Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a cáfolat arra nézve, hogy...

Mi a cáfolat arra nézve, hogy a halálközeli élmények nem evolúciós hallucináció haszon hanem természetfeletti élmények?

Figyelt kérdés
ápr. 15. 11:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:
A Marson lévő ajtó szerű járatot, a természet hozta létre, nem idegen civilizáció :D
ápr. 19. 15:15
 72/84 anonim ***** válasza:
Azt nem ismerem, de én inkább így látatlanban is semleges állásponton vagyok ezt illetően.
ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 A kérdező kommentje:
ápr. 19. 15:24
 74/84 Pombe ***** válasza:

Na, azért ennek/ezeknek egy kicsit jobban utána néztem...

[link]

[link]


Alapvetően az én szájízemnek azért mindez igen nagy ívű kijelentéseket tartalmaz, és igencsak nélkülözi a megalapozottságot.


Ettől a Dr. Sam Parnia-tól sikerült találnom egy interjút, de nem lettem sokkal okosabb:

[link]


Világosan leszögezi azért, hogy nem vallásos, és a halálközeli élményekről se véli azt, hogy valami csodáról lenne szó, ám ennek ellenére valami nagyon plasztikus és körvonalazhatatlan - és szerintem tudománytalan - elmekivetülésről-, vagy mi a szöszről beszél a neuronális határokon túl. Fogalmam sincs mire akar utalni (szerintem ő maga se tudja), de ő ezt valamiféle új tudományos princípiumként tálalja. Csak nem látom ennek az alapjait se.


Utána néztem rögvest, hogy ezzel a nem tudom min alapuló nézetével mennyire tud azonosulni a tudományos konszenzus... és hát nem igazán.


Pl. itt is rögtön kritizálják a nézeteit, amit nem is csodálok.

[link]


Itt egyszerűen leírja, hogy Sam Parnia kritikája a szokásos biokémiai magyarázatokkal szemben (halálközeli élmények terén) igazándiból nem túl alaposak, valamint az alternatívája sokkal inkább spekuláció, és már-már az áltudományok határát súrolja inkább:

Idézve: "But while Parnia’s work contributes valuable data to understanding NDE as a cultural phenomenon, his speculations do indeed sit on the brink of pseudoscience."


Máshol Dr. Bruce Greyson kerek perec kijelenti, hogy Sam Parnia csapata valójában nem mutatott ki semmilyen összefüggést az általa felemlegetett agyhullámok és a tudatos tevékenység között. És még bőven lehetne...


Nézzük ezt is

[link]


Itt kiderül, hogy Parnia az AWARE tanulmányát a Horizon Research Foundation-nél végezte, és ami valójában csak egy jótékonysági szervezet, ami magánszorgalomból parapszichológiát, az elme-test kettéválaszthatóságát és más áltudományokat kutat.


Valójában Parnia sosem tudott eredményeket felmutatni a kutatási eredményei mellett, pedig úgy tűnik próbálkozott igazolni azt, hogy a test és a valamiféle lélekizéje ketté tud válni, csak éppen ezt semmivel se tudta igazolni se 2004-ben, se 2008-ban se, se később se.


Az igazság az, hogy 30 éve próbálkozik a fickó valamiféle eredményeket felmutatni a nem tudom milyen elve mellett, de nem sikerül, és néha megjelenik valami szenzációskodó cikkel, amire persze azonnal rákapnak az újságírók, meg a halálontúliban hívők tömegei.


A totál eredménytelen kísérleteiről innetől lehet olvasni:

"NDE Target Identification Experiments"


Parnia mindenféle képeket helyezett ki fordítva, magas polcokra, hogy a szerinte lélekszerűség láthatta azt csak, de persze sosem tudta ezeket senki se elolvasni, se a repkedő lélekizék, se senki más... :D


Na, idáig olvastam ezt a sok zöldséget... :D


Szóval az alábbi cikkek inkább súrolják az áltudomány határát, semmint valós információt adnának át:

[link]

[link]

[link]


Ezek inkább szimpla hasbakampózások, by Dr. Sam Parnia... :DDD

ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/84 Pombe ***** válasza:

#70: "Igen, ott kötnek ki, de egy részük eleve ott tartózkodik, és átjön ide, ha akar."


Te kezdesz egyre félelmetesebb lenni.


Mondd! Te ezeket tényleg komolyan írod? Így, ilyesmikkel előjössz mondjuk a munkahelyeden is? :D

ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 Pombe ***** válasza:

Na, még azért megint erre - tényleg utoljára... mert nem csak régebbről vannak Sam Parniát kimosolygó cikkek.


#50: "Az a cáfolat, hogy a tudomány már bebizonyította, hogy ezek nem hallucinációk."

[link]


Mindezekre a 2022-es áprilisi Parnia tréfákra rögvest megszületett a helyreigazítás 2022 júniusában. Itt két kutató cincálja szét Parnia állításait:


[link]


Nem, nem igaz, hogy az NDE "valódi" halál állapotban jelentkezik csak (de erre mutattam példát én is, pl. a meditációs ügy). Parnia állításai egyszerűen elfogultak, és nagyjából teljesen nélkülözik az alátámasztást.


Ennyi elég is. :(

ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 A kérdező kommentje:

[link]


Ha van időd Pombeii.

ápr. 19. 17:50
 78/84 Pombe ***** válasza:

Bocs... erre nincs. Ez egy nagy anyag. Azt azért ne várd tőlem, hogy komplett, több tíz oldalas weboldalt nekiálljak elemezni...:)


Én inkább evolúcióban utazok... Ilyen halál utáni cuccokba nem mélyedtem bele sosem, nem is különösebben érdekelt sose. Most is csak kivételt tettem, mert idecsaltál a kérdésedben "evolúció" szóval ... Bocsika. :)

ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 A kérdező kommentje:
Bizonyítékot vártál, tessék a linkben!
ápr. 19. 18:58
 80/84 Pombe ***** válasza:

Egy link nem bizonyíték... :D


Beleolvastam az elejébe, és szimpla propaganda már az első 10 oldal. Mindjárt az elején megtudhattam, hogy többféle vitamint és ásványi anyagot tartalmazó multivitaminokat fogyasszak ebéd előtt, este pedig lefekvéskor inkább imádkozzam, majd szúrjam tökön-, izé, vagyis szíven magam óvatosan úgy, hogy azért az esti fogmosás idejére már visszatérjek a halálból, mert az NDE és az ima együtt minden vitaminnál-, sőt, az isteni mannánál is többet ér, hiszen minden nappal egyre jobb ember leszek ezektől, meg egyre spirituálisabb, annyira, hogy már a végén a profi spiritiszták is tőlem kérik el majd a receptet...


Figyuszka! Ennél már a telefonkönyv is érdekesebb...

ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!