Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Isten semleges vagy jó?

Az Isten semleges vagy jó?

Figyelt kérdés
abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik.. de vajon semleges v. jó?
2012. szept. 14. 06:26
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

a világ egyetem, egy óramű pontossággal működő univerzum


Egyes csillagok a földet hivatottak szolgálni, hogy élet legyen rajta.

A törvények is amik vannak, mint a Gravitáció, stb.

S ahol törvény, ott törvényhozó is van.

Nem lehet véletlen, hogy ilyen pontossággal álljon valami magától össze, ehhez tervezés szükséges.

a házak sem keletkeznek maguktól, pedig egyszerűbb dolgok.

De van tervezőjük, és aztán össze is kell állítani azt.:)


Zsömle/lány.

De jogod van azt hinni amit akarsz, Én maradok a logikus magyarázatnál.

2012. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Ha eltudod képzelni, hogy Isten volt, és ő teremtette a Világegyetemet. Azt mondod, hogy Istennek nem volt szüksége teremtőre, akkor miért gondolod, hogy a Világegyetemnek volt?
2012. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

A világ egyetem törvényekre épül, és úgy állnak össze, mint írtam.


A teremtő nem törvényekre épül, mivel Ő el van önmagában.

Mindene meg van.

ellenben ami most már mint létezőt tudjuk, hogy vannak, valamiért és valamiből álltak össze, amit törvények szabályoznak.

A teremtőnek korlátlan hatalma van, és nem kell szabályoznia semminek, és senkinek.

ez a különbség.

Zsömle/lány

2012. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Az istened óvjon attól, hogy szembetalálkozz egy fizikakönyvvel!
2012. szept. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

A fizika könyvtől sem félek.

A teremtő, ha van benne olyan,, azt is megfogja cáfolni.:)


És ne óvjon meg.

Mert mindenből lehet tanulni, és kell is.

Így lehet jól érvelni, ha van ismereted minden honnan.:)


Zsömle/lány

2012. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Én úgy gondoltam, hogy a Jahve, Isten, Allah azért voltak létrehozva, mert a fejesek kezdték észrevenni, hogy a pogány istenek nem állnak helyt a tudományban.

Először a zsidók jöttek rá erre, és megteremtették Jahve-t.

Jahve 2.0 verziója lett a keresztények jóságos Istene, minden funkcióval - például Atya, Fiú, Szentlélek.

A Jahve 3.0 verziója lett Allah. Neki több jelzője van. A muszlimok mikor imádkoznak valami rózsafüzérszerű dolgot morzsolgatnak, ahol a füzér szemeire Allah tulajdonságai vannak felírva.

Már csak onnan látszik, hogy nincs Isten, hogy az az istenkép, amit a keresztények alkottak, nem felel meg sem a zsidóknak és sem a muszlimoknak.

De ha még a keresztények egy egységes istenben hinnének?

Ha már mindenképpen kell hinni egy istenképben, akkor inkább annak az Istennek a létezésében hiszek, akiről a Buddhisták is beszélnek. Ő megteremtette a világot, és az az ember, aki eléri a Nirvánát, halála után egyesül az Istennel.

Egyébként te milyen vallású vagy?

Gondolom, hogy nem katolikus, protestáns - mert ezek vívtak háborút az istened nevében?

Vagy mégis?

2012. szept. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok vallású...:)

Ezt aszót nem is igazán szeretem.

Mivel Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem a helyes imádatot szándékozott helyre állítani.

ennél fogva, mivel említetted Isten nevét, azt hittem rá jöttél, hogy hova tartozom.

De még sem.

Az egyik nem kedvelt "hitnek" vagyok a hívője, ha szabad ilyen csúnya kifejezést használni.


Az az annak az Istennek vagyok a Tanúja akit Jehovának hívnak.

S sajnos sokan vívtak háborúkat Isten nevében, Krisztