Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen érzés lehet meghalni,...

Milyen érzés lehet meghalni, milyen lehet az az utolsó pillanat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz de remélem elolvasod. :)

Sokszor elgondolkodtam ezen és sajnos szerintem erre senki nem fog döntő választ adni de inkább kíváncsi vagyok, hogy ti hogy gondoljátok a halál pillanatát. Milyen érzés lenne akkor és utána tényleg olyan lesz hogy semmi? Szóval ha már érezzük, hogy meghalunk de mikor már meghaltunk akkor fel se fogjuk szóval, nem tudjuk, hogy meghaltunk? Sokan mondják, hogy a halálhoz legközelebbi állapot talán az álom nélküli alvás, mert akkor ugye mielőtt elaludnánk még forog kicsit az agyunk de utána csak arra eszmélünk, hogy nem álmodtunk semmi legalábbis nem emlékszünk. Az oké, hogy ekkor is működik a testünk, veszünk levegőt stb de tényleg ilyenkor mintha teljesen kikapcsolna az agy. És ti mit gondoltok, hogy mi lesz halálunk után? pl.reinkarnáció? semmi? Félek a haláltól meg attól, hogy fogalmam sincs mi fog utána történni. Meg az is zavar, hogy nem emlékszem születésem előtti időkre. Pedig akkor a föld még volt csak nem az én perspektívámban. Meg a legjobban attól félek, hogy ha létezne reinkarnáció akkor most egészen jó életem van és akkor meg lehet, hogy valami rossz lesz. Nekem valamiért az ugrik be, hogy ha pl.természetes halállal halunk akkor az utolsó pillanatban ilyen erős zsibbasztó érzés fog el majd szó szerint kikapcsolt az agy és ennyi. Ti mit gondoltok erről? Kérlek titeket csak komoly válaszokat írjatok, mert tényleg érdekel a téma és a véleményetek. Aki trollkodni akar vagy semmit nem tud hozzá szólni inkább ne is tegye jó? Előre is köszi a válaszokat.



2021. jan. 13. 12:22
 81/91 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Pokoli benne. De nem olyan unalmas mint a Pokol izzó tűzben sínylődő az idők végezetéig.

Ebben van valami Isteni, lehet nem emlékszel de lehetőséged van vezérelni. S mondjuk Jézus Krisztus által a mennybe kerülni.

A Szerető Irgalmas Isten szerinted képes lenne ilyen kegyetlenül bánni azokkal kiket mindennél jobban szeret. A teremtés koronájával? Kikért még az egyszülött fiát is feláldozta "bűneik feloldozásáért"?


...Valami valahol sántít...

2021. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
66%

Nem is tudom. Csomó irányzat van. De aztán a különböző személyiségekkel lesznek bajok. Tegyük fel:


Ebben az életben családos apa leszek. Majd a következőben is, és a harmadik életben végre eljutok a mennybe, és nincsen kárhozati élet, mert végre sikerült megcsinálnom az értelmet. De, akkor mi lesz azokkal a gyerekeimmel akik mindkettő életben az enyémek voltak, de az egyik életben nem tudják a másik családapját? Nem lenne fura nekik, hogy több testvérük van? Remélem érted.

2021. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
66%
Mert ugye én is a mennyben leszek, és a mindkét életben való gyerekeimmel is találkozok. A különböző életeimben felsorolt gyerekeimnek nem lesz furcsa, hogy van +testvérük? Na meg az is, hogy másmilyen lesz a kinézetem, mert mindkét életemben nem lehetek egyforma külsejű nem?
2021. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
100%

A lelked nem úgy néz ki, mint a tested. Egyébként vonások lehetnek egészen hasonlók, mint előző életeidé.

És lehet egy másik életben a gyereked volt a te apád. :v

2021. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne fura? Ahogy te sem tudod ki voltál születésed elött ők sem emlékeznek. Higy ki kinek a gyereke, milyen nemű, áhh így nehéz..

Egy színdarabban nem feltétlen kapod meg ugyan azokat a szerepeket, egy ideig persze míg felkapott de jön a következő darab és senkit sem izgat a színpadon, hogy rómeó voltál vagy júlia vagy hamlett... csak az számít abiben most játszol. az az élet a fontos amiben élsz. ha érdekel a túlvilág vagy hogy mi lesz a "taps vihar" után nem tudjuk. láthatjuk s tudhatjuk, hogy mi hogy játszottuk el az adott szerepet. Jól vagy borzalmasan. De az is csak minket izgat, azaz a lelki ismeretet.

Ha van mit megbánni a halál pillanatában akkor nem végezted be a sorsod vagy bűnt követtél el. S ekkor dönsd el a Szerető Isten a pokolra küldene, vagy adna még egy esélyt, hogy változz, hogy befejezd (nyilván kicsit másabb lesz) Ott a tékozló fiú története, A megbocsájtó atya...


Biztos csak egy életed van a megváltásra? mert ha nem és vétettél a 10 parancsolatnak s nem szeretted felebarátod, ez az Isten a pokolra (az örök kárhozatra) küldene? Ez valóban korrekt és igazságos a milliárdnyi halottal "pogánnyal", apával és fiúval, anyával és lányával, filozófussal és feltalálóval szemben kik a keresztény hit és Jézus elött éltek? Valóban ilyennek ismerted meg a Megváltó Atyáját?

Mert én az Embert látom ezekben a tanokban aki mindent az uralma alá hajt. Megoszt, félelmet kelt és uralkodik.

2021. jan. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom. De inkább tényleg nézd meg a dokumentumfilmes túlélni a halált. Én a napokban el kezdem nézni. Reinkarnáció érdekes dolog, de mivel a Biblia nem írja, ezért a kárhozatot és a mennyt fogadom el. Inkább Istennek hiszek, mint hogy emberek ötleteit fogadjam el ha valami mást mondanak a Bibliáról :)

Ha a túloldalra jutok, akkor megtudom, hogy van-e reinkarnáció. Én hiszek Jézusban teljes szívből és nem félek. Próbálok is keresztényként élni pl. nem bántok senkit sem stb... :) Úgy, hogy, ha a mennybe jutok megkérdezem Őt.

2021. jan. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
100%

banyek mikor leentereztem néztem meg a videót....

ja kb. igen. kicsit feleslegesnek érzem így... :/

2021. jan. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
100%
Amit küldtem, a Tojás? Remélem a magyar feliratot betudtad kapcsolni. Nem fura, hogy " mindenki vagyok " és te nem létezel? :)
2021. jan. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
100%

én is alapban keresztény vagyok, legalábbis annak tartom magam, de voltak kérdéseim és ellentmondások (nem éreztem igaznak, igazságosnak) így kérdéseket tettem fel (a tiszteletesemnek, meg a pap ismerősöknek) és fel...meg kutatgattam.

Én amúgy tartok, nem attól, hogy mi lesz utána, hanem hogy miként és mikor következik be. És igen, az is, hogy hogyan vészelik át a hátrahagyottak. De nem vágyom az ígért örök életet (egy testben egy lélek, örökkön örökké), ez így nekem megfelel (életről-éltre).

2021. jan. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább a módtól félek. Mi lesz a halálom? Karambol? Szívroham? Remélem alvás halált fogok kapni ami azután felemelkedés és megyek a fény felé. És milyen kérdéseket raktál föl? Én találtam néhány jó oldalt és cikket a hitem megvédésére. :) Délelőtt privátban folytatjuk? Csak a biztonságért áruljuk el egymásnak privátban az életkort és a nemünket a félreértések miatt :D
2021. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!