Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire vagy vallásos beállít...

Mennyire vagy vallásos beállítottságú?

Figyelt kérdés

#vallás, templomba járás, imádkozás
2023. márc. 20. 20:15
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

20# Én pedig amit írtam nem csak a hitre írtam, a vallással kapcsolatos hit csak egy dolog a sok közül.



"Ha saját magad alakítod ki a saját hitrendszered, akkor nincs más, akivel egyeztesd a hited, elbeszéléss róla egy társsal."


"Ez csak a te tapasztalatod nem mindenkié, csak elkepzeled, hogy mindenkié."

2023. márc. 20. 23:28
 22/57 anonim ***** válasza:
37%
Nem érdekelnek a defenzív magyarázatok, mikor az ego már átveszi az irányítást. További jó tapasztalást!
2023. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

"Hitem van, az kereszteny. Vallásom nincs."


Ezt ki mondja?

2023. márc. 20. 23:39
 24/57 A kérdező kommentje:

"Nem érdekelnek a defenzív magyarázatok, mikor az ego már átveszi az irányítást. További jó tapasztalást!"


Vagy akár ezt, ki mondja? Talán nem az ego?

2023. márc. 20. 23:58
 25/57 anonim ***** válasza:
95%

99%+

Próbálok minél közelebb lenni a 100%hoz.

2023. márc. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
95%
Pár éve fokozatosan elhagytam a kereszténység vallásos formáját (miközben a gyerekeim még keresztény suliba járnak, ahogy én tettem és minden ősöm ezer éve...) Most valami együtt gondolkodó integrál jellegű önképzőkörön gondolkodunk többen pont azért, mert elkülönített időt is kell szánni a lélekre a mókuskerékben. Nekem a vallás azért persze sokat adott, de sok farizeusi bűntudatot, szorongást is belém neveltek csupa jó akaratból, míg azt a szabadságot a jóra, amiről Jézus is beszélt, és Isten kvázi materialista megtapasztalását (hogy mindenben és bennünk is van és így mi vagyunk Ő), most sokkal jobban átélem, mint anno amikor akarattal hittem, de babonából nem mertem kérdezni. Érdekes, bárkibe botlok most nagy spirituális lelkesedéssel és nyitottsággal, információ- és közös gondolkodás-vággyal találkozom még a régi vallásos baráti köreimben is. Úgyhogy valami nagyon érik. Azon szoktunk viccelődni, megalapítjuk a "zen-baptizmust" :)
2023. márc. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
23%

24: ha az ego lett volna, akkor belementem volna a 23-24-es provokációdba tegnap, de már a csúsztatások is elegek voltak előtte. Remélem, ez segített.

Amúgy teljesen félreértetted az eredeti kérdés szándékát, kár volt így befeszülnöd. De lehet ez annak a hozadéka, hogy egyedül járod az utad, elégnek érzed magad saját rendszer kigondolására az első rákérdezésig. Feleseleges a kereket újra feltalálni.

2023. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
72%
27-es ez elég nevetséges amit írsz. Tehát te előbb eldöntöd hogy kell egy társaság ahol népszerűségre teszel szert. Majd, ehhez igazítod a hited, ami amúgy nincsen, mert nem is érdekel az egész téma, de hát kell neked egy társaság ahol bólogatnak neked, ezért úgy teszel mintha hinnél valamiben. Ez amúgy nem mindenkinek vonzó alternatíva, van aki a hitétől függetlenül alakít ki barátságokat.
2023. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:
#27: A gondolatok az egoban születnek, az hozza létre őket, a szavak pedig a gondolatokból születnek, szándéktól, "befeszüléstől" függetlenül. Így minden gondolat az egohoz köthető. Erre céloztam a korábbi felszólalásaimmal. De nincs jelentősége folytatni ezt a beszélgetést. A kérdés is teljesen más felé irányult, úgyhogy hagyjuk az egot mert annak feltárása, megvitatása már más szint. A kérdés pedig egyszerűen csak arra irányult ki mennyire tartja magát saját meglátása szerint vallásos beállítottságúnak.
2023. márc. 21. 12:14
 30/57 anonim ***** válasza:
69%
27: rendesen túlgondoltad a saját személyes problémaidat kivetítve. Elég szánalmas.
2023. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!