Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vonzás törvénye: ha mindannyia...

Vonzás törvénye: ha mindannyian azt vonzzuk, amire számítunk, de egy sor negatív tapasztalat hatására idővel már eleve a rosszat várjuk el, (hiszen eddig is ezt folyamatosan ezt kaptuk), hogyan tudunk ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Sosem volt zökkenőmentes a kapcsolatom a saját (mostani harmincas) korosztályommal. ('84-es évjárat vagyok). Sokáig ugyan nem ezt vártam, és nem erre számítottam, de akárhányszor egy fiatal lánnyal kerülök szembe, rendszerint undort váltok ki belőle. Ha pl. pénztárhoz érek, ritka, hogy az ott dolgozó fiatal hölgy kedves legyen velem, sőt, az is ritka, hogy egyáltalán arra méltasson, hogy visszaköszönjön nekem, pedig én próbálok kedves lenni vele. Tömegközlekedésen, és egyéb helyeken azt látom rajtuk, hogy irritálom őket, undort váltok ki belőlük, ilyenkor pedig vagy elutasító kisugárzást veszek fel, vagy inkább odébb állok, hogy se én, sem pedig ők ne érezzük magunkat kellemetlenül. Régen soha nem erre számítottam, mégis folyton ezt kaptam, ez pedig kialakította bennem azt, hogy mást már nem is tudok elvárni a másik nemtől, csak a viszolygást, és az undort, hiszen különösen tőlük eddig is ezt kaptam. Hogyan tudom megtörni ezt a kört? Pozitív hozzáállással? Plasztikai műtétre egyelőre nem futja :)

2021. júl. 20. 09:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"Próbáld ki, győződj meg róla, és utána mondd ugyanezt."


A Vonzás törvénye olyan mint a vonatkerék pumpáló munkatárs a vasút társaságnál.

2021. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám ezoterikusnak, ez inkább pszichológia, de a vonzás szó nem szimpatikus. A gondolataink és érzelmeink hatással vannak a fizikai testünkre és sokszor saját magunk hozzuk létre azt a szituációt ami beigazolja az érzéseinket. Torzult a valóság észlelés, és ha azt érzed hogy mindenki undort váltassz ki másokból, akkor tuti torzult. Ha te belülről elégedett vagy magaddal, és elfogadod magad az rögtön látszik a testtartáson legelsőnek. Egy tizessel vagyok fiatalabb, de hasonló problémáim vannak. Úgyhogy a pozitív hozzáállás jó lenne.
2021. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
12 így van. Az hogy valamire sokat gondolunk és bevonzzuk, az ezoterikus humbug
2021. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
79%

Én valamennyire hiszek a vonzás törvényében, mert néha annyira véletlennek tűnő dolgokat vonzok be, hogy az számomra is hihetetlen. És tulajdonképpen fel se tűnik, csak utólag.

Persze nem 100%, hogy a vonzás törvénye miatt van, de akkor is érdekes.

Vannak olyan szituációk, amikor az éppen aktuális állapotod/kisugárzásod stb. van hatással a helyzetre, és arra mondhatjuk, hogy ténylegesen, a valós időben befolyásolta a következményt.

Azonban a vonzás törvénye elvileg úgy működik, hogy ráhangolod magad egy dologra (elképzeled, hogy megtörténik veled), majd elengeded a gondolatot, tehát nem vágysz rá (és ez egy fontos lépés), és egy bizonyos idő után (akár hónapok múlva) megvalósul.

Nincs rá bizonyíték, de nekem eddig az életemben ez többször is megtörtént, bár én nem tudatosan alkalmaztam, akkor még azt sem tudtam, hogy ilyen létezik.

Régen néha elképzeltem az álommunkahelyem, és én is részese voltam a képnek. Boldogsággal töltött el az érzés. Aztán ezzel nem is foglalkoztam sokáig, mígnem egy ismerősöm rámírt, akivel 3 éve nem beszéltem, hogy érdekelne egy álláslehetőség. Amikor először találkoztunk, egyikőnk sem dolgozott még es fogalmunk sem volt, hogy mit fog majd dolgozni a másik. Akkora reményeket nem is fűztem a munkához, pedig tudtam, hogy jól jönne valami másik meló.

Nagy meglepetésemre felvettek, és a hely borzasztóan hasonlított az annó elképzelt képemhez, külsőleg is, de a céges kultúra, szinte minden megegyezett az elképzeléseimmel. Azóta is hálás vagyok, hogy itt dolgozhatok, mert Magyarországon nagyon ritka ilyen jó munkahelyet találni.

