Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok ehhez mit szoltok...

Szkeptikusok ehhez mit szoltok? Vannak időutazók?

Figyelt kérdés

ez egy hihetetlen tőrténet, de mégis igaz. vajon hogyan magyarázható reálisan ?


[link]


[link]


2012. máj. 30. 19:35
1 2 3 4
 21/35 Tom Benko ***** válasza:
94%

@20: Vonat, hajó... Egyébként az időutazást inkább logikai törvények teszik lehetetlenné. Ha lehetséges lenne, akkor az olyan paradoxonokat hozna magával, hogy öröm nézni. Kedvencem az oksági ezek közül..:)

@Kérdező: Rögtön az első linken meg is magyarázzák, miért baromság, csak tovább kellene olvasni. Egyébként pedig nem érv, hogy külföldi oldal, én olyat is mutatok, hogy Jézus velociraptor volt. Az vajon igaz?

2012. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Azért ez egy kicsit bonyolultabb. Az oksági paradoyont az Everett-féle multiverzum remekül fel tudja oldani, viszont, ahogy a Slidersben volt, elveszítjük a saját világunk. Időutazás előre simán lehetséges, csak nagyon gyorsan kell menni, a gond a visszafele, bár ott meg a gravitáció segíthet be, elvileg egy nagy forgó henger vagy fekete lyuk képes lehet olyan téridőtorzulást létrehozni, hogy a közelében elhaladó űrhajó előbb jöjjön ki belőle, mint ahogy bement. De hogy beállunk egy gépbe, és hopp, máris visszamentünk az időben, ez tényleg nagyon-nagyon irreális.
2012. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Azt már bebizonyították hogy lehet előre utazni az időben.

De ha ez a pasa egy alternatív világ jövőjébe ment vissza akkor honnan tudta hogy a mi világunkban mi volt régen a tőzsdén ?

2012. máj. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Tom Benko megy a zöld pacsi :D (te tudsz)
2012. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
ha vissza megyünk az időben akkor találkozhatunk önmagunkkal és egy ember nem lehet egyszerre két helyen .
2012. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Tom Benko ***** válasza:
78%
@22: Előre mindenki tud utazni, mert folyamatosan azt tesszük. Amit viszont a fekete lyukról írsz, az kissé szörnyű. Amit írtál, pont azt nevezik oksági paradoxonnak.
2012. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
70%

Hát bocs, holmi elméleti fizikusok írtak ilyet (ha jól emlékszem Paul Davies pl.), azért is mertem említeni, de még John Gribbin is megemlítette, hogy a visszafelé időutazást nem tiltja egyetlen fizikai törvény sem, csupán a relativitáselmélet tesz egy olyan kitételt, hogy maximum az időgép megépítéséig lehet visszamenni. Ennek a módja már egy másik tészta. A gravitációhoz van köze, azért kell a fekete lyuk (vagy egy bazinagy, bazisűrű forgó henger).

Az oksági paradoxonra meg nem érdemes mérget venni a kvantummechanika világában, amíg ki nem próbáltuk... mondani könnyű, de derültek már ki fura dolgok.

2012. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Tom Benko ***** válasza:

Nem is fizikai törvények tiltják... A kvantummechanikára Meg kár hivatkozni, annak is kötelessége betartani az oksági elvet...

Amúgy Davies melyik könyvében olvastad? Mert ha valamelyik népszerüsítôben, akkor ügyelj arra, hogy ott az érthetôség kedvéért sokminden erôsen le van egyszerûsítve.

2012. jún. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Uff, asszem a Megbundázott világegyetemben, de van külön egy olyan könyve is, hogy Hogyan építsünk időgépet? Azt még sajna nem sikerült megszereznem. És ugyan minden részletre már nem emlékszem, de nagyvonalakban de, és ezt írta.

Az okság elve pedig tudtommal nem mindig tartható a kvatnummechanikában, de ez már magasabb szintű fizikai ismereket igényel. John Cramer értelmezése szerint például egy részecske "küld" időben előrefele tartó, 'avanzsált' hullámokat, és időben visszafele tartó 'retardált' hüllámokat. Ezzel sok kvantummechanikai problémát meg lehet magyarázni szerinte.

*****

Itt a könyv, ahol olvastam, remélem működik a link, nekem elég hülyén jön be.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Jó akkor most hogy még mindíg nem sikerült magyarázatot adni, hogy az úr hogyan tudta ezt megcsinálni anélkül, hogy időutazó lenne, válaszolok sorrendben !


Pedro, Nemere István polihisztor, mert valóban sokmindenben alkotott, azaz történelmi regényei is vannak sci-fijei, tiikok könyve ami egy öszefoglaló és még sorolhatnám. Nagyon sok ismeretet igényelnek a művei. Mondjuk vegyünk példáúl téged, beleokoskodsz mindenbe és egymás után írod a butaságokat a rovatba, amin a normális ember röhög pl "Éppen a kvantumtérelmélet a speciális relativitáselmélet egyik igazolása" Ami a tájokozatlanságodat és hozzánemértésedet igazolja, Nemere István soha nem írt semmilyen könyvében ostobaságokat és nem voltak fogalomtévesztései sem, na erre varjál gombot !


"A fizika törvényei egyáltalán nem zárják ki az időutazást"


Ez így van !


"Sajnos linket nem tudom, de time traveller proof, ilyesmi."


Megnéztem, de ott ezt nem magyarázzák meg.


# 18/29 Én még nem olvastam leleplező oratot az időutazó emberről, linkelnél esetleg ?


TOM BENKO "Nem is fizikai törvények tiltják... A kvantummechanikára Meg kár hivatkozni, annak is kötelessége betartani az oksági elvet... "


Éppenhogy az oksági elv nem tőrvényszerű ! Csak a klasszikus fizikában, de mi nem egy klasszikus világban élünk. A kvantummechanikában nincsen oksági elv, SŐT ! Be sem tartja a kvasntummechanika az oksági elvet.


Gondolj a lokális okság sérülésének paradoxonjára, azaz amit az EPR-paradoxonnal vezetnek be, ott is sérül a lokális okság ! Simán lehet időutazás, még kauzalitás sérüléssel is.


Pillanatnyilag Énnem tudoklétező időgép építésének realitásáról, de ez nem jelenti azt hogy ne lehetne csinálni.


Mondjuk szerintem ha a jövőben építenének ilyen gépet, akkor egy államnak vagy az ENSZ-nek be kellene tartatnia azt hogy senki ne jöhessen át. Hogyan néz az ki, hogy egy diák átjön időgéppel, pl kormányok követei pedig nem, pedig nekik kellene előszőr átjönniük közölni hogy ez lehetséges és segítsenek kiszűrni az ilyen banditákat mint ez a gyerek.


Úgy képzelem el, hogy megjeleik egy űrhajó. Leszáll New Yorkban, elmondják az újságíróknak hogy a jövőből jöttek és van időutazás, ne lepődjenek meg ha néhány bandita átjön és figyeljenek oda, segítsék a jövő kormányait az ilyenek leleplezésésben. De erről nem volt szó.

2012. jún. 3. 17:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!