Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok. Az élet...

Depressziós vagyok. Az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Már erősen kételkedek benne.

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve tart ez az állapot, úgymond megragadtam ezen a szinten. Nem vagyok egyáltalán boldog, sőt szenvedek. Már próbáltam mindent, hogy vége legyen, de nem tudom saját magamat legyőzni. Persze nem adom fel, minden nap egy új esély, csak hát eddig úgy tűnik túl gyenge vagyok. Szerintetek az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Vagy egyszerűen nem is léteznek ilyen dolgok? Ezt csak azért kérdezem, mert találkoztam egy emberrel aki ezt mondta nekem. Én alapvetően úgy gondolom mindenki a saját sorsának kovácsa, de kiváncsi vagyok mit gondoltok erről. Tehát a kérdés tömören, a depresszió és mint tudatos élet közötti kapcsolat, tehát semmi sem véletlen, mindennel tanítani akarnak valamit elmélet.
2011. júl. 20. 08:44
1 2 3
 1/28 Smartguy86 ***** válasza:

Jó lett volna ha leírod, hogy mit érzel pontosan, mi miatt kezdődött ez az egész.


Amúgy igaz! Semmi sincs ok nélkül. A depressziód arra akar megtanítani, hogy értékeld magad többre, higgy magadban, és próbálj végre értékes tagja lenni a társadalomnak. Ha úgy érzed, hogy értéktelen vagy, akkor tedd magad értékessé. A sírásból és a tétlenségből még semmiféle eredmény nem született. Ha félsz, keress magad mellé valakit, aki támogat. Ne olyat, aki megcsinálja helyetted a dolgokat, hanem olyat, aki tanácsokat tud adni! Saját erőből érj el dolgokat, és ez majd megváltoztat! Ne csak lapulj, mint szar a fűben, hanem legyél tevékeny, csinálj új dolgokat! Tapasztalj új dolgokat! Építs új dolgokat az életedben!


A tétlenséggel csak tovább süllyedsz majd az apátiában és a szomorúságban... Ne akard ezt!

2011. júl. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A depresszió, nyilván te is tudod, nem egészséges állapot.


Ha nagyon nincs más, menj el pszichológushoz, egy jó beszélgetésre, ő megtalálja az erősségeidet, egy más nézőpontból mutatja meg a problémáidat és lehetőségeidet, és hihetetlen önbizalomlöketet tud adni :) Olyan mintha egy nagyot beszélgetnél a legjobb barátnőddel :):)


Egyébként ahhoz, hogy kijuss az állandó rosszkedvből erő kell: el kell menned otthonról, ki kell mozdulnod, lehetőleg sok jókedvű ember közé, mert ragadós a hangulatuk. Menj, bulizz egy nagyot ;)


Vannak nagy leckék, igen. Nekem pl dönteni kell most megtanulnom, és hasonlóan hosszú ideje húzódik a dolog. Én ott tartok, hogy komoly testi tüneteim is vannak, remélem te nem jutsz el eddig. A feszültség és depresszió alattomos, megölni is képes az embert. Én.. viszonylag könnyen megúsztam.


Gondold át a mostani helyzeted és próbáld megtalálni azt, mi is a nagy leckéd. Próbáld meg átgondolni, hogyha egy részleten változtatsz, elégedetté tesz-e téged, vagy az egész helyzetet kell megváltoztatnod.


A saját sorsod kovácsa vagy, igen, de egyúttal szükségszerűen létrehozod a saját leckéidet is. Ez az életet nem érdekli, ez a te játékod :)


Gondold át az eddigi életedet, mi az amit kaptál, mi az, amit kénytelen voltál megtenni, mi az ami a mai napig zavar, és hogy a sikereid kellőképp értékelted-e.


