtt is volt élet, voltak emberek. De mi nem léteztünk! Olyan volt, mintha meghaltunk volna nem? Hiszen nem éltünk.
2021. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
31%

Hát ezt sajnos nem tudom. :(

"és ez a "menny" hol van ha megkéne hatázotnunk vagy hogy néz ki?"

2021. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!