Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » El tudod képzelni, hogy egy...

El tudod képzelni, hogy egy ősbűnt követtél el mielőtt erre a világra születtél?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerűek a börtönbolygó elméletek. Nagyon sokan osztják ezt a nézetet. Tudósok és népszerű színészek is mondják már ezt nyíltan. A Neo-t alakító színész azt nyilatkozta, hogy a Mátrix egy dokumentumfilm akart lenni. Mondjuk ez minimum elgondolkodtató


Ismert ufós körökben az az elmélet, hogy erre a bolygóra száműzik azokat a megrögzött bűnösöket, akiket már javíthatatlannak ítélik meg. "A Földön nem él ártatlan ember" mondta a Roswelli idegen lény, legalábbis a beszámolók szerint. Nem szaporítom az elméletek ismertetését. Tegyük fel, hogy valóban ide a velejéig romlott, javíthatatlan bűnösöket tették


*


A Pillangó c. mű közismert. Hatalmas szenvedéseken mentek át francia fegyencek a planéta átellenes részére száműzve, mert már lemondott róluk a rendszer. Annyira javíthatatlannak vagy súlyosnak ítélte meg az emberek által megválasztott kormány igazságszolgáltatása a fegyencek bűneit, hogy kipakolta őket a szigeten. Lefogadom, amennyiben képesek lettek volna eltörölni az emlékeiket megtették volna, hogy ne is emlékezzen rá honnan jöttek...


...Vajon mi is így kerültünk ide?


- - -


Nagyon sok kedves, jólelkű igen segítőkész emberrel találkoztam életemben pedagógusként. Valóban sok embert ismerhettem meg a gyermekektől a szülőkig. Vajon ők is elkövettek egy igen súlyos, egy fejlett társadalom szemében javíthatatlan bűnt? Valóban bűnösök, megátalkodott "gazemberek" vagyunk mind egy fejlett társadalom szemében? Mik lehettek azok a bűnök amiket a legszolídabb, legjobb lelkületű emberek elkövethettek hogy erre a Földi pokolra kerüljenek?



2023. júl. 29. 15:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden gondolkodás értékes, mert előrevisz azáltal hogy új eddig járatlan utakra képes vezetni. Szükséges is egyben, mert így tudjuk megérteni az igazi valóság természetét👍
2023. júl. 29. 21:42
 12/29 anonim ***** válasza:
59%

Az hogy büntetés az élet, abban egyetértek

De nagyon nagy különbségek vannak a bűnök között ha megnézed hogy az országok között is mennyi a különbség.

Egy szudáni gondolom élne halna azért hogy egy magyar gyari munkás életet élhesse, én meg inkább fejbelövöm magam ha az kell majd csinálnom….


És ott vannak a gyönyörű gazdag vagy csak simán milliárdos emberek…. Azért az ő életüket nem lehet szenvedesnek nevezni….

2023. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%

"Nagyon népszerűek a börtönbolygó elméletek."

Nem.


"Nagyon sokan osztják ezt a nézetet."

Nem.

Logikai hiba: közvéleményre való hivatkozás.


"Tudósok és népszerű színészek is mondják már ezt nyíltan."

Nem.


"A Neo-t alakító színész azt nyilatkozta, hogy a Mátrix egy dokumentumfilm akart lenni."

Nem.

Logikai hiba: nem szakértőre hivatkozol, mint szakértőre.


"Mondjuk ez minimum elgondolkodtató"

Nem.

Maximum elgondolkodtató.


"Ismert ufós körökben az az elmélet"

Jaj!


"hogy erre a bolygóra száműzik azokat a megrögzött bűnösöket, akiket már javíthatatlannak ítélik meg"

Hogyne, más emberek szerint, meg máshogy működik minden.

Logikai hiba: anekdotikus érvelés.


""A Földön nem él ártatlan ember" mondta a Roswelli idegen lény, legalábbis a beszámolók szerint."

Arról az idegenről beszélsz, akiről az egyetlen hiteles videó is kamu?

Mert az kellemetlen lenne.

