Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki ért itt a démonokhoz?...

Ki ért itt a démonokhoz? Nagyon fontos. Részletesen érdekel. Vagy hol találok olyan illetőt, aki TÉNYLEG ért a témához és hajlandó is erről beszélni?

Figyelt kérdés
Külön jó, ha látja is az entitásokat.

2022. nov. 2. 14:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

#6 A vallásos irodalom angelológiája/démonológiája Szt. Ágostonhoz, Aeropagita Déneshez és a középkori/koraújkori skolasztikusokhoz (Aquinói, Scotus, Aegidius, Francisco Suarez SJ stb.) kötődik.


A metafizikai kiindulópontjuk Platón barlanghasonlata (ideatana), a mintaokság, a hagyományos lételmélet fogalmai és a Biblia idevonatkozó passzusai.


Az ezotéria nem teljesen így közelíti meg ezt.

2022. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"A metafizikai kiindulópontjuk Platón barlanghasonlata (ideatana), a mintaokság, a hagyományos lételmélet fogalmai és a Biblia idevonatkozó passzusai."

11# mégis hogy lehet Platont és a Bibliát így összekapcsolni. Semmi közös sincs bennük, Platón 500 évvel korábban élt, és egész más kultúrkör, gondolod hogy a munkájára építve rakták össze a Bibliát?

Nekem erőltettetnek tűnik a hozzászólásod....és mondjuk nem is túl hasznos a kérdező szempontjából.

2022. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%

#12 A skolasztikus filozófia pont ennek a kettőnek, a görög filozófiának és a Bibliának az összekapcsolása. (El lehet olvasni a Summa Theologiae-t, benne van minden, sokáig ebből tanították a teológiát, egészen a II. vatikáni zsinatig.)


[link]

2022. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
25%

Értem, akkor ez csak egy ostoba munkája, amiből százszámra akad még.

Tehát ha összefoglalnád, mit tegyen a kérdező a démonjával?

2022. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
2022. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Kérdezz privátban és válaszolok.
2022. nov. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ez nagyon "elvont" téma. Nem evilági, emiatt ismeretlen."


Örülök,hogy betévedtél,de ugye tudod,hogy az ezotériában vagy?

2022. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Privát üzenet.


"Vissza tudnád hozni a párom, aki egy nőhöz költözött?"


Ez nem kapcsolódik a kérdéshez, demonokhoz.

2023. márc. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Én aztán nem írtam ilyet.
2023. márc. 19. 12:30
 20/27 anonim ***** válasza:
Aki valóban tudja a dolgokat az nem fog neked privátozni ilyen témában. Egyrészt mert nem fogja felvállalni a te harcodat, másrészt totálisan tévesen próbálod megközelíteni az egész témát, ezáltal simán be fognak a sűrűbe vinni a sátánisták, és egy akkora kalamajkába keveredsz, hogy még az sem biztos, hogy épp bőrrel valaha ki tudszh kerülni belőle.Harmadrészt a totális végső megholdás kizárólag Jézus adja, de ha már ennyire belekeveredtél az ezoteriába, akkor a hozzád hasonló emberek 1 ezredszázaléka tud csak épp elmével és épp bőrrel Jézus segítségével kijönni. Egyet jegyezz meg: a pillanatnyi jónak tűnő, megoldással kecsegtető "sátánista segítségnek hatalmas ára van, amit az egész életeddel fizetsz, és akkor még a kárhozatról nem is beszéltünk.
2023. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!