Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a cáfolat arra nézve, hogy...

Mi a cáfolat arra nézve, hogy a halálközeli élmények nem evolúciós hallucináció haszon hanem természetfeletti élmények?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 11:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
54%
#10 De, sajnos szerintem teljesen elhiszi ezt a marhaságot a legkisebb kétely nélkül, és ez a rosszabbik eset annál, mintha önmagában érezne legalább némi bizonytalanságot. És újra meg újra leírja ide a sok esztelenséget.
ápr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 Szervizmérnök úr ***** válasza:
24%

Szerintem vele személyeskedjetek, linkeltem, ha nem tűnt volna fel:

[link]

Ha valakinek probléma, hogy a linkelt illetővel egyeznek a fizikai nézeteim, azzal tényleg nehéz mit kezdeni, komolyan venni.

Tartalmatlan személyeskedést ezen túl is jelentéssel szándékozom kezelni.

ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
34%
Nem az a probléma, hogy egyeznek a nézeteid, hanem az, hogy állandóan bejársz ide ellenkezni, holott erre finoman fogalmazva nem nagy az igény itt ebben a rovatban! Egyébként attól, hogy Einstein, még tévedhet bizonyos dolgokban, és szerintem tévedett is. De mondom, higgy amiben akarsz, csak ezt tedd úgy hogy kerülöd ezt a rovatot!
ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 Multi válasza:
66%

Szervizmérnök "úr" 🤣

Kiket is jelentgetsz te?! És miért?! 🤣


Először is Einstein a relatívitás elméletet a magyar - székely Bolyai Farkas kézirataiból lopta.

Másodsorban ő nem volt ateista:


[link]


Einstein többször beszélt nyíltan a vallásról, és az utókorra maradt személyes leveleiben is érinti a témát. Általában azt mondta, hogy a személyes isten koncepcióját, aki hallgatja az imáinkat, és figyel ránk, gyerekesnek és nevetségesnek tartja. De ateista sem volt, sőt, az ateistákat fanatikusoknak tartotta, és olyan rabszolgákhoz hasonlította őket, akik még akkor is a láncok ellen lázadnak, amikor azokat már rég ledobták magukról. Einstein agnosztikusnak vallotta magát. Ez valahol középen van a hívő, és az ateista között: míg az egyik azt mondja, biztosan tudja, hogy Isten létezik, utóbbi pedig azt, hogy biztosan tudja hogy nem, az agnosztikus azt, nem lehet tudni, hogy van-e Isten, vagy nincs, és enélkül a tudás nélkül kell törekednünk a világ megismerésére.

ápr. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
39%

A kérdezőnek van igaza, kamu az egész.

Olyan, h természetfeletti nem létezik. Csak olyan dolgok amikre még nem tudjuk a magyarázatot.

Pár évszázaddal ezelőtt még szinte minden mai dolog "természetfeletti" volt.

ápr. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 Szervizmérnök úr ***** válasza:
25%

14.

Ezt jól megmondtad, csak mintha nem érzékelnéd a kontextust, miből indult ki a szál, nem érted, én mit írtam, nem érted az üres személyeskedés fogalmát sem.

Ez már nagyon régóta le volt írva több helyen, hogy Einstein elképzelhetőnek tartott egyfajta "felsőbb intelligenciát", nem egy jóságos bácsi képében, aki felülről figyel és megdorgál, jutalmaz. (Nem szó szerint idézem természetesen, csak lényeget tekintve.) Itt az Ezotériában viszont láthatod, miről beszélnek mások, sok esetben.

Ha megnézed, én meg a fizikáról beszéltem, a megadott linket nem én írtam, de tartalmilag az is ott van, lényegében ateista idézetek, közötte szerepel az "agnosztikus" is.

Nesze semmi, nem mondtál semmi újat.

ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:

9 ""Olyat is elmond, amiről beszélgettek míg műtötték vagy a másik szobában hangzottak el."

Nem bizonyított"


Bizonyított, mert többen egybehangzóan ismerték el ezt. Több megtörtént esetnél. Egy esetben több ember, akik beszélgettek és akik hallották. Amire te gondolsz az a tudományos igazolás, ami hiányzik. A tudományos elv szerint megismételhetőnek kell lennie. Szerinted leölnek embereket majd azért hogy neked igazolják szervizes?


"Az ondósejt és petesejt rengeteg információt továbbít, ami generációkon keresztül átadódik, hipnózisban is előhívható lehet. Pontosan ilyen holt nyelvek beszélése, régi templomi énekek stb. "


Ekkora állatságot még egy tudománynerd sem mondott még. Az indóban konkrétan hol tárolja a beszélt nyelv emlékét, mert a tudomány szerint az agy tárolja azt.


Akkor megvan a következő tudományos terület, amit ki kell aknázni. Az embereket kómába kell juttatni és az ondójából ki kell nyerni a korábbi életekben beszélt nyelveket, szakmákat. Akkor már angolt sem kell tanítani. Mindenki ólatinul beszélne az ondójából 😂

ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 Szervizmérnök úr ***** válasza:
23%

Szerinted ma a tudomány / mesterséges intelligencia képes arra, hogy ivarsejtek alapján képet alkosson az utód örökölt vonásairól, arcáról, haj, szem, alkat és a többi?

Pedig ezek az információk is mint benne vannak és még sok minden, amit nem értünk, mai tudásunkkal.

De alapállás, hogy nincsenek misztikus dolgok, bemérhetetlen vezeték nélküli átvitelek, reinkarnáció sem lehetséges.

Ami adat / információ az ember agyában rejlik, előző életekről, az csakis fizikai úton adódhat át (papa-mama kód).

Többi csak kitaláció. Semmit nem jelent, hogy valaki látta, valaki azt írta az interneten stb., ez komolytalan. Kicsit utánamegy az ember, mindig kiderül, hogy semmi nem volt, hazugság volt, ráadásul fizikai képtelenség is.

ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
A 17-es igazad van, jól kifejtetted ezt a témát, akármit is mondanak a materialista nerdek.
ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: "...a halálközeli élmények nem evolúciós hallucináció haszon..."


Hűha! Haszon? Evolúció? Mire gondolhatsz ilyenkor?


Kicsit clickbait illata van a dolognak, nem? :) - monnyj'uk, engem az evolúció szó ide is csalt.


***


#1: "Olyanok, hogy pl azt is látja amíg halott volt, ami a műtőben volt és nem láthatta az ágyról."


Mondani bármit lehet. Mi erre a bizonyíték?


Ja, ez a holt nyelves sztori igazi Jolly Joker. Bizonyítja még a reinkarnációt is, a hitgyüliben az önkívületi állapotban fetrengő szent lélektől való megszállottságát, vagy éppen az ördögűzés jogosságát... gyakorlatilag bármire jó bizonyítékként, nemde? :)


***

#5: "Nem lehet szemfényvesztés, mert nem idézhet fel olyat, aminél jelen sem volt."


Van ilyen dokumentált eset? Mint említettem, messziről jött ember azt mond amit akar.


***


#7: "Kérdező nincs valós cáfolat, ezek természetfeletti élmények."


Csak azt lehet cáfolni, ami bizonyítottan létezik. Bizonyíték van a mendemondákon kívül?

ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!