Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen párhuzamos világokat...

Milyen párhuzamos világokat képzelnél el? Esetleg Magyarországgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tudom, olyan túl sok értelme nincs a kérdésnek, de gondoltam, azért felteszem. Nemrég végeztem ki a Sliders sorozatot, annak hatására néha fantáziálgatok.

Magyarországgal kapcsolatban elsőre kapásból az jut eszembe, hogy nem történt meg a rendszerváltás '89-ben. De még nyilván egy nagy rakás variáció lehetne.


2011. nov. 24. 20:45
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés: semmi valóságalapja, de végtelen számú választ lehet rá adni.


Ami szerintem érdekes lenne ha megtörténtek volna azok, amiket Torda (Deák Bill Gyula) énekelt az István a királyban:

http://www.youtube.com/watch?v=GMoUieSXGZ0

2011. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
Jobban végig gondolva Magyarországgal kapcsolatban a Narancs, Tetves és Dugó nem is alternatíva.
2011. nov. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
Én azon gondolkodtam, hogy mi lett volna akkor, ha az őseink maradnak ott ahol voltak és nem jönnek el ide a Kárpátokba. Szerintem mi is akkora ország lennénk mint Kína. Vagy mi lett volna akkor, ha nincs kommunizmus, nem lépünk be egy Vh-ba sem és egyik feltaláló sem menekül külföldre? Szerintem magasabb fejlettségi szinten lennénk mint Japán. Érdekes gondolatok ezek.
2011. nov. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
10: Érdekes elképzelés. De ez felveti azt a kérdést, hogy honnan eredeztethető az, hogy mi magyarok ilyenek vagyunk (irígység, rosszindulat stb.). Köthető egy konkrét történelmi eseményhez, vagy ez már genetikailag bennünk van az ősidőktől? Előbbi esetben vajon minek kellett volna másképp történnie?
2011. dec. 4. 23:07
 15/49 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ennél nehezebb kérdés. 1. Nem csak a magyarok ilyenek, hanem sok más nép is (belharcok, egymás elárulása, ügyetlen politizálás, területveszteségek, stb.). 2. Nem az számít, hogy az emberek többsége milyen, hanem a politikai elit. De ez nem csak az ország belső viszonyaitól függ (pl. az 1848-as vagy 1956-ban létrejövő kormányzatokat külső támadás söpörte el).

Ja és az ország sorsa függ még a geopolitikától (Kelet-Nyugat közti elhelyezkedés) és számos más tényezőtől.

Szóval ez egy nagyon összetett kérdés.


Ami az István, a király-féle dalt illeti: leginkább megmosolyogtató, naiv dolgok vannak leírva, amelyeknek semmi közük a valósághoz. Senki se akart Rómáig terjeszkedni, Rákóczi meg nem tervezte, hogy világhódító lesz :D

2011. dec. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim válasza:

Harmadik válaszoló:

Epic vagy! Annyira röhögök, komolyan!

2011. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim válasza:

Én például el tudnék képzelni egy olyan világot, ahol mindik azt tesszük, amit valójában akarunk, és nem muszájból, hanem azért, mert ezt diktálja a szívünk és a lelkiismeretünk.

Vagy egy olyan párhuzamos világot, ahol mindenki olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amilyen lenni szeretne.

De egy olyan világ lenne a legjobb, ahol mindenki szeret mindenkit, nincs háború, nincs betegség, nincs halál és gyűlölködés. Szóval minden very happy. De ahogy a dolgok jelenlegi állását nézem, erre a világra várhatunk a végítéletig...

2011. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
Ha nincs konfliktus, akkor unatkoznánk és értelmetlen lenne az életünk. Ahhoz, hogy minden jó legyen az életünkben, szükség van rosszra is, amit le lehet győzni.
2011. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

Van pénz

Nincs Gyurcsány meg Orbán

Marad a régi M.O

Szal mindennek az ellenkezője ami csak sz@r.

2012. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:

"honnan eredeztethető az, hogy mi magyarok ilyenek vagyunk (irígység, rosszindulat stb.). Köthető egy konkrét történelmi eseményhez, vagy ez már genetikailag bennünk van az ősidőktől? Előbbi esetben vajon minek kellett volna másképp történnie?"


A fökerdesedre a 13. valaszoloval szimpatizalok, annyi különbseggel, hogy ok-okozati összefüggesek miatt nem biztos, hogy igy alakult volna, ez csak idealis esetben, külsö hatasok nelkül alakult volna igy: ha nem alakulnak ki a nemzetek, a nemzetek közti rivalizalasok, akkor lennenk ez a gyümölcsözö nep!! Igen, erre kene szerintem rajönni, hogy a nemzetek közti különbsegtetel meg inkabb elmelyiti az ellenteteket, ami kint az bent is (pl. a Titokbol is ismert), es igy mar magunkban bennünk is ellentetek keletkeznek, emiatt nem tartanak össze a magyarok meg külföldön se nagyon. (Mas nepekkel ellentetben, itt a szomszedos Ausztriaban pl. nem nagyon van magyar nyelvü hivatalos ügyintezes sem, nincs egy hivatalos magyar szerv.)


Kiemelt kerdesedre: persze hogy nem genetika! Szerintem genetikanak az nevezhetö, ami hosszu evezredek alatt kialakult külsö hatasra alakul ki a genekben, tehat meg ez is külsö hatas. Persze ezt igy nem fogalmazzak meg hivatalosan, elintezik 1 szoval, mintha ez megvaltozhatatlan lenne. Pedig minden valtozik... Ok-okozati összefüggesek, sok apro esemenynek a következmenye. Klasszikus pelda: trianon. De ha azt nezzük, amikor a lovas nep Magyaro területere jött, mar akkor is alkalmazkodott, feladva az "igazi enjet", lemondott valamiröl, vezetök utasitasara. Majd evszazadokig a kereszteny ideologiakhoz alkalmazkodott a szabad, turulmadarban hivö, gyogyitasokban jartas nemzet. (Lemondva arrol, ami benne van, amit kihozhattunk volna magunkbol.) A kommunizmusban megint mas diktatornak alarendelve elt, a rendszervaltassal azok nyertek, akik nem eppen etikus modon sajat nyereseget halmoztak fel. (Ellentetben a "sziv szavaval", az ösi lovas nep egymashoz etikus hozzaallasaval.) Azota, ha jol tudom, a hatalmon levök a sajat hasznukat nezik, tul sokan vannak, akik emellett nem foglalkoznak a közössel, amiert vegülis ott vannak. Összessegeben tul nagy a kavarodas a gazdasagi es politikai hatalomban.


Kerdezö, Te mit gondolsz, minek kellett volna mashogy törtenni?

2012. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!