Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (Többi lent)

Mi a véleményetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek a kereszténységet lehetne többistenhitnek hívni? Még akkor is ha hivatalosan nem úgy könyvelik el.

Mert hát lényegében van az Isten (ugyebár) és az angyalait is lehetne istenségeknek nevezni csak itt máshogy nevezik őket. Ugyan ez a Sátán és a démonai esetében, csak ők az alvilág istenségei.


Legalább is szerintem ilyen megközelítéssel is lehet a kereszténységet nézni, csak így már nem lesz annyi egyistenhit a dolog. Amit úgy utál az egyház.



2021. nov. 29. 05:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
.hogy a lélek is valahogy időhöz kötött, mert még sosem volt több születése egyszerre a földön, mint 8 milliárd, viszont ha igaz, kb. már 100 milliárd volt. Az amerikai Population Reference Bureau a Homo Sapiens megjelenését (i.e. 50 000) figyelembe véve úgy számol, hogy eddig összesen 108 milliárd ember élt, a mai populációt is beleszámítva. Ez azt jelenti, hogy jó 100 milliárd ember halt meg a történelem során. Eszerint a 150 milliárdos tipped egyben a világ végére utal. Ha évi 130 millió ember születik, de ez az ütem növekszik, legyen átlag 150 millió, akkor 50 milliárdban a 150 millió, akkor kereken 333,333333.. év múlva mi történik? Világvége 2350 körül?
2022. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Sőt 42 milliárdban a 150 millió, csak 280 év van hátra, de miből? A lélek fejlődéséből? Még 280 évnyi újraszületés kell ahhoz hogy egyszer buddha és jézusként szülessen meg? Akkor ha most felmegyek ilyen kegyetlenül kivégzős oldalakra, akkor reménykedhetem hogy azokat mint lélek már átéltem nem pedig még előttem van, mert ugye az nem számít hogy múlt vagy jövő, ha számítana már átestem volna a jézus léten is, és akkor vége a leszületéseknek, de mivel itt vagyok, lehet hogy a következő életemben boszorkánynak bélyegezve égetnek el élve. Ez bíztató.
2022. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Fogd fel:

Több milliárdszor újjászülettél már. Te vagy az ősgonosz, de fejlődsz. Még pár milliárd újjászületés és megközelíted a krisztusi-buddhai szintet. Aztán már csak pár millió újjászületés és Istenné válsz, aki megteremti ezt a világot a legelejétől. Mindenki te vagy. Mindenkiben a te lelked van! Istennek nem egyenes az idő, ő kedvére tekergetheti. Ha ezt megérted, felfogod, akkor már nem fog érdekelni téged a pénz, sokkal inkább az, hogy másokat is rávezess az igazságra, hogy így fejlődjön a saját lelked, mikor még másban van. Az agyad, az emlékeid, a tested olyan, mint egy számítógép. Lecserélhető a halál után, de az adatok elvesznek. viszont te a lélek vagy! A számítógép kezelője és a tapasztalat megmarad.

javaslom keresd a bölcset, hogy tanulhass tőle és okítsd a bolondot. csupán így fejlődhetsz. Ha pedig kiváncsi vagy, végül miféle testbe költözik a lelked, akkor olvasd az újszövetséget. Benne van: Az a test már nem hal meg. Az a test már szabad lesz. Te leszel jézus, csak még pár számítógépet el kell koptatnod, ha így érthetőbb. Vagy jó pár telefont elkoptatsz még, mire a legszuperebb csúcsmodell a kezedbe kerül, ami után már nem kell jobb. Te vagy a felhasználó, te vagy a lélek, te voltál újszülöttként az ördög és te leszel a Krisztus. 1 lélek van és az tombol minden emberben. A világ ilyen. Egyhangúnak tűnik, pedig ez a legszínesebb.

2022. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Felfogni feltudom, de érezni nem érzem. Ha az én lelkem mindenki lelke, akkor hogy nem egyszerre tapasztalom magam mindenkiben? Te így érzed? Vagy csak hiszel ebben, amit szeretnél hogy mások is felfogják hogy miben hiszel?
2022. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Most hogy elhiszem, és felfogtam amit írtál, megspóroltam pár milla leszületést? Vagy már az írásod előtt is adott volt mennyi van még hátra? Ha minden adott, akkor eleve elrendelt sorsszerű? Ha pedig közben szabadon alakulhat, akár ez életünkben elérhetjük a jézus szintet? Előtted kb.(csak tippelj) hány élet van még most hogy felfogtad egy ideje amit írsz? Mielőtt felfogtad volna, több élet volt még? Változhat az egy életünk során a hátralevő életek száma? Vagy mindegy mit teszünk, mit fogunk fel mert egy determináción megyünk át?
2022. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"A világ ilyen. Egyhangúnak tűnik, pedig ez a legszínesebb."



