Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire vagy vallásos beállít...

Mennyire vagy vallásos beállítottságú?

Figyelt kérdés

#vallás, templomba járás, imádkozás
2023. márc. 20. 20:15
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
35%
28*
2023. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
77%
Na, és akkor hogy van? Akkor mondd el nekünk, hogy miért a társasághoz alakítod ki a hitedet, illetve egyáltalán hogyan függ össze a világlátásod azzal, hogy körülötted mások hogyan mit látnak. Csak nyugi, nem kell gyorsan mert még elírsz valamit.
2023. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
37%

29: örülök, hogy beláttad végre. Nem kell kettesével írnod a további kérdéseket offos témáról. De ennek ellenére megtiszteltelek a válasszal róla.

Az egóról meg talán tájékozódj.

2023. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
35%

32: :D te nem tűnsz nyugodtnak.

A témád meg nem érdekel, mert semmi ilyenről nem volt szó a részemről.

2023. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
96%

Sajnálom hogy így látod. Ha nincs kedved válaszolni az is egy válasz, de amúgy ha gondolod kimásolhatom hol írtál erről. (Remélem az te vagy mert nem követem annyira a válaszokat)


"Ha saját magad alakítod ki a saját hitrendszered, akkor nincs más, akivel egyeztesd a hited, elbeszéléss róla egy társsal. Ebből a szempontból."


Ez érdekelt, hogy hogyan tudod ezt a szempontot figyelembe venni. Értem, hogy társaságra vágysz, de furcsa hogy ez képes alakítani a hitedet bármilyen irányba, és azt amit az életről gondolsz. Nehezen lehet alakítani a valóságérzékelést csak azért mert logikusan kedvezőbb lenne neked, vagy bármi érdek miatt.

De ha nincs kedved válaszolni, hát akkor legfeljebb nem tudom meg miért lehet ezt így.

2023. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
22%
Ez csak a te fejedben történik így. Semmi ilyesmi nálam nem történik, nem barátkozásról, nem társaság építéséről, nem ismerkedésről írtam, nem nézetek másokra erőltetéséről, vagy mások hitéhez alkalmazkodásról. Csupán arra utaltam, hogy nem érdemes "a kereket ujra feltalálni", mert már feltalálták. Sztem kicsit pihenj, olyanokat látsz bele, ami nincs ott.
2023. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
80%
Hát a hit nem hallásból van? :) Szerintem a saját tapasztalat és az együtt gondolkodás nagyon jól kiegészíti egymást. Ha az Isten bennünk van - amire szintén lehet igéket hozni - akkor van képességünk és vágyunk megtalálni saját magunkban. Viszont közösen erre törekedni is lehet pont olyan, mint amikor több gép nagyobb teljesítményre képes, azaz még hatékonyabb, mint az agyak/szívek/lelkek összessége. Másrészről pedig ha az ember a jóra szeretne törekedni, akkor eleve adni akar másoknak. Ugyanakkor persze időt kell szánni a csöndre, elvonulásra, megtisztulásra is. (Jézus is pont így tette.) Hogy ez kinek milyen formában, vallást követve vagy önmaga személyi edzőjeként megy jobban, ha mantrázik vagy keresztszemes hímzést készít... hát nem mindegy? Az egyedi út és a vallás vagy a magány és a közösség (nem szinonímaként írom) is lehet zsákutca, ami bezár és lehet üdvös. És ezek akár szakaszonként változhatnak az ember életében, melyikre van épp szüksége. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Az a fontos, hogy törekedjen Isten felé és vizsgáljon meg mindent: a jót tartsa meg, a rosszat vesse el :)
2023. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

#33: "örülök, hogy beláttad végre. Nem kell kettesével írnod a további kérdéseket offos témáról. De ennek ellenére megtiszteltelek a válasszal róla."


Igen, beláttam, igazad van, de azt legalább had döntsem már el, hogy az adott témáról hány kérdést és milyen megközelítésből írok ki kérdést. Offos témát nem értem, ez megint csak a te elmeszüleményed, válaszolni egy kérdésre sem kötelező, de csupa szív tőled hogy megtiszteltél a válaszoddal, válaszaiddal. Tanulságos volt.


"Az egóról meg talán tájékozódj."

Rendben, úgy lesz, igazából már most is ez történik.

2023. márc. 21. 13:21
 39/57 anonim ***** válasza:
93%

Az jó ha magadba nézel és megvizsgalod az egod, mert már annyira befeszültél megint, hogy nem is figyelsz. Az altalad is elismert off az ego témája volt, amit már megint tulragozol szintén egóból.

A saját kérdésed témája neked is megszabja, hogy mi off és mi nem. Ezzel nem tudsz mit csinálni, csak, ha az eredeti kérdésbe is beleveszel mindent, amiről eszmecserét akrsz. Csak kérdező tag vagy, nem több. Ismét az ego irányított ebben a megnyilvanulasban is. Szóval vam munkád magaddal bőven, sok sikert!

2023. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
37: a hit nem a vallásból fakad, hanem fordítva. A vallások a hitrendszerre raépülő egyházaknak keretet adó derivált ideológiák, sokszor teljesen ellentétes nézetekkel, mint az eredeti hitrendszer. Lelki közösséget az pl. alap Jézusbeli hitrendszer is nyújthat, nincs hozzá szükség politikus, sokszor manipulatív, elnyomó demagóg egyházakra, vallásokra.
2023. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!