Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok ehhez mit szoltok...

Szkeptikusok ehhez mit szoltok? Vannak időutazók?

Figyelt kérdés

ez egy hihetetlen tőrténet, de mégis igaz. vajon hogyan magyarázható reálisan ?


[link]


[link]


2012. máj. 30. 19:35
1 2 3 4
 11/35 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nemere így kezdi a történetet:

"Állítólag volt egy olyan eset,..."

És ez nem véletlen.


Állítólag én négy méteres vagyok. Állítólag, mert én azt állítom - de ettől ez még nem valóság. A szó, hogy "állítólag" azt jelenti, hogy "valakinek az állítása szerint".


Egy állítás viszont lehet igaz, és lehet nem igaz. (Legjobb példák a bírósági szembesítéseknél adódnak.)


Te azt írod:

"ez egy hihetetlen tőrténet, de mégis igaz."

Ha hihetetlen, akkor miért is mondod, hogy mégis igaz?

És milyen alapon tartod igaznak? Meggyőződtél róla, hogy igazat állítanak? Utánanéztél, láttad, olvastad hivatalos iratokban, közleményekben? Láttál róla tudományos értekezéseket?

Vagy csak "jól hangzik", tehát elfogadtad igaznak? - Mert ez utóbbi esetben semmi alapod nincs arra, hogy tényként kezeld az esetet.


Nemere sem kezeli tényként. Azért is írta oda az "állítólag" szócskát.


Pedro

2012. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy a mai világ csak a kézzel fogható dolgokban hisz, mert erre tanítja őket az iskola. Régen miért hittek az emberek a láthatatlanban a titokzatosban ?!! Mert akkor nagyon régen még nem volt olyan rendszer ami megtanítaná őket a " valódira " mint a fizikára, a kémiára, stb-re amit megtanulunk a suliban. Viszont mivel már 2012 -t írunk, a tudomány( amit a mai emberek látnak , tanulnak ) elfedi a másik tudományt ( ami nagyon régen volt ) Ahogy fejlődik a világ, úgy egyre kevésbé hiszünk a látatlan dolgokban, mert mindenki a tudományról beszél, és a másikat meg mellőzik és nem beszélnek róla, mert mindenki hüly*ének néz mindenkit ha már hisz pl. az aurában hogy létezik, vagy a szellemekben vagy akármiben.. Miért ?! Mert mi ebben a világban élünk, nekünk ezt tanították. Elveszik már kiskorunkban a valódi dolgokat az életünkből és arra tanítanak amit a fejlődés során tapasztal a világ és felfedez. Régen nem volt tv, számítógép, elektromos berendezések, nekik ez volt a természetes, és azzal is foglalkoztam, az imádkozással, hittel, természetfelettibe, nekik az volt a normális. Most hogy van internet, elektromosság, bizonyítottak dolgokat, meg stb. mindenki a láthatóban hisz és a bizonyíthatóban, de csak azért mert ebben a világban élünk. Ha egy szegényebb országban élnél, ahova még nem jutott el a tudomány olyan szinten mint hozzánk, ahol kisebb népek, csoportok élnek, faházikókban, faedényekből esznek, földön alszanak, egy ruhadarab az öltözéke és kagylókból meg kövekből áll az ékszerük, ott teljesen más minden. Az a világ hisz abban amiben EZ a világ nem. a Világ szót ne szó szerint értsd de remélem érted mire akarok kilyukadni. Szóval én hiszem, hogy ha időutazás nem is, de valami hasonló más dolog , számunkra megmagyarázhatatlan,vagy kitudja, akár így hívják, hogy időutazás. Bocs a sok szövegelésért.
2012. máj. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Tom Benko ***** válasza:

Amikor megláttam, honann származik, már tudtam, hogy ökörség. Szegény Nemere maradt volna meg közepesen jó írónak... Utána szépen szét is cincálják a sztorit, olvasd tovább!

A második link pedig kissé... Hm... Elfogult, ráadásul ellenőrizhetetlen információk alapján dolgozik.

2012. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Nemerét ne bántsátok, mert egy polihisztór ! Nagyon sok regényt, tőrténelmi eseményt dolgozott fel és nagyon sikeresek a könyvei mindenhol, még Hoolywoodban is tőle lopnak, az hogy megírta a könyvében még ugyanúgy valódi eset sőt ! Nem scifiben hanem a titkok könyvében írta meg.


Maga az eset külföldi oldalakon is megjelent ! Valódi hiteles tőrtőnet a rendőrség is megerősítette. Vajon mi lehet a realitás.

2012. máj. 30. 20:18
 15/35 Shai-Hulud ***** válasza:

Szegény kérdező!

Gondoljátok, hogy ezt még kinövi? :-)


Nemere, mint polihisztor....

[link]

Ugye ezt nem gondolta komolyan??? :-DD


Pedro

2012. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
A fizika törvényei egyáltalán nem zárják ki az időutazást. Ez a realitás. Máskülönben nem valószínű, hogy mi meg fogjuk tapasztalni, vagy megtudni az igazat. De egy kicsit borzongató belegondolni, hogy akár az utcán, egy boltban, a sorban állva már mind láttunk egy mondjuk 23. századból érkezett embert, aki turistaként, katonaként vagy tudósként van jelen. :D
2012. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
A 2-esre van egy jó video a youtube-on, ahol megmagyarázzák, hogy nem az. Sajnos linket nem tudom, de time traveller proof, ilyesmi.
2012. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Ezek már régiek. Ne találjuk fel minden héten a spanyolnáthát, kérem...


A szemüveges manusról valahol láttam már egy leleplező cikket, ahol bemutatják, hogy egyáltalán nem időutazó, mert olyan szemüvegeket és pulóvereket lehetett már kapni akkoriban is. Még képeket is mutattak.


A többi sztoriról meg az is megkérdőjelezhető, hogy valóban igaz-e egyáltalán, amit leírnak, mert, mint ahogy az lenni szokott némely részek kiszíneződhettek az évek alapján, sőt, akár az egész történet lehet kitaláció. Volt már ilyenre példa... előbb ez, aztán jöhetnek a részletek.



Amúgy, drága # 12/16, bocs, de rettentő tipikus és korlátolt ez a felfogásmód, és sajnos nagyon káros is, mert "körülöleli a tudatlanság hermetikusan záró búrája". Mintapéldája annak, hogy az ezósok mennyire nincsenek tisztában azzal, pontosan mi is az a csúnya gonosz tudomány, és miért is merünk mi benne megbízni ennyire. Ilyen háttérrel felvértezve meg sajnos olyan vitatkozni velük, mint egy galambbal sakkozni: hiába lépsz okosakat, ha rámegy a pályára, szétrugdossa a bábukat, majd peckesen illegeti magát.

2012. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Az időutazás lehetetlen de sajnos az emberek hülyítése nagyon is lehetséges ezért vannak jó páran akik hisznek az ilyenekben
2012. máj. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
De honnan tudod hogy lehetetlen?? Az egy dolog hogy Mi még nem tudjuk megtenni de lehet hogy 200 év múlva már röhögve utazgatnak ide-oda. 1800-as években pofán röhögték azt is aki hitt abba hogy egy jármű ló nélkül is tud mozogni.Erre 200 év után már minden embernek autója van
2012. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!