Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? (Többi lent)

Mi a véleményetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek a kereszténységet lehetne többistenhitnek hívni? Még akkor is ha hivatalosan nem úgy könyvelik el.

Mert hát lényegében van az Isten (ugyebár) és az angyalait is lehetne istenségeknek nevezni csak itt máshogy nevezik őket. Ugyan ez a Sátán és a démonai esetében, csak ők az alvilág istenségei.


Legalább is szerintem ilyen megközelítéssel is lehet a kereszténységet nézni, csak így már nem lesz annyi egyistenhit a dolog. Amit úgy utál az egyház.



2021. nov. 29. 05:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szerintem a lélek inkább az időn kívül helyezkedik el. Mint ahogy egy számítógép is csak azt tudja felmutatni, amit elmentettek belé, de azt nem, amire a felhasználó emlékezik, csak más gépen böngészte ki. De így tudja, hogy merre kutakodjon a felhasználó, hogy összeszedje a tudást, ami a régi számítógépén megvolt.
2022. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Ha tudsz a lélekből nézni, akkor lehetne igaz ez, de ameddig nem éled, addig csak elképzelés.

Jelenleg ez a lélek egy párbeszédben, két nem sokban eltérő nézőponton keresztül próbál utalni valamire. Még van vagy 8 milliárd egyéb nézőpontja is. Vajon mennyire kötik a lelket az egyes változékony nézőpontjai?

Mit hisz a lélek amikor az egyik nézőpontja eltűnőben van, pl. haldoklik egy ember, akkor a lélek azt hiszi hogy meg fog halni, és fél, ennek az az oka hogy nem ismeri önmagát, vagyis korlátoltnak és időhöz kötött halandónak hiszi magát, ezt a lélek éli át. Érdekességképpen: Azt olvastam valahol hogy a mivel a hamis hitek nem végtelenek, így a végtelen lélek öröklét elemi tudása még a korlátoltságban is kihat intuitív módon..Bár ez egy háborús helyzetben, vagy bármikor amikor félünk, nem érződik valahogy.

2022. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem elképzelés, hiszen a szentírás maga az, ami lélektől idézett. Amikor olvasod, ha olvasod, akkor tudnád, hogy Isten beszélget veled és segít téged megigazulni. Az az Isten, amellyé te is válsz, ha leéled mind a akárhány száz milliárd életed. A lélek egyszerre egy és egyszerre végtelen. A nézőpontok egyszerre egyek és egyszerre végtelenek. Te úgy fogod fel, hogy egy életed van én úgy, hogy az életem végtelen, csupán a jelenlegi testem véges. Ezzel csupán lelki hasznot lehet elérni, fizikait nem. Te én vagyok és én te vagyok, csupán eltérő életben. Van amit a lélek a te életedben tapasztalhat meg, de van, amit csak az enyém-ben. Én vagyok Hitler és én vagyok az összes zsidó a koncentrációs táborból. Én vagyok a világ ura és én vagyok a világ összes alattvalója. Én vagyok Isten és én vagyok minden híve és minden ateista. Én vagyok aki e sorokat írja és mindenki én vagyok, aki e sorokat olvassa. A lélek, időn és téren kívül helyezkedik el, ezért nem mérhető az időben és térben. Bizonyíték pedig mindennek létezésére pont az, hogy kulturáltan erről beszélgetünk.

Emberként nem találhatsz mindent megdöntő bizonyítékot sem Isten létére sem pedig a nemlétéra. Viszont Isten létezik. Az hogy ő teremtette e az embert vagy az ember teremtette e Istent viszont lényegtelen, hiszen a lényeg és egyben a legnagyszerűbb hír, hogy Isten létezik.

Ő az alfa és ő az omega. Kezdet és a vég.

2022. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Nem elképzelés, hiszen.."


Úgy értem ha nem éled azt, tehát nem érzed hogy végtelen és halhatatlan vagy, nem úgy érzel mint a lélek, akként ahogy leírod, akkor csak elképzelni tudod amiket leírsz. Más elképzelni, és más megélni.

2022. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Emberként nem találhatsz mindent megdöntő bizonyítékot sem Isten létére sem pedig a nemlétére"


De igen, vannak akik élik isten jelenlétét. Van ilyen ember, nem is kevés van ilyen. Ők nem hiszik halandónak magukat, és boldogak.

Ők nem hisznek a végtelen létben, hanem érzik azt. Ez a különbség elképzelés, és megélés között.

2022. dec. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igen, ezt értem, hiszen én is ilyen vagyok. De egy másik életemben buddhista voltam, sőt maga Buddha, egy másik életemben Jézus, egy megint másik életemben én voltam Hitler , de az összes zsidója is én voltam. Vagy az is lehet, hogy majd csak én leszek Hitler összes áldozata? Nem tudhatom. Csak hiszek benne. De ez a paradoxon, hogy kib@aszok magammal minden egyes életemben. Igaz van, amikor segítek magamnak vagy szeretem magamat. Mint ahogy Isten szeretheti az embert vagy ahogyan ember az Istent.

Ez olyan magányos. Egy végtelen hatalommal bíró értelem pedig úgy szórakoztatja el magát, hogy életre hívja az emberiséget.

2022. dec. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!