Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kezdek megőrülni?

Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés

Mióta magamért tudok gondolkodni ateistának vallom magam. Nem hittem a horoszkópokban soha és az álomfejtésben meg jóslásban sem. Viszont mostanában egyre többször fog el a gondolat, hogy az egész élet nem csak abból áll, amit meg tudunk fogni a kezünkkel és leírni képletekkel. Elkezdtem gondolkodni azon, hogy mi is a tudat, hogyan válassza el az ember a gondolatait a valóságtól vagy az álmoktól és logika vonalán elindulva képtelennek tartom azt, hogy az időnek vagy az univerzumnak valaha kezdete volt. Belegondoltam abba, hogy én nem a testem vagyok, és még csak nem is az agyam hanem valami más ami a változásokat körülöttem, a testemben és az agyamban aktívan megfigyeli. Azt gondoltam nincs reinkarnáció és az ember oda megy vissza ha meghal ahol volt mielőtt megszületett, viszont maga a születés sem egy kezdeti pont a tudatnak hiszen vannak emberek akik emlékeznek az anyaméhre.

Minél többet gondolkodom annál nehezebb abbahagyni, mert ez más megvilágításba helyez mindent, egyszerre minden olyan ijesztő és békés.

Voltatok már ilyen helyzetben? Meg fogok bolondulni vagy két hónap múlva kristályokat dugok a s*eggembe vagy mi fog történni velem ha így haladok? XD



2021. ápr. 28. 14:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
10. Lehet ez a normális fejlődése a korosztálynak, én csak azt mondom, hogy mindent kezelj fenntartásokkal és olvass pszichológiát is.
2021. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Így kezdődött nálam is. Ateista voltam, materialista, de egyre gyakrabban elfogott egy érzés, hogy mi a fenéért van a semmi helyett egy komplexen működő világegyetem, benne a Földdel, rajt egy hihetetlenül komplex evolúciós fejlődéstörténettel, mely lehetővé tette az élet rendkívül sokszínű megnyilvánulását. És hogy ebből hogyan lesz szubjektív énérzet/tudat, ez maga a rejtély. A mai napig nem tudják megfejteni a tudósok, az űrtechnológia korát éljük, de a mai napig nincs egyetlen bizonyíték sem, hogy az agy generálja a tudatot, maximum befolyásolja. De ha a tudat csak neuronok kommunikációja, akkor hogy lehet, hogy az én tudatom itt van, a tied meg ott? Miért kell a tudatnak és viselkedésnek belső élménnyel párosulnia, hogy lehetséges ez egyáltalán? Mi vagyok én tulajdonképpen? Ezeken elkezdtem gondolkodni, majd elkezdtem meditálni. Ennek már egy éve. Rengeteget elmélkedtem, sokat meditáltam, elkezdtem gyakorolni az éberálmodást. Jelenleg ott tartok, hogy abbahagytam ez egészet, mert félek. Elkezdtem emlékezni olyan dolgokra, érezni olyan dolgokat, melyek arra utalnak, hogy létezik reinkarnáció, a valóság pedig nem más (beleértve az agyunkat, testünket, élővilágot, tárgyakat, érzéseket, színeket, MINDENT), mint a tudat kivetülése. Elkezdtem azt érezni, hogy nem a tudat van jelen az Univerzumban, hanem az Univerzum van jelen a tudatban. Ahogy az idő és a tér is, ezért a tudatnak nincs kezdete és vége. Amikor ezt elmondom valakinek, barátoknak, pszichológusnak, stb, úgy érzem hülyének néznek, és azt hiszik bebeszélem magamnak. Ami nyilván egy lehetséges opció, viszont aki érezte már azt, amiről beszélek, az tudja, hogy ez egy nagyon intenzív, nagyon erős, nagyon valóságos érzés, mintha egyszerre rájönnék egy pillanatra, hogy hogy lehetséges ez az egész, amit létezésnek hívunk.

Én viszont félek tőle, megijedtem, úgyhogy abbahagytam a kutakodást a lelkemben, és úgy gondolom lesz, ami lesz. A reinkarnáció gondolata valahol sokkal félelmetesebb, mint azt hinni, hogy csak biológiai lények vagyunk, akik elbomlanak és teljesen megszűnnek. Abban nincs fájdalom. A végtelenséget pedig mégha meg is tapasztalod lehet, hogy lehetetlen lesz feldolgozni emberi aggyal.

2021. ápr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
12.Örülök,hogy ezt elolvashattam.Egyike vagy szerintem azon keveseknek akik látják a fától az erdőt.Én is úgy gondolom,hogy a tényleges valóságot a valóságnak hitt valóság takarja el.
2021. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
nem megőrülni kezdtél, hanem gondolkodni
2021. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

11-olvasok pszichológiát is, nagyon érdekes, választ is adott sok kérdésre de pontosan olyan zsákutcának érzem mint a bibliát vagy a tudományt. A nagy egésznek egy oldalát körbejárja és megvilágítja, de nem magyarázza meg, és erre semmi sem képes igazán.

12-es Igen. A leírásodból azt érzem hogy hasonló úton haladok mint te, annyi különbséggel hogy én nem meditálok olyan gyakorisággal olyan régóta és nem jutottam még el oda, hogy annyira megijedjek, hogy abbahagyjam. De köszönöm hogy válaszoltál, így kevésbé érzem egyedül magam, tényleg létezik ez a dolog.

2021. ápr. 28. 19:57
 16/20 anonim ***** válasza:
15. Van egy jó hírem, valszeg sosem tudjuk meg ebben az életben, mert úgy a végtelenséget se lehet felfogni emberi ésszel.
2021. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha foglalkoztat foglalkozz vele, nem baj ha kicsit többet tudsz annál, hogy "ezek a dolgok hülyeségek".

Kevesebb nem leszel tőle abban biztos lehetsz.

Ja igen nem, nem örültél meg...

Nézd meg a "mi a csudát tudtunk a világról"-t.

Jó kutakodást, és sose feledd a racionalitást!

2021. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha megmondod mi az őrület, megtudhatod, hogy megőrültél-e.

Ha annak feledése, hogy igazából kik vagyunk, az az őrület, akkor nem, ellenkezőleg. Normálissá kezdesz válni.

2021. ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
De ez veszélyes, mész valakinek baja van aztán könyékig olajos leszel mert segítettél neki, aztán azt sem tudod hogy csináltad meg fél óra alatt, mikor soha az életbe nem szerelgettél olajos szarokat.
2021. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
ez volt a lehető legszebb megfogalmazás amit valaha is olvastam.....de komolyan. mint aki kezd felébredni önnön állításaiból s elhagyni a régi berögzűlt készen kapott eszméket. nem lenne baj ha ezt az írást felhasználom, mint a legszebb gondolatok a spiritualitás felé - valamelyik oldalamra?
2021. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!