Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Depressziós vagyok. Az élet...

Depressziós vagyok. Az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Már erősen kételkedek benne.

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve tart ez az állapot, úgymond megragadtam ezen a szinten. Nem vagyok egyáltalán boldog, sőt szenvedek. Már próbáltam mindent, hogy vége legyen, de nem tudom saját magamat legyőzni. Persze nem adom fel, minden nap egy új esély, csak hát eddig úgy tűnik túl gyenge vagyok. Szerintetek az élet tényleg meg akar tanítani valamire? Vagy egyszerűen nem is léteznek ilyen dolgok? Ezt csak azért kérdezem, mert találkoztam egy emberrel aki ezt mondta nekem. Én alapvetően úgy gondolom mindenki a saját sorsának kovácsa, de kiváncsi vagyok mit gondoltok erről. Tehát a kérdés tömören, a depresszió és mint tudatos élet közötti kapcsolat, tehát semmi sem véletlen, mindennel tanítani akarnak valamit elmélet.
2011. júl. 20. 08:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Első 09.03. (hogy helyükre tegyem a dolgokat)
2011. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
nem tudok ehheZ sok ertelmeset mondani, en 1,5 evig voltam melyponton, fekudtem az agyban napokig szinte sehova nem haladtam semmit nem csinaltam, aztan az elet megmutatta mim lehetne ha osszeszednem magam, de szinte rogton el is vette tolem. Azota rohadtul felhuztam magam, nem gondolkozom kifogason csak csinalok mindent ami kell a celomhoz. meg en sem tudom mi lesz ebbol, de felebredtem. talan most tanulom mennyi ero van bennem ha akarom. csak akartam hogy tudd nem vagy egyedul.
2011. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok hogy ne utasítsd el az orvost segítség nélkül ez az állapot nem 2 évig 10 évig is eltarthat
2011. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Smartguy86 ***** válasza:

Ha továbbra is azt csinálod, amit eddig, akkor mitől vársz megoldást? Akár egy orvos is sokat segíthet a dolgon, tancsákat adhat, támogathat. De a dolog oroszlánrészét akkor is neked kell kiharcolni!


Ha nem vagy hajlandó küzdeni, akkor legjobb ha elfogadod, hogy így fogsz élni még jó sokáig...

2011. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
Ismerős. Nálam kb 3 éve tart. És én is szeretnék már kilábalni belőle. Utálom magam és úgy érzem nem vagyok hasznos. Nem tudom miért van ez. Semmit nem szeretek magamon. Pedig a párom mindig dicsér mindenért. Megint új helyen vagyok. És utálom az egészet. Utálok új helyre menni és ismerkedni. Újból megfelelni valaminek aminek nem akarok. Nem akarom, hogy jónak lássanak szépnek, mert nem vagyok az. Én is nagyon nehezen megyek edzeni. De valahogy összevakar a párom és elrugdos oda. Undorító állapot és főleg az ha beszélni kell bárkivel, gyomorideg és hányinger tör az emberre. De meg kell próbálni változni ha nem sikerül van egy utolsó lehetőség. És az tényleg igaz meg kell próbálni boldog emberekkel megismerkedni. Hátha neked sikerül. :)
2011. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
50%
Próbáltál már választ keresni a Bibliában?
2011. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem olvastam el az összes hsz-t., lehet már írtak hasonlót.


Teljesen átérzem a helyzetedet, nemrég voltam én is így, (tán még én sem vagyok teljesen rendben).

Én azt tanácsolom a TAJ-kártyás pszichológust kerüld messziről. Csupa rossz tapasztalat. Többnél jártam, az első negyed óra után már bogyókat akartak szedetni velem, én meg néztem bambán, hogy hát még azt se tudják mi a bajom pontosan. Aztán rájöttem, nekik tök mindegy mi bajom, mindenkit egy kalap alá vesznek, ugyanazon a folyamaton visznek végig. Gyerekkor, szülővel való viszony, stb. Ó és GYÓGYSZER! Minden esetben! Menjenek az anyjukba...!


És azzal is pontosan tisztában vagyok, hogy ilyenkor (mint sokan gondolják) nem seb nyalogatás megy, hanem egyfajta önutálat. Csalódás önmagadban. Borzalmas.

Ami nekem segít: Bach virágterápia és iszonyat erős elhatározás, hogy ebből ki akarsz jönni.


Üdv

2011. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
47%
Az én javaslatom: ne vedd túl komolyan az életet, kevesebbet idegeskedj, és élj a pillanatnak. Lásd meg az alkonyat lemenő fényénél ringatózó függönyben is a szépet, és akkor minden csodálatos lesz.
2011. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ezzel pont az a baj, hogy aki depis erre KÉPTELEN. Attól beteg, hogy a hétköznapi dolgokban nem talál kapaszkodót. Mondani könnyű. Aki benne van/volt az tudja. Ez egy iszonyatos állapot. Olyan mintha egy mély sötét gödör beszippantott volna és nem enged.

2011. júl. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Smartguy86 ***** válasza:

Azért annyira nem áll messze a pszichológus az igazságtól, amikor a szülőkről kérdez! Az ember nem úgy születik, hogy már rá van sütve, hogy értéktelen. Azt BELE NEVELIK!!!! Észre se veszed, eltellik a gyerekkorod, és már be vagy kondícionálva, hogy egy haszontalan szar vagy. Elég annyi, hogy sose dícsérnek meg ha jót csinálsz, viszont mindig megbűntetnek, ha rosszat... Ez nagyon nagy szülői felelősség!!


Azt tudom tanácsolni, hogy:

Lépj túl azon, hogy értéktelennek érzed magad! Ha értéktelen lennél, akkor már nem élnél. Mindenki céllal létezik a világon! FELADATTAL! A te feladatod az, hogy boldog legyél! Ez mindenki feladata! Csak a sok rossz miatt nem merik elhinni, hogy nekik is JÁR a boldogság! Pedig az mindenkinek jár! Csak nem mindenki tudja elfogadni...

2011. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!