Miért látod egyhangúnak a világot? Ha egyhangúnak látod, mire fel jelented ki hogy a legszínesebb? Vagy ha mégis színesnek látod, miért mondod hogy egyhangúnak tűnik?

2022. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Most nem vagyok biztos melyikünk a bölcs és melyikünk a bolond, de majd biztos megírod. Ha én vagyok a bölcs, akkor tanulj tőlem hogy fejlődhess, ahogy írtad, ha pedig a bolond vagyok, taníts engem, válaszolj a kérdésekre, hogy ezáltal fejlődhess, ahogy írtad.
2022. dec. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Amiről én írtam, az nem föltétlenül bizonyos. Én is csak ennek az életemnek az emlékeivel rendelkezem, igaz néha beugranak olyan emlékképek, melyeket nem élhettem át. Most erre azt mondják az okosok, hogy ez a fantázia. De beugrik, hogy magasan repülök egy repülőgéppel és elcsodálkozom, amint megpillantom a naplemente közben felkelő teliholdat. Látom, mintha megtörtént volna, érzem, ahogy elcsodálkozom, noha repülőn még soha nem ültem.

Ez például egy mai példa. Vagy olvasom a Bibliát és közben nem csak, mint külső szemlélő látom Jézust és a csodajeleit, hanem átérzem, hogy elcsodálkozom válaszain, feleletein és látom lelki szemeim előtt, ahogy a többi tanítvánnyal átvitatom a mester mondatait. Tehát érzések jönnek és mintha ott lennék a követői közt, nem padig, mint egy regénynél külső szemlélőként élem meg az olvasást. Sőt, olykor késztetést érzek magamban a Biblia olvasásnál, hogy kimondjam: nem, ez nem így történt meg!

vagy például ma volt ez is, megnéztem Miniszterelnökünk 2 órás kérdezz-felelek-ét és tudtam előre, hogy mit fog mondani, sőt éreztem, ahogy totál elfáradva próbál válaszolni a kérdésre és valahogy megoldja a választ és megkönnyebbül.

És miért kellene, hogy a lélek időhöz kötött legyen? Hát nem tudjátok, hogy Isten teremtette meg a fizikát és az időt is. Viszont azért írom, hogy ez így egyhangú, mert akkor minden, ami történni fog jó esetben megtörtént már velem. Simán újjászülethet 100 milliárdszor is a lélek, de még akár 1000 milliárdszor is. Ha Isten hatalma végtelen, akkor ugyan mi lehetne a határa a lélek szabadságának? Ugye, hogy semmi.

Sőt, akár párhuzamos valóságok is futhatnak a mienkkel egyszerre. Akár még az is elképzelhető, hogy éjszakánként álmainkban egy másik valóság megtörtént eseteit láthatjuk szemünk előtt.

Vagy ott a bűntudat és a lelki ismeret, amikor tudod, hogy megtehetnél valamit, de te mégsem teszed meg, mert átérzed, hogy milyen lenne a másiknak.

De szerintem én nem vagyok még a Krisztusi szint közelében sem. Inkább tudnék azonosulni egy kevésbé híres tanítvánnyal.

De persze meglehet, hogy bolond vagyok. De az is lehet, hogy bölcs. Végül is volt már példa a történelemben arra, hogy bolondságnak hangzó dolgon keresztül hirdették a bölcsességet. Például a feltámadásról Pál maga állapítja meg:

,,Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket. És miközben a zsidók jelt kívánnak, a görögök pedig bölcsességet keresnek, mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a zsidóknak ugyan megütközés, a pogányoknak pedig bolondság, de maguknak az elhívottaknak, zsidóknak és görögöknek egyaránt az Isten ereje és az Isten bölcsessége. Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten „erőtlensége” erősebb az emberek erejénél."

(Korintusiakhoz írt első levél 1:21-25)

2022. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Ha Isten hatalma végtelen, akkor ugyan mi lehetne a határa a lélek szabadságának?"


Pl. Egy képzelt határ. Amint a mellékelt ábra mutatja amikor a földlakókat megfigyeled.

2022. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"És miért kellene, hogy a lélek időhöz kötött legyen?"


Ha egyszerre lát mindent ami létezik akkor nem időhöz kötött, jelenleg úgymond időhöz kötött, mert töredékeket lát az egész helyett.

2022. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!