És érdemes lenne találnod valamit, amivel le tudod vezetni a feszültséget: sport, jóga, pilates, reiki, akármi:)

2011. júl. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Azért vagyok már úgymond szinte reménytelen állapotban, mert tudom mit kell tennem, vannak céljaim is, mégis képtelen vagyok cselekedni. Nem tudok kikelni az ágyból, ha eltervezem, hogy elmegyek sportolni. Mindig elkezd az agyam gyártani kifogásokat. Már nem érzem úgy, hogy büszke lehetnék magamra, akkor sem ha sikerül..mert már annyiszor becsaptam magam, hogy az már szánalmas.
2011. júl. 20. 08:55
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom különösebben magam, inkább utálom, mert nem voltam képes változtatni ezen, már ennyi ideje.
2011. júl. 20. 08:56
 5/28 anonim válasza:
Én az úszást ajánlanám. Talán attól megnyukszol kikapcsolod magad. Semmi sincs ok nélkül az tény és való. Például ha a férjem szülei egy kicsit felhuznak akkor elmegyek uszni és háton soktam uszni mert az még nyugtatóbb érzes.
2011. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz érzés, olyan mintha belülről akarnának szétszakítani. Orvost persze nem fogok felkeresni, ezek után meg már főleg nem.
2011. júl. 20. 08:57
 7/28 Smartguy86 ***** válasza:

Jól mondja a második!


SOHA, DE SOHA! Ne kezdj olyan emberekkel, akik hozzád hasonlóak! SOHA! Semmi értelem. Megerősítened abbéli hitedben, hogy a depressziós lét az jó, és elfogadható. Ez olyan, mintha egy hajléktalantól kérnél tanácsot, hogy hogyan legyél milliárdos...


Keresd a boldog és sikeres emberek társaságát. Tanulj tőlük! Figyeld meg, hogy mik motiválják őket. Mert neked egyértelműen motivációra van most szükséged. De nem más fog téged motiválni, hanem TE fogod magadat! Fogadd el, hogy te vagy a felelős azért, hogy ide jutottál. TE tehetsz róla! Hagytad magad depresszióba süllyedni - kisemmizni, érzelmileg terrorizálni, megalázni, stb. - embere válogatja, hogy ki mi miatt jut ilyen mélyre.


Ha sikerült elfogadnod, hogy te vagy a felelős az életedért és ez nem csak egy üres mondat számodra, akkor jó úton haladsz afelé, hogy megváltoztasd az életedet!


Ha rossz a házasságod/párkapcsolatod? Válj el/szakíts minél előbb! Nem akarod a gyerekek miatt? De akard! Nekik se jó induló tőke az életben egy depressziós családi modell...


Ha nem vagy megelégedve magaddal? Tegyél ellene! Sportolj, fogyj le, táplálkozz egészségesen!


Fontos: te fogadd el magadat, higgy magadban!


Arra viszont készülj fel, hogy az eredmények nem jönnek könnyen: az élet amint változtatsz, akadályokat gördít eléd, amik az eddigi életed melléktermékei lesznek. Küzdd le őket, és akkor megmutatod magadnak, hogy képes vagy rá!

2011. júl. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Igen a helyzeted ismerős mintha én írtam volna.

Az lenne a legjobb -kipróbálni-hogy életet váltani,életmódot váltani.Azt hiszem ez nagyon nehéz.Vagy csak mi bonyolítjuk le,hogy nehéz?Meg lehet hogy az "élet" tanítani akar ezzel,de én inkább úgy tartom,hogy előbb meg kell szabaduljak depresszív állapotomtól hogy megismerjem mi is az igazi élet.

2011. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezünk tudatos életnek? Azt tudjuk,hogy reggel felkelünk, nappal dolgozunk, este tévézünk, aztán alszunk.Általában mindenki így él.A különbség abban van, hogy ki hogyan éli meg a napjait.Az érzéseid, amik közben vannak lehetnek nyomasztóak, főleg ha nyűgnek érzed a teendőket, de lehetnének akár derűsek is ha úgy éled meg, hogy ezzel a tetteddel valamit javítasz(ha máson nem a közérzeteden)Szépen bele lehet ragadni a lehúzó hangulatokba, ha a kis örömöket nem vesszük észre, hanem elmegyünk mellettük.Találd meg ezeket a kis szépségeket, kis örömöket és kicsit jobban fogod magadat szeretni.Lám nekem mára már meg is adatott egy.Megírtam neked ezeket a sorokat szeretettel.
2011. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Smartguy86 ***** válasza:
09:03 - Ebben bizony tévedsz! Hiszen a depresszív hangulatod éppen a jelenlegi életed mellékterméke. Hogyan szabadulhatnál meg tőle, ha a jelenlegi életedtől nem akarsz megszabadulni?
2011. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!