Itt pl. annyira lusta vagy, hogy már forrást sem mondasz, csak valaki mondott valamit ami lehet meg sem történt.

NULLA, ez már nem is logikai vagy érvelési hiba, hanem idiotizmus.


"Nem szaporítom az elméletek ismertetését."

Pedig illene, főleg hogy olyan dolgokra hivatkozol amelyek hibásak, már ezen a ponton elbuktad az egészet.

Nem tudsz hiteles dolgokra alapozni, csak mondott valaki valamit valahol.

Ez semmi.


"Tegyük fel, hogy valóban ide a velejéig romlott, javíthatatlan bűnösöket tették"

1) Nem fogok ilyet tenni. Rengeteg jó ember van.

2) Ha előre feltételezem az igazad, akkor már elfogadtam az igazad. Ezen a ponton körkörösen kell érvelned és nagyon jól tudom, hogy nem fogsz eljutni sehova.


"A Pillangó c. mű közismert."

1) Nem közismert

2) Egy könyvbe leírt valaki valamit. Valahogy ez rosszabb, mint a valaki mondott valahol valamit érved.


"Vajon mi is így kerültünk ide?"

MIÉRT TENNÉL ILYEN FELTÉTELEZÉST?


"pedagógusként"

Szerintem ez a leghihetetlenebb amit leírtál eddig.


"Nagyon sok kedves, jólelkű igen segítőkész emberrel találkoztam életemben"

Szóval meg is buktattad a saját teóriád, gratulálok.


"Vajon ők is elkövettek egy igen súlyos, egy fejlett társadalom szemében javíthatatlan bűnt?"

Most mondtad, hogy milyen jó emberek.

Felállítottad a jóságot és a következőben instant letöröd, hogy jaj mit csinálhattak.

Nem így működik a logika, mert előre feltételezel.

Ez zagyva baromság.

2023. júl. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%

Vannak itt nagyon jó emberek is,jellemzően ők szívnak néha a legnagyobbat,

beteg gyereket kapnak,meg egyéb élethosszig tartó,lélekgyilkos

gondokat...Az az igazság,ahogy nincs isten,úgy nincsenek se ufók,

se semmi..Bár lennének,akkor talán lenne valami igazság

az életben,de nincs....Egy nagy szar az egész,néha napján kis jóval.

2023. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
44%

Korábban már írtam ide választ. Az volt nagyjából a tartalma, hogy én spec értelmetlennek tartom ennyire antropomorf módon tekinteni az Univerzumra, mint valami kicsinyes bosszúálló egóbajnokra.


Most, ahogy olvasom a többiek fejtegetését, még egy, szerintem érdekes gondolat jött fel.


Szerintem az élet nem büntetés és nem jutalom, hanem olyan, mint egy üres, fehér lap, amikor ideszületünk. Aztán az a lap olyan lesz, mint amit rárajzolunk. Sajnos születésünknél fogva nem egyértelmű eleinte, hogy a saját életünk szempontjából mi lesz a "helyes út" vagy a kevésbé helyes. De ha óvatosan feszegetjük a határokat, akkor a visszajelző kijózanító "pofonok" is kisebbek lesznek.

De továbbra sem gondolnám, hogy bárki bűnösként születne e világra.

2023. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%

Csak meg kell nézni, milyen vérszomjas, agresszív, uralomra törő, kártékony, zsarnok az emberi faj. Plusz milyen következetesen pusztít ja ezt a bolygót.

Ha valami jó, azt érzi az ember. Azt nem akarja pusztítani.

2023. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
55%
Dehogyis! Ilyeneken ne, inkább az élelmiszerek drágulásán idegeskedj...
2023. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Dehogyis! Ilyeneken ne, inkább az élelmiszerek drágulásán idegeskedj..."


Attól lejjebb mennek?

2023. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#18

Hátha idegeskedés közben kitalál valami jó módszert arra, hogy az élelmiszer ára lemenjen.

2023. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 NTBS ***** válasza:
Lehetséges. Ha hiszel a Bibliában!
2023. szept. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!