Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Isten semleges vagy jó?

Az Isten semleges vagy jó?

Figyelt kérdés
abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik.. de vajon semleges v. jó?
2012. szept. 14. 06:26
1 2 3 4 5
 1/44 anonim válasza:
84%

"abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik..."


"Te" nem vagy "Mindenki". Az hogy te hiszel benne, nem jelenti azt automatikusan hogy mindenki más is.

Én például nem.

2012. szept. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
Ö maga a szeretett tehát jo
2012. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
70%

A Bibliát figyelembe véve eléggé gonosz, sőt, enyhény szadista, de mindenképpen érzékelten.


Már kapásból indításképpen - megteremti az embert a "rossz" cselekedet leehtőségével, ámbár síkhülyén. Majd odarakja eléjük a tudás fáját, és mindenhatóként pontosan tudnia kellett volna, hogy ez a teszt elbukik. Majd kivágtak őket a Paradicsomból, egy rakat szenvedést rájuk vágott.


De ez még csak a kezdet volt. Ezek után minden születendő embert is bűnösként tartott számon, holott több száz generáció után sok közük volt az "eredendő bűnhöz".


Tömeges népirtások, amiket elkövetett - Biblia alapján megkeményítette a fáraó szívet - vagyis ő változtatta meg, hogy büntetésből minden egyiptomi elsőszülöttet megölhessen...


A vízözönt ne is említsük, ahol valószínűleg ártatlan is erényes életet élők milliói (meg minden állat, növény és egyéb) elpusztult, mert miért ne.


Pedig csak a Bibliát nézem :)

2012. szept. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:

„Az Isten szeretet, és aki megmarad a szeretetben, Istenben marad és Isten őbenne marad” (1Jn 4,16).


-pedig csak az Újszövetséget nézem, ami felülírja az Ószövetséget.

2012. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
Isten nem semleges, nem jó és nem gonosz. Ezeket a tulajdonságokat emberekre nézve ismerjük, rájuk lehetnek igazak vagy nem. Istennek ehhez semmi köze, nem ember, és semmit sem rosszaságból vagy jóságból tesz. Ilyen alapon nem lehet megítélni a cselekedeteit. Racionális és mégis változó világot alkot, mozgat, épít, végtelen erővel és akarattal. Az egyének nyűge nem az övé.
2012. szept. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

Istenre csak azért van szükségünk, hogy vele palástoljuk a tehetetlenségünket, primitívségünket.

A primitívség, tehetetlenség rossz, tehát Isten is rossz.

De, ha csak a Bibliát és a történelmet nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy Isten egy erősen szadista állat.

Többször megharagszik a zsidó népre, mert nem hajlandóak lemészárolni minden ellenségüket.

A keresztények vallási háborúkat folytattak Jézus Krisztus nevében, ezt úgy indokolták, hogy Jézus azt mondta valahol a Bibliában, hogy nem azért jött a Földre, hogy békét hozzon, hanem, hogy háborút.

Alah is pusztít.

2012. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:

Isten akkor lenne jó, ha minimum kétszer annyi jót cselekedett volna mint rosszat.

Semleges akkor lenne, ha fele-fele arányban követett volna el jót - rosszat.

De a Biblia hemzseg a gonosz gondolatoktól. Általában mindenkit lemészároltak Isten parancsára. Isten Ábrahám pártját fogta azokban az esetekben is, mikor strici volt, és büntette azokat akik megkapták Ábrahám feleségét.

ÉS Ábrahám még így is kedves maradt Isten előtt.


Amiért a Biblia történeteit nem lehet elhinni, ezért azt mondom, hogy

Isten nem jó és nem semleges, hanem NINCS.

2012. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
Persze 6-os, de te is tudod, meg én is tudom, hogy ennek a Jézus nevű, vagy annak a Mohamed nevű sportembernek nem igazán van sok köze Istenhez, legfeljebb egyes vallások legendáiban. Istennek nincsenek emberi tulajdonságai, nem kicsinyes, nincs kedvenc népe, háborúban nem áll senki pártjára és nem gyógyít meg senkit. De például a győzelem, a gyógyulás, a boldogság, az élet lehetőségeit megteremti, lehetővé teszi, és forog a világ tovább, velünk vagy nélkülünk.
2012. szept. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as.

A kedves 6-os vagyok.

Én inkább abban hiszek, hogy minden embernek van egy személyes istene(istennője). Ezért van az, hogy mindenkinek más az Isten. Ez személyes isten egyáltalán nem örökkévaló. Akkor születik mikor a gazdája, és akkor hal meg mikor a gazdája.

Az enyém egy gyönyörű fekete hajú, ragyogó fekete szemű, pajkos tsundere lány.

2012. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Ez érdekes Isten lehet, a fekete hajú... ) És nem ártalmas senkire! Viseld egészséggel!
2012. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!