A másik ilyen dolog, az a párkapcsolatom. Olyan dolgok történtek az életemben (szerettem elvesztése), amitől saját magamat is elvesztettem, egyedül voltam, kétségbeesett, és sokáig nem találtam senkit. Ugyanígy lejátszódott a fejemben a kép, ahogy boldog vagyok valakivel, aki megért és szeret, akivel minden jó. Több kapcsolatom volt régen, de egyik sem volt ilyen. Erre sem vágytam görcsösen, csak néha megjelent a kép ezekkel a jó érzésekkel. Ezt követően ismertem meg a párom, akivel pontosan ugyanezeket az érzéseket élem meg a kapcsolatunkan, amit akkor elképzeltem. Maga a srác is kb. pont olyan személyiség. Ez is lehet pusztán véletlen, annak is tűnt, alig tudtam felfogni, hogy megismertem, és emiatt is borzasztó hálás vagyok.

Szóval nekem utólag jöttek ezek a felismerések, hogy basszus, én pont ezekre vágytam, és megtörtént!

2021. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 SZücsöm ***** válasza:

14 Az a baj a vonzás törvényével hogy még a működésének a leírása se ugyan az ezo-s körökben(bár ez ezo-ban mindenre is igaz ezért se szokták pl komolyan venni az emberek).


pl te azt írtad hogy el kell engedni. Más azt mondja hogy ha elengeded akkor nem lesz belőle semmi helyette minden egyes este rá kell gondolni.


Aztán ott vannak a kifogások amikor egyesek bemagyarázzák neked hogy valószínűleg mit csinálsz rosszul és miért nem működik a dolog.


Az igazság az hogy a valóságban történnek események és vannak olyan végkifejletek amire vágyunk. Tudat alatt is azon vagyunk hogy az életünk ezen kifejletek felé haladjon. És ami kényelmes a "vonzás törvénye hitben" hogy ha valami amire vágysz valamilyen szinten bejön az bizonyítja a törvény létezését.


Viszont ha nem jön be az csak annyit jelent hogy valamit rosszul csinálsz vagy csak várni kell még.


De az az igazság hogy a legtöbb ember rengeteget álmodozik a vágyálmain.


Továbbá amikor egy szkeptikus rákérdez arra hogy ezek a bevonzók miért nem vonzottak még be egy nagyobb összegű nyereményt arra is mindig szokott lenni valami vicces válasz.

2021. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy páran írták előttem is, sokat számít a magadról kialakított képed. Persze ez a visszajelzések és a te véleményed magadról egyvelegéből áll össze, és ahogy látom inkább a számodra idegen emberek visszajelzéseiből táplálkozol.

Alapvetően legyél önmagad, és ne külső elvárásoknak akarj megfelelni, fogadd el magad úgy ahogy vagy, de érdemes lehet javítani pár dolgon, ami még mindig nem a megfelelés kategória. Pl testtartás, húzd ki magad és nézd meg tükörben vagy videózd le magad hogyan lépsz, mozogsz. Ha már eleve úgy állsz oda a kasszás elé mint aki szégyelli, vagy kellemetlenül érzi magát akkor persze hogy fura vagy elutasító lesz a reakció. Az öltözködés is számít, nem kell divatozni, nem erre gondolok, hanem arra hogy vannak ruhák amik kifejezetten nem állnak jól neked vagy előnytelenek rajtad, és ha pl ilyenekben jársz akkor ez megint csak ront az összképen.

Egy nagyon alap ápoltság is rengeteget jelent, mindig tiszta haj, arc, ruha, cipő, kéz, körmök. Nem kell márkás drága holmi és mostani divatos frizura, csak egy rendezett külső.

Pl vannak nők is akik nem kimondottan szépek, mégis ügyesen öltöznek, és annyira ápolt a külsejük hogy ettől kellemes rájuk nézni és sokkal szebbnek látszanak, és ez nem a festett hajnál vagy a műkörmöknél kezdődik. Egy férfinak ilyen szempontból szerintem könnyebb dolga is van.

Egyébként meg járj el mozogni, sportolni valamit, csinálj sok olyat amit szeretsz, törődj magaddal, adj magadnak jó élményeket, akár egy új könyv, vagy valami ami jó kedvvel tölt el.

A vonzás törvényeire nem mondanék semmit, mert nem sokat tudok róla, hülyeséget meg nem szeretnék állítani :)

2021. júl. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!