Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire vagy vallásos beállít...

Mennyire vagy vallásos beállítottságú?

Figyelt kérdés

#vallás, templomba járás, imádkozás
2023. márc. 20. 20:15
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további hozzászólásokat!
2023. márc. 20. 22:05
 12/57 anonim ***** válasza:
100%
És te kérdező? En mar válaszoltam.
2023. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
90%

Kereszténynek vallom magam, azomban de facto agnosztikus-teista vagyok. Szoktam olykor imádkozni, máskor viszont abban sem vagyok biztos, hogy valaki meghallgatná. Nem úgy értem, hogy máskor az ateizmus felé kacsintgatok, inkább csak Spinoza istenképe felé.

Nem mintha bármi problémám lenne a keresztény istenképpel. Elolvastam a Bibliát az elejétől a végéig. Vannak imakönyveim is, azokat is szoktam olvasgatni. Még apokrif iratokat is olvastam. Néha úgy gondolom érzem Isten jelenlétét, de ebben sosem lehetek biztos. Olyan mintha túl szép lenne, hogy igaz legyen. Emiatt kezdtem el érdeklődni az okkultizmus iránt, valahol úgy érzem, hogy ha létezhet ún. "természetfeletti" (egyébként nem szeretem magát a kifejezést sem), akkor nem lenne semmi okom kételkedni Isten létezésésben sem.

2023. márc. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
89%
13: úton vagy. Kanyargós úton, de úton.
2023. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
#12 Nem követek egy vallási irányzatot sem, de megvan a magam, sajátos hite. Inkább spirituálisnak mondanám magam mint vallásosnak. A spiritualitás alatt pedig a valódi szellemi tanításokra gondolok, amit mondjuk Jézus, Buddha és még jópár spirituális mester, guru, bölcs is próbált átadni az embereknek, az emberiségnek. De annyira nem vagyok vallásos hogy meg sem vagyok keresztelve. Viszont ha nagyon be kellene sorolni magamat valamelyik vallási irányzatba akkor a keresztény vallás áll hozzám a legközelebb, mivel egyik szülőm református, másik katolikus így ebben nevelkedtem és ebbe szocializálódtam. Ugyanakkor az életben átélt eddigi negatív, pozitív tapasztalatokból, meghallgatott spirituális előadásokból, elolvasott spirituális könyvekből, az így megszerzett tudásból kialakult a saját hitvilágom és hitrendszerem.
2023. márc. 20. 22:30
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
15: köszi. És nem rossz így egyedül?
2023. márc. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 A kérdező kommentje:

"köszi. És nem rossz így egyedül?"


Miért gondolod azt, hogy egyedül vagyok?

2023. márc. 20. 23:04
 18/57 anonim ***** válasza:
73%
Ha saját magad alakítod ki a saját hitrendszered, akkor nincs más, akivel egyeztesd a hited, elbeszéléss róla egy társsal. Ebből a szempontból.
2023. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 A kérdező kommentje:

"Ha saját magad alakítod ki a saját hitrendszered, akkor nincs más, akivel egyeztesd a hited, elbeszéléss róla egy társsal. Ebből a szempontból."


Az igazság mindenkiben máshogy bontakozik ki, máshogy talál megértésre, így ebből a megközelítésből mindenki egyedül van.

2023. márc. 20. 23:16
 20/57 anonim ***** válasza:
22%
19: nem ebből a szempontból írtam, hanem amit írtam. De még a hit kibontakozása miatti egyedülléttel se értek egyet. Ez csak a te tapasztalatod nem mindenkié, csak elkepzeled, hogy mindenkié. De mindegy. A kérdés maga kapott választ, tőlem is. Ennyi volt.
2023. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!