Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet meghalni,...

Milyen érzés lehet meghalni, milyen lehet az az utolsó pillanat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de remélem elolvasod. :)

Sokszor elgondolkodtam ezen és sajnos szerintem erre senki nem fog döntő választ adni de inkább kíváncsi vagyok, hogy ti hogy gondoljátok a halál pillanatát. Milyen érzés lenne akkor és utána tényleg olyan lesz hogy semmi? Szóval ha már érezzük, hogy meghalunk de mikor már meghaltunk akkor fel se fogjuk szóval, nem tudjuk, hogy meghaltunk? Sokan mondják, hogy a halálhoz legközelebbi állapot talán az álom nélküli alvás, mert akkor ugye mielőtt elaludnánk még forog kicsit az agyunk de utána csak arra eszmélünk, hogy nem álmodtunk semmi legalábbis nem emlékszünk. Az oké, hogy ekkor is működik a testünk, veszünk levegőt stb de tényleg ilyenkor mintha teljesen kikapcsolna az agy. És ti mit gondoltok, hogy mi lesz halálunk után? pl.reinkarnáció? semmi? Félek a haláltól meg attól, hogy fogalmam sincs mi fog utána történni. Meg az is zavar, hogy nem emlékszem születésem előtti időkre. Pedig akkor a föld még volt csak nem az én perspektívámban. Meg a legjobban attól félek, hogy ha létezne reinkarnáció akkor most egészen jó életem van és akkor meg lehet, hogy valami rossz lesz. Nekem valamiért az ugrik be, hogy ha pl.természetes halállal halunk akkor az utolsó pillanatban ilyen erős zsibbasztó érzés fog el majd szó szerint kikapcsolt az agy és ennyi. Ti mit gondoltok erről? Kérlek titeket csak komoly válaszokat írjatok, mert tényleg érdekel a téma és a véleményetek. Aki trollkodni akar vagy semmit nem tud hozzá szólni inkább ne is tegye jó? Előre is köszi a válaszokat.



2021. jan. 13. 12:22
 51/91 anonim ***** válasza:
100%
az valóban kellemes lehet de csak az utolsó pillanat, a halálközeli élmények nem jók
2021. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! 3 embert láttam mig haldokolt,- 2 belölle fájdalomra emlèkeztetett, nyôgteg, lihegtek, vajúdtak, killódtak. Èdesanyám nyugodtan aludva, csöndben haldoklot.
2021. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 A kérdező kommentje:
én talán az alvás előtti pillanatot tudom elképzelni mint a halál előtti pillanatot a legközelebb amit ellehet kézelni.hisz mikor nagyon álmosak vagyunk akkor egy ideig még fenn vagyunk de utána kikapcs, mintha minden kikapcsolna akkor, főleg mikor nem emléksüznk álmainkra sem. igaz hogy közben működik a tested többi része de mégis olyan neked mintha kikapcs lenne. durva azért ha belegondolok. lhet az alvás ilyen felkészítő mód a halálra talán. bár csak egy gondolat :D
2021. jan. 14. 21:10
 54/91 anonim ***** válasza:
50%
Az alvás közel áll a halál állapotához ez igaz. Lényegében leáll az agyműködés, nyilván nem teljesen mert közben folyamatosan ellátja a vegetatív funkciókat és a memóriával babrál (álmok) de ebből az ember ritkán érzékel bármit, nincs tudatánál.
2021. jan. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 A kérdező kommentje:
54-igen.ezért is gondoltam így mert a halál talán ez csak ugye akkor nem kelünk fel hanem marad ez a kikapcsolt tudat lét amíg talán ha van reinkarnáció akkor új test és új elmével születünk de ezt se fogjuk felfogni hisz új lesz minden. bár én nagyon bízom a reinkarnációban.
2021. jan. 14. 21:34
 56/91 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a reinkarnációval az emlékek elvesztése a gondom. A személyiségedet az emlékeid és tapasztalataid alakítják ki. Ha elveszíted az emlékeid, hogy lehetne azt mondani hogy a személyed tovább él? Nekem ez paradoxonnak tűnik. Akik olyan súlyos demenciában szenvednek hogy 10-15 perc után mindent elfelejtenek olyanok mint a csecsemők, nincs személyiségük.
2021. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 A kérdező kommentje:

hát ez tényleg érdekes.

lehet olyan is van hogy egy lélek pl.először "születik" meg tehát nem voltak korábbi életei hanem ez az első és ilyenek. bár mikor új élet kezdődik akkor nyilván minden előző életbne levő dolgokat elfelejt mivel a születés is egy nagy trauma sőt az első nagy trauma egy picinek ami elfelejteti vele azt ami adig benne volt. vannak akik emlékeznek kik voltak előző életükben de ezeket nem tudom komolyan venni. hisz az előző élet ha meghal az elvész az aggyal meg a gonolatokkal eggyüt és átalakul nem telejsen vész el hanem átalakul de itt abba is hagyom mert nagyon belezavarodtam :D...a legjobb ha csak éljük az életet ahogy van és ráérünk majd időskorunkra ezen gondolkodni bár akkor sem kéne :D

2021. jan. 14. 22:00
 58/91 anonim ***** válasza:
100%
Az ember és minden élőlény legelemibb mozgatóeleme a halálfélelem és minden tulajdonsága a halál elkerülését szolgálja. Mivel elkerülhetetlen ezért minden erre szánt gondolat az értékes időnk elvesztegetése. Ez az igazság még ha az ember ezt képtelen is betartani.
2021. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 A kérdező kommentje:
hát végülis mielőtt megszülettem nem léteztem és nem származott belőle semmi olyan amire ma is emlékeznék hogy rossz vagy szörnyű lett volna szóval lehet a halál is olyan lesz. sőt még az anyámban töltött időkre se emlékszem semmire de akkor tudták hogy én világra fogok jönni de nekem nem létezett semmi ha úgy értelmezzük. lehet a halál is iylesmi hogy kihúznak minket innen és magasabb dimenzióba vagy létbe megyünk ahol talán már most figyelnek monitoroznak minket.
2021. jan. 14. 22:13
 60/91 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, több ember is állítja hogy emlékszik a születése elötti időkre, többek közt én is, de nem valami megnyugtató mert egy valamire emlékszem csak, sötétségre.
2021. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!