Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hátborzongató. Megvalósulnak...

Hátborzongató. Megvalósulnak a hazugságaim?

Figyelt kérdés
Egy ideje, bármit, amit hazudok, megtörténik. Nem vicc. A múlt héten nem volt kedvünk a német órához, ezért azt mondtuk a tanárnak, hogy a beteg nagymamánkat kórházba kellett vinni. Erre rá néhány napra bekerült a kórházba. Megharagudtam egy ügyfelemre, ezért elhatároztam ,hogy ha felhív, úgy veszem fel a telefont, mintha nem látnám, hogy ő hív, és bemutatkozom, majd ha megemlíti, miért veszem fel így, azt mondom, mert új telefonom van. Nem volt tervemben új telefont venni. Erre átmentünk a szomszédba, és a szomszéd fia rábeszélt, hogy cseréljem el vele a telefonom. Bele mentem, de kértem, ,hogy a memóriából másolja át a számokat a sim kártyámra. Megtette, de csak félig-meddig, mert egy csomó szám elveszett, köztük az ügyfelemé is, tehát ha felhív, már nem azt mondom, hogy "helló, szia" mivel nem látom, hogy ő hív. De ez már nem az első két eset, rengetegszer megtörtént az utóbbi időben, hogy bármit hazudok, megtörténik. Kezdek félni. Már nem merek gondolni sem valamire, ami nem igaz. Létezik ilyen?
2012. jan. 29. 21:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok mániákus hazudozó, épp a fent említettek miatt csak akkor hazudok, ha muszáj. Aki mániákus, az elhiszi amit hazudik és szerintem nem is tudja számon tartani amiket hazudott.

néhány sorból nehéz kielemezni valaki, hogy milyen ember.

Nem vagyok komolytalan, felnőtt nő vagyok. A férjem nagymamáját gondozzuk, aki már nagyon beteg, teljes ápolásra szorul, ezért nehezek a mindennapjaink. Már gyenge kifogásnak találtam, hogy azért mondjam le az órát, mert egyszerűen nincs kedvünk és fáradtak vagyunk, ezért hazudtam a kórházat, mert a jelen esetben elfogadható érv. Ezen kívül vállalkozóként a munkám során ejtek el néha kegyes hazugságokat. Aki benne van az üzleti életben, az tudja, hogy néha szükséges. Volt egy ügyfelem, aki totál deficites volt és nem akartam elvállalni egy munkát, ezért azt mondtam, hogy Németországba utazunk, nem leszek itthon. Erre nem sokra rá tényleg elutaztunk Németországba.

Nem nagyon hittem eddig a vonzás törvényében, de lehet valami köze a dologhoz, mert azzal, hogy kijelentek valamit, ami nem igaz, lehet, hogy bevonzom. De lehet tényleg Isten figyelmeztetése. Tudom, hogy hazudni nem szép dolog, de néha azt gondolom a felnőttek többet hazudnak szemrebbenés nélkül, mint a gyerekek.

2012. jan. 30. 10:08
 12/28 anonim ***** válasza:

"Olyan események következménye melyekről nincs tudomásunk."


tehát azt mondod hogy ha nem tudsz az ok okozati törvényszerűségről akkor az maga is véletlen?? :)

Már hogyne lenne tudomásunk a törvényekről jo nem mindenki ismeri de attól még van.


A véletlen def je nem ez, a véletlent a materialista világban élő emberek találták ki aminek a jelentése hogy semminek sincs értelme minden a maga saját módján ahogy éppen odacsapódott odakötődött pl a fejlődésben egy másik sejthez, molekulához és így vhogy kialakult az élet. Nagyjából ezt jelenti.


És ez úgy ahogy van hülyeség

2012. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
hé! az meég nem jutott eszedbe hogy azt hazud: megnyertem a lottót vagy az utálatós szomszédomat elrabolták a terroristák, lásssuk az is bekővetkezik-e?!
2012. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Mirk ***** válasza:

"A véletlen def je nem ez, a véletlent a materialista világban élő emberek találták ki aminek a jelentése hogy semminek sincs értelme minden a maga saját módján ahogy éppen odacsapódott odakötődött pl a fejlődésben egy másik sejthez, molekulához és így vhogy kialakult az élet. Nagyjából ezt jelenti.


És ez úgy ahogy van hülyeség"


Szóval az emberek nem tudnak semmit. Akkor oszd meg velem a bölcsességed kérlek. Véletlen nem létezik, hanem minden isten tervei szerint alakul?

2012. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

12:58 Eszembe jutott, de így direktbe nem megy :-)

Én nem hiszek a véletlenekben. Minden valaminek az oka, okozata. Minden mindennel összefügg, csak ahhoz túl keveset tudunk, hogy ennyire konkrétan irányíthassuk az eseményeket. Nincs ebben valójában semmi misztikus. ha a jelenleginél ezerszer jobban pörögne az agyunk, egy cselekedetünk során szempillantás alatt ki tudnánk matekozni valószínűség számítással, hogy az adott cselekmény milyen újabb eseményeket idéz elő x idő múlva és kinek az életére lesz hatással.

2012. jan. 30. 14:41
 16/28 anonim ***** válasza:
42%
Hallod, hazudjá már nekem egy új xbox-ot légyszi.
2012. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Antimod ***** válasza:

"ki tudnánk matekozni valószínűség számítással"


Szerintem nem tudnánk, mert ehhez sokkal több belátás kellene, mint amivel rendelkezünk, nem is kapacitás. Néha még egy eseménynél utólag sem tudjuk megállapítani, hogy ezzel jót tettünk-e vagy sem. Egyszerűen nincs elég infónk hozzá.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy isten üzenete, ha lenne egy kis eszed most azonnal azt hazudnád a haverjaidnak hogy megnyerted a lottó főnyereményt, aztán egy hétre rá már a bahamákon nyaralnál...:D
2012. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Na jó, majd kipróbálom, de nem sok esélyt látok rá :-))))Főleg, hogy nem lottózom.

Leftlegged: Értem, hogy mire gondolsz. A példa, amit írtam lehetetlen, de ha el is jutna az ember addig, hogy másodpercek töredéke alatt végig vezesse, a tette milyen következményeket ró maga után, még hátra van a jövő, hogy hogyan folytatódhat. Na jó, most itt a hangsúly azon volt, hogy egy adott pillanatig ki lehetne-e számítani a következményeket. A hazugságok többnyire nem következetesek, ha hazudok a lehető legkíméletesebb érvet keresem meg, amivel úgy érzem, a legkevesebbet árthatok másnak. Persze, ez is már egy számítás. Ezzel valójában nem ártok, csak mást hisz, mint ami a valóság. Hogy aztán ezzel elindítom-e az ő cselekményeit más szálon.... háát lehet... de hogy ez miért üt vissza nálam, az még mindig kérdés.

Láttátok a Pillangóhatás című filmet? Érdekes szemléltetés az ok, okozati összefüggésekre.

2012. jan. 30. 17:01
 20/28 anonim ***** válasza:
Ne aharagudj, de mindenesetre vicces. Ígérd meg, hogy meghazudod nekem a lottó nyereményt! DE KOMOLYAN!
2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!