Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a cáfolat arra nézve, hogy...

Mi a cáfolat arra nézve, hogy a halálközeli élmények nem evolúciós hallucináció haszon hanem természetfeletti élmények?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 11:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
Van túlvilág, és vannak "idegennek" nevezett lények is, akik meg ezt tagadják, az az ő dolguk.
ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 Pombe ***** válasza:

#49: "Azért hiteles mert több száz ember "hazudja szerinted" hogy látja magát kivülről."


Hogy magát látja kívülről? Ezt ki tagadta. Mi ezen az elképzelhetetlen? Becsukod a szemed, és nem tudod magad felülről elképzelni? És ki tagadta egy szóval is, és kerülhet az agy olyan állapotba, hogy ezt a képet közvetíti az agy tulajdonosának, ahol az agy rossz működése miatt az nem tudatosul az agytulajdonosban, hogy ezt csak képzeli. Miért? Álmodban is simán meg vagy arról győződve, hogy most éppen nem alszol, hanem mindenféle egyéb dolgok történnek meg veled.


#49: "Persze mindegyikük hazudik, összebeszéltek, persze, persze...."


Mi arra várunk csak bizonyítékot, hogy hirtelen elkezd valaki hollandul beszélni, úgy, hogy előtte sosem tudott hollandul, és hogy a lelke kiemelkedve a testéből úgy látta a teste körülötte megtörténő eseményeket, amely elbeszélés valóban összeegyeztethető a valósággal. ERRE TE, SOHA EGY BIZONYÍTÉKOT FELMUTATNI NEM TUDTÁL!


Egy valamit tudtál csak igazolni, hogy semmire se figyelsz oda, amit a vitapartnereid írnak, és azt, hogy kritikátlanul elhiszel bármit, bárkinek, ha az a te hitedet erősíti.


#50: "Az a cáfolat, hogy a tudomány már bebizonyította, hogy ezek nem hallucinációk."

[link]


Ez ugyanaz a cikk, amit már kielemeztem/tünk a #28-ban. MIÉRT NEM OLVASOD EL A VITAPARTNEREID VÉLEMÉNYÉT SOHA? Az neked vita, hogy állandóan felrakod a már rég lejárt lemezeidet?


Érted te egyáltalán a hallucináció szó jelentését???

[link]


Az álmodás se hallucináció, de azért az álom is az agy terméke, és még csak nem is illúzió! És még sok minden más se, ami pedig csak ugyanúgy az agy által kitermelt kép- és érzékelési folyam. Ha valamiről kiderül, hogy nem hallucináció, az nem jelenti azt, hogy akkor magáról az igazságról van szó. Felfogod ezt végre, vitapartnerem?


Az agy által letermelt "látomások" sokfélék, amik közül csak az egyik a hallucináció, de az agy számos látomást képes letermelni protokoll-szerűen, vagyis adott szituációban olykor az ilyen látomások egységesen mindenkinél kisebb eltérésekkel megtörténhet.


A cikked egyértelműen rámutat, hogy nem igaz, hogy az agy nem működik a halálközeli állapotban, és én is több tanulmányból rámutattam, hogy feltehetőleg az agy ilyen halálközeli állapotban közel reflex-szerűen egy általánosan rögzült séma szerint kép- és érzékelés folyamot játszik le. Ez kb. olyan, mint ahogy mindenki reflex szerűen kapja el a kezét a tűzből, csak persze ez összetettebb reflex.


A cikked egyértelműen ezt írja: "Ehelyett egy sajátos narratív ívet követnek, amely magában foglalja a testtől való elszakadást; a fokozott tudatállapotot és a halál felismerését; utazást egy adott célállomásra; az eddigi élet áttekintését, így például a másokkal szembeni összes cselekvés, szándék és gondolat kritikai elemzését; különös, otthonos érzést, valamint az életbe való visszatérést."


Ugye érted mit jelent a "narratív" szó? Nem azt jelenti, hogy ha nincs hallucináció, akkor van repkedő lélek. Hanem azt jelenti, hogy egy jól értelmezhető, rendszerezetten előadható sematikus történetről van szó, amely a való világról is-, de akár kitalált környezetről is szólhat.


Ez a megállapítás messze nem támasztja alá azt az elképzelésed, hogy ha nem hallucinációról van szó, akkor a történet igaz. Ez csak azt jelenti, hogy nem érted a hallucináció szó értelmét! És a cikknek esze ágában sincs másra utalnia, mint arra, hogy ez a narratíva is az agy terméke.


Rámutattam az általam linkelt cikkekből, hogy a séma kiegészül a kulturális és személyes beidegződésekkel is.


Rámutattam, hogy ez a halálközeli állapot akár előidézhető szimpla meditációval is, vagyis a dolognak eszerint nem sok köze van egy valódi túlvilághoz, vagy lélekreptetéshez.


VAJON MIÉRT NEM VAGY képes a tényekkel szembenézni? Inkább direkt félremagyarázod magadban a hallucináció szó értelmét??? Hm?

ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 Pombe ***** válasza:

#61: "Van túlvilág, és vannak "idegennek" nevezett lények is, akik meg ezt tagadják, az az ő dolguk."


Az isten mentse meg az igazságszolgáltatást az olyan bírótól, aki olyan lenne, mint te...


A vádlott szimpatikus, és olyan lelkesen hisz a túlvilágban... Az külön jópont, hogy mindent benyal az UFO-król is.. Oké, ezt felmentem.


Huh, az de unszimnpi, és egyébként is ateista, akkor dutyiba vele... :D

ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 Pombe ***** válasza:

#60: "Tehát akkor nincs túlvilág :("


Én nem mondok semmi ilyesmit. Csak nincs rá egyelőre bizonyíték. Egy nyúlfarknyi se. Ahogy az idegenlényes UFO-kra se.

ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 A kérdező kommentje:

De ufók léteznek!

Azonosítatlan repülő objektum.

ápr. 19. 13:41
 66/84 Pombe ***** válasza:
Én idegenlényeset írtam... :)
ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
Elég sok bizonyíték létezik mind a kettőre.
ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 Pombe ***** válasza:

Nosza!


Csak egyet...

ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 Pombe ***** válasza:

@67


És amúgy az UFO-nauták is végül a túlvilágon kötnek ki? Majd ott találkozhatunk, és lesz egy nagy galaktikus összeröffenés? Remélem szeretik a sört ők is... :D


Egyszóval valahogy így néz ki a túlvilág?

https://www.youtube.com/watch?v=sPelOnd7Sik

ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
Ez a videó egy marhaság, ami csak lejáratja a témát. Igen, ott kötnek ki, de egy részük eleve ott tartózkodik, és átjön ide, ha akar. De nem szoktak gyakran átjönni.
ápr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!