Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz az hogy mindenkinek van...

Igaz az hogy mindenkinek van egy “igazi” neve?

Figyelt kérdés

Nem arra a névre gondolok amit jelenleg is képviselünk meg az anyakönyvi kivonatba benne van írva, hanem hogy minden embernek van egy eredeti neve, amiről viszont nem tudunk. (Nemtudom hogyan fogalmazzam meg)

Hogyan lehet megtudni ezt a nevet ha tényleg igaz? Ha megtudom milyen problémákkal járhat? Mert olyat is hallottam hogy nem szabad megtudni vagy mi



2021. júl. 4. 10:35
1 2
 11/17 Grimfox ***** válasza:
80%

Nem. Ugyan a biblia, és a korán sem említi nyíltan, mindkét vallásnak van okkult irányzata. A zsidó vallásban isten, és az angyalok neveit hívják segítségül, hogy a név által képviselt erőre szert tegyenek. Ez kicsit leegyszerűsített így, de a lényege valami ilyesmi. Ezen hitrendszerek szerint a nevek erőt, hatalmat hordoznak. A kiejtésük hatalmat ad annak, aki kiejti őket. Sok vallásban hatalmat az adott személy, vagy akár istenség felett is. Az átlagos, misztikában nem járatos hívek persze tiszteletből, vagy sokkal inkább a megtorlástól való félelemből nem ejtik ki az isten/istenek igazi nevét.

A bibliai isten igazi nevét szinte nem is lehet tudni. A tetragrammaton(a négy héber betűből álló név) sem az igazi, még ha leggyakrabban ezen a néven is nevezik meg, amikor néven nevezik.

2021. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
#11 Elég egyértelmű, hogy nem ő az igazi isten, ez a viselkedéséből nyilvánvalóvá válik. Viszont az nagyon csúnya dolog volt tőle, hogy ő ezt elhitette az emberekkel, hogy ő a mindenható, mindenek felett álló, mindent megteremtő isten, és szinte hihetetlen, hogy még a mai napig is rengeteg ember elhiszi ezt.
2021. júl. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha gnosztikus iratokat olvasol, például a Nag-Hammadi könyvtár evangéliumait, akkor ott van rá utalás, hogy miért ő a világ(anyagi világ) istene, és miért ilyen természetű. Ez még nem teszi igazivá, és mindenhatóvá, de legalább valami magyarázattal szolgál. A kanonikus bibliában szereplő isten még érdekesebb, mert csekélyebbnek tűnik, mint a gnosztikus iratokban szereplő változata. Mintha a világban csak egy alacsonyabb, részleges formájában mutatkozna. Ezért sem ismerhető meg a valódi természete, mert az rejtve van. Legalább is ez a gnosztikus iratok egyik konklúziója.
2021. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg sokra mennénk azzal, ha lenne egy olyan nevünk amiről senki se tud xDD

Nem lehet, hogy mindenki fölött van egy doboz, csak senki se látja?😂😂

2021. júl. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Aki adta nekik az igazi nevet, az tud róla, és ők maguk is tudnak róla. A hit szerint ez a név a forrása az egyén, vagy épp az istenség erejének. Az istenek igazi neveit pedig csak a főpapság adta át, jobbára szájhagyomány útján, amikor megkapták a beavatást.

Egy másik szokás is kapcsolódik ehhez, bár ott az igazi név nem titkos igazán. Egyes népeknél a csecsemőnek csak egy hamis, ideiglenes nevet adtak, vagy két nevet adtak, egy valódit, és egy hamisat. A hamisat használták, amíg be nem töltötte az első évét(ez a kor persze népenként változik). Volt ahol az igazi neve egy zárt tartóban, amulettként a csecsemő nyakában lógott, hogy megvédje, a hamis név pedig azért volt, hogy azok, akik ártani akartak neki, boszorkányok, ártó szellemek, rosszindulatú emberek, azok a hamis nevén nevezzék, azon átkozzák, és azt a nevű gyereket próbálják elvinni, annak az életét, lelkét elrabolni. Mivel nem az igazi nevét tudták, ezért nem is tudtak hatni a csecsemőre, a hamis név hatástalanította az átkokat, és félrevezette a démonokat. Ez egyértelműen a csecsemőhalandóság csökkentésére kialakult szokás. Amikor elég idős lett a gyerek, az igazi nevét kezdték használni. A keresztény európában ez nem volt szokás, mert ott a keresztségben kapott név elvileg megvédte őket, de korábbi, és kereszténységtől távoli, főképp törzsi népeknél ez elég gyakori szokás volt, van ahol még ma is előfordul elvétve.

2021. júl. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátom, aki képes volt bármiféle energiát látni, kommunikálni az égiekkel, egyszer rámeditált a nevemre, amikor emlékezetvesztésbe meditáltam magam, hogy megnézze miféle tudat tért vissza a semmiből.


Igen, van a szellemünknek neve. Van a személyiségünknek egy eredeti neve. Én a nevet amit kaotam beírtam egy csonó helyre (pl fb, google) és semmit se hozott ki rá. Ezt a nevet még ember nem találta ki, se rednes névként, se kitalált névként. Az csak én vagyok a világmindenségben.

2021. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12#es. Jhve nem hitette el senkivel se, hogy ő az abszolút végső teremtő. Csak azt mondta, hogy ezen a bolygón uralkodik.
2021. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!