Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok. Az élet...

Depressziós vagyok. Az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Már erősen kételkedek benne.

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve tart ez az állapot, úgymond megragadtam ezen a szinten. Nem vagyok egyáltalán boldog, sőt szenvedek. Már próbáltam mindent, hogy vége legyen, de nem tudom saját magamat legyőzni. Persze nem adom fel, minden nap egy új esély, csak hát eddig úgy tűnik túl gyenge vagyok. Szerintetek az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Vagy egyszerűen nem is léteznek ilyen dolgok? Ezt csak azért kérdezem, mert találkoztam egy emberrel aki ezt mondta nekem. Én alapvetően úgy gondolom mindenki a saját sorsának kovácsa, de kiváncsi vagyok mit gondoltok erről. Tehát a kérdés tömören, a depresszió és mint tudatos élet közötti kapcsolat, tehát semmi sem véletlen, mindennel tanítani akarnak valamit elmélet.
2011. júl. 20. 08:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
50%
A depresszió a reménytelenségnek olyan megnyilvánulása, amely az élő hit alázatával gyógyítható! A hit alázata nem más, mint olyan szilárd kapaszkodás Istenben, amely kapaszkodás nem erőt vesz ki belőletek, hanem ellenkezőleg, erővel tölt fel a napi munkátok elvégzéséhez. A hit alázata megérteti veletek azt, hogy csak azt kell megtennetek, amit kell, s azt mindig meg tudjátok tenni. A hit alázata megérteti veletek azt, hogy Isten nem a vágyaitokhoz, nem elképzeléseitekhez, hanem a feladataitokhoz adja a kegyelmét.
2011. júl. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
19.47. Hatalmas bölcsesség, amit írtál és vigasztaló is egyben.Áldjon meg a jó Isten érte.
2011. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Killgun ***** válasza:
0%
Én azért nem a kereszténységet ajánlanám,de ez egyéni döntés...A keresztények azt tanítják,hogy ülj és várd a sül galambot....Én azért vagyok sátánista,mert teszek azért,hogy legyen sült galamb...Mind1...mindenki döntse el,hogy hova áll...A hit viszont tényleg erősít...Én megtaláltam Sátán atyámban azt,aki segít,ha nincs ott egy barát sem,és mindíg elkísér...Lehet,hogy te Buddhában,vagy Allah ban fogod megtalálni...A lényeg,hogy a hit jó gyógyszer...Ami még nagyon fontos...Ne akarj egyből 1 ről a 10 re jutni...Lépcsőnként..Először vegyél erőt magadon egy reggeli sétához a parkba...Aztán menny el úszni,futni...Nézz meg egy jó filmet a barátaiddal....Csak szép lassan fokozatosan.Én is voltam depresszió.2 év szenvedés....Észbe kaptam és szinte azonnal kilábaltam belőle...Döntsd el...te így akarsz élni?
2011. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Smartguy86 ***** válasza:
100%

K.urva nagy bölcsesség, tényleg! Az eszetekbe se jut, hogy egy depressziós nemhogy az életen túl, még az életben se lát értlemet. Az meg véletelnül se fordul meg a fejetekben, hogy azt se akarja megtenni, amit kell neki, nemhogy mást...


A depresszió egy védekező mechanizmus és az ember saját magától védi magát. A saját maga iránt táplált gyűlölet és az az ellentmondás, hogy ő rendes embernek hiszi magát, ezek ütköznek. Ez az ellentmondás pedig nem oldható fel, ezért az illető depresszióba süllyed.


Amelyik depressziós nem tudja rendezni ezt magában, nem jön rá, hogy értékes, nem csinál semmi hasznosat, az tovább fog zuhanni a mélybe. Ez ilyen egyszerű! Lehet itt blablázni terjengős vallásos bullshitet, de ez a mindennapokat halálos szenvedésként megélőben marhára nem kelt megnyugvást. Ő nem a túlvilági lét problémáin van lezsibbadva, mert k.urvára nem ér rá arra, hogy ilyen szarokkal foglalkozzon, mikor az élete romokban és éppen azt szeretné újjáépíteni.


Hit kell! Ez tény. De a hitet nem másba kell táplálni, hanem először saját magadba!

2011. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A depresszió olyan kiábrándultság, amely egy valótlan világ utáni vágytól betegíti meg azt, aki e valótlan világról nem képes leoldani magát. Azt szoktátok mondani: ‘Kutyaharapást a szőrével kell gyógyítani!’ Ez jelen esetben azt jelenti, hogy nem menekülni kell a földi élet árnyoldalaitól, hanem inkább keresni azokat! Többet járj temetőbe, többet gondolj a csonttá éhezett kisemmizettek sorsára, jobban éld át, hogy a földi élettel nem a mennyországot választottad, amikor ide lejöttél, hanem inkább a poklot. Többször gondolj arra, hogy egyetlen embernek sem, így neked sincs más jogod, mint az ítélkezés helyett az elviselést választani. A sötét szoba jobb orvosság ilyenkor, mint a tavasz életigenlő bontakozásának látványa! Igen, mert aki depressziós, az sem élni, sem halni nem akar A gyógyulás akkor kezdődik el egy depressziós életében, amikor sikerül neki a VALÓSÁGGAL találkozni! Azzal a valósággal, amelyre kinyílt antennája van a lelkében! Neki magának kell megtapasztalnia, hogy ő felel saját boldogságáért. Ő, és senki más. Mivel a depresszió egy egész sor betegségtünettel is jár, annak, aki segíteni akar, vigyáznia kell, hogy el ne vesszen a részletekben! Nem a betegségek a fontosak (ezek valóban nincsenek is, csak tünetei annak, hogy beteg a lélek)! A depressziósnak is tudnia kell, hogy nem úgy szereti Isten őt, mint mindenkit, hanem úgy, mint senkit a világon! Azért van belőle csak EGY! Isten lenne szegényebb, ha ő nem volna!
2011. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Kedves Smartguy 86!Vallásról te beszéltél, meg a sátánista válaszoló, igaz ő megemlítette Buddhát is meg Mohamedet is, de akinek a válaszát méltattam ,hitről szólt és nem vallásról.Ne keverjük a fogalmakat.Tudom mi a depresszió.Voltam benne, de kijöttem.Tudod hogyan?Hittem, hogy kijövök belőle.Egyszerűnek tűnik, ugye? Mert az is.
2011. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Kedves 22:20-as, Sátán embergyilkos kezdettől fogva. A hóhérodhoz ragaszkodsz.
2011. júl. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Figyelj, meg kell találnod a saját erődet. Azt mondani, hogy most nem hallgatsz a kifogásokra, és menni. Akárhová.

Keress új programokat, tanfolyamokat is akár. Ha van egy kis kötelező volta a dolognak, akkor talán könnyebben elindulsz, de ez sem biztos.

Semmi értelme az önutálatnak.

Tedd fel a kérdést magadnak, mitől lennél boldogabb. És hogy miért nem akarsz boldogabb lenni?( mert mennél, megtennéd, ha egyszer úgy lenne)

Csak az ajtóig kell elmenned és kilépni rajta, onnantól könnyebb :)


és továbbra is javaslom a pszichológust. Keress egy fiatal csajszikát, akit inkább védelmeznél, mint akitől megijedhetsz:) És teázzatok, kávézzatok egy jót:)


Nincs jobb ilyenkor náluk, mert mint mondtam önbizalomlöketet kapsz és újra megtanulod szeretni magad, mert minden értéked nyilvánvalóvá teszi:)

2011. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!