Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdek megőrülni?

Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés

Mióta magamért tudok gondolkodni ateistának vallom magam. Nem hittem a horoszkópokban soha és az álomfejtésben meg jóslásban sem. Viszont mostanában egyre többször fog el a gondolat, hogy az egész élet nem csak abból áll, amit meg tudunk fogni a kezünkkel és leírni képletekkel. Elkezdtem gondolkodni azon, hogy mi is a tudat, hogyan válassza el az ember a gondolatait a valóságtól vagy az álmoktól és logika vonalán elindulva képtelennek tartom azt, hogy az időnek vagy az univerzumnak valaha kezdete volt. Belegondoltam abba, hogy én nem a testem vagyok, és még csak nem is az agyam hanem valami más ami a változásokat körülöttem, a testemben és az agyamban aktívan megfigyeli. Azt gondoltam nincs reinkarnáció és az ember oda megy vissza ha meghal ahol volt mielőtt megszületett, viszont maga a születés sem egy kezdeti pont a tudatnak hiszen vannak emberek akik emlékeznek az anyaméhre.

Minél többet gondolkodom annál nehezebb abbahagyni, mert ez más megvilágításba helyez mindent, egyszerre minden olyan ijesztő és békés.

Voltatok már ilyen helyzetben? Meg fogok bolondulni vagy két hónap múlva kristályokat dugok a s*eggembe vagy mi fog történni velem ha így haladok? XD



2021. ápr. 28. 14:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Én hívő vagyok, de azt sem mondom hogy az ateista hülyeség. Egyébként sztem nem őrülsz meg, hisz csak gondolkodsz rajta, hogy létezhet univerzumon kivüli dolog.
2021. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
Igyál meg egy páleszt.
2021. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiába gondolkodsz rajta,nem tudod felfogni, mivel le vagy korlátozva.De ez nem lesz mindig így.Előbb -utóbb nyílnak a kapuk.
2021. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
16%

Reinkarnáció valóban nincs, mivel a halál után nincs semmi.

A mostani érzések valószínűleg arra utalnak, hogy Isten vonz magához, csak még nem ismerted fel. Ha tudni akarod, így van -e, kezdd el olvasni a Bibliát, és imádkozz. A Biblián keresztül Isten szól hozzánk, ha imádkozunk, akkor pedig mi szólunk hozzá, így jön létre a párbeszéd.

"Mert Isten szava élő és erőt fejt ki, és élesebb bármely kétélű kardnál, és egészen odáig hatol, hogy szétválasztja a lelket és a szellemet, az ízületeket és a velőt, és képes tisztán látni a szív gondolatait és szándékait" (Héberek 4:12)

2021. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

4."Reinkarnáció valóban nincs, mivel a halál után nincs semmi."

Akkor,hogy hiszel a teremtőbe?

2021. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Rúgjál be másnapra minden kitisztul .
2021. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Oooh, nyugodjatok meg, berúgtam én már nagyon sokszor mióta ez volt, nem segített. A biblia pedig nem megoldás, olvastam már, az nem más mint emberek válasz keresése a kérdéseikre, amivel semmi baj nincs, ez kellett ahhoz, hogy az ember mint faj oda jusson ahol van, de, mint mondtam nem hiszek istenben. Van valami felsőbb tudás ami megmagyaráz mindent, de nem tudok eljutni oda és nem istenben keresendő mint haragos bácsi az égben hanem mindenben ami a világot jelenti. Minden valami furcsa ritmussal létezik aminek a része vagyunk és aminek soha nem volt kezdete vagy vége. Nehéz megmagyarázni hogy gondolom ezeket.
2021. ápr. 28. 15:35
 8/20 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet részben, 18-20 körül életkorban vagy?
2021. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7. Ez amúgy elég védikus látáspont.

PhD. Prof. Dr. Habil. Grimfox szakértő jobb választ adhat erre.

2021. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
8-as 21-vagyok szóval igen akörül
2021. ápr. 28. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!