Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire vagy vallásos beállít...

Mennyire vagy vallásos beállítottságú?

Figyelt kérdés

#vallás, templomba járás, imádkozás
2023. márc. 20. 20:15
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

#39 "Az jó ha magadba nézel és megvizsgalod az egod, mert már annyira befeszültél megint, hogy nem is figyelsz" Nem baj, itt vagy te, aki mindenre figyelsz, arra is hogy "befeszülök".


"A saját kérdésed témája neked is megszabja, hogy mi off és mi nem. Ezzel nem tudsz mit csinálni, csak, ha az eredeti kérdésbe is beleveszel mindent, amiről eszmecserét akrsz. Csak kérdező tag vagy, nem több. Ismét az ego irányított ebben a megnyilvanulasban is. Szóval vam munkád magaddal bőven, sok sikert!"

Az egot nem én hoztam fel a témába hanem te hoztad fel itt az egyedülléttel kapcsolatosan. Azt írod csak kérdező vagyok, nem több mégis te tettél fel nekem kérdést. Legyek csak kérdező, mégis te kérdezel tőlem és ha válaszolok a kérdésedre akkor az a bajod hogy csak kérdező vagyok nem több. Ezen még kicsit neked is dolgozni kellene és jobban átgondolni mit akarsz igazán. Részemről csak a vallással kapcsolatosan írtam ki a kérdést, te erőlteted ezt a témát és kértem is hogy hagyjuk az egot mert ez a kérdés most a vallásról és nem az egorol szólna. Úgyhogy részemről most már valóban befejezem az egoval kapcsolatos gondolat kinyilvánításokat, így el is engedhetjük ezt a témát és visszatérhetünk a vallás témakörre amiről az eredeti kérdés is szólt.

2023. márc. 21. 13:50
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

40. Nem vallásból, hanem hallásból! :D Róma 10:17

Mert akik hallják (Vallást tevőktől), hogy más is létezik, mint az ő világnézetük, azok tudnak változtatni a sajátjukon... A "default beállítást" jóval kisebb eséllyel kérdőjelezik meg azok az emberek, akiket nem ér új tapasztalás. (Ez igaz a másik oldalra, a vallásos nevelésre is, sőt inkább erre szokták kritikaként felhozni, pedig hát a nem-minta is egy minta).

2023. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
91%

#41 a kommentedet elolvasom, ha nekem irod, ne láss ebbe többet, erdeketelen a személyed. Te sem vitatod, hogy befeszülsz, mert gyenge a hited.

Az off ego téma egy femondatom volt része volt, te meg nem tudsz leszakadni róla azóta se, te offolsz folyamatosan. Kihívásnak élsz még mindent. Plusz

kérdező tag vagy, tag, nem nem szent tehén, nagyon gáz, amit képzelsz magadról. Ha valamit be akarsz fejezni, fejezd be, ne írogass róla, hogy befejezted. Szerintem próbálj meg lazulni megint egy napot, aludj rá ismét egyet, lazulj le. kész röhej, amit művelsz.

2023. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%

42: ok, hallásból, nem vallásból; azt gondoltam a telo javítgat, mint oly sokszor.

Akikről szó van azok, mai kifejezéssel a normik, az npc-k a kérdés nélküli elvárás követők, akik nem a saját értelmük által élnek, hanem az ideológiák által, beleértve a vallási szervezeteket is, amik elferdítették Jézus tanait is.

Az emberek 70-80%-a ilyen, ebből 30-35 % menthetetlenül. A többi meg a tobbseg után megy.

De a nonkonform 20-30 % is jelentős hányada elveszett ész nélküli lázadó, ha van értelme, ha nincs. Lsd. pl. fentebb. Nyughatatlan öntörvényűek, nem a fejlődés igénye vezeti, csak hogy valamivel szemben ellenálljon, könnyen triggerelhető, magát hergeli fel, bizonytalan, szintén elveszett lélek, csak a kritikátlan rezisztencia vezeti, a önállósodás, nem a kritikatlan konformizmus, mint a másik végletet. A hite ezeknek az embereknek azonban ugyanolyan ingatag.

2023. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
#43-as látom nem sikerült megérteni így leírom világosabban abból hátha megérted. Nem érdekelnek a továbbiakban az egoval kapcsolatos gondolataid, ideértve ezeket az agymenéses offolásos hülye dumáidat. Így képes vagy végre megérteni és felfogni? A kérdés nem erről szólt. Menj és keres valami egoval kapcsolatos kérdést, irosgass oda, éld ki magad ott. Többet nem válaszolok és nem pocsékolok időt rád. Ha szeretnéd írj még egy üzenetet, ha számodra ez szükséges és fontosnak érzed tedd meg, de részemről befejeztem.
2023. márc. 21. 14:55
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
45: ismét leirtad, hogy befejezted :DDD. Ismét offolsz, mikor más tagok rajtad kívül a témáról írnának. Ismét csak minősítgetsz, már szánlak. Tényleg pihenj kicsit. Kicsi a hited, magadban is.
2023. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
46-os, most már csak annyit írok, hogy mindent köszönök Neked!
2023. márc. 21. 15:13
 48/57 anonim ***** válasza:
100%

47: ismét bejelented, hogy befejezted :). Tina Turner nem vonult ennyiszer vissza, mint te. Már lehülyezni is elfelejtettél. Szégyen, hogy még a köszönet szóból is gúnyt űzöl az első oldal óta. Mikor hagyod már abba? Ideje lenne.

Lassan kitérek a hitemből, vallásom meg sose volt :)

2023. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
48: Őszintén, minden gúnyolódás nélkül írtam és írom hogy tényleg hálás vagyok Neked, még ha nem is hiszed el.
2023. márc. 21. 15:26
 50/57 anonim ***** válasza:
49: na most meg szerelmes lettél :). Ajaj.
2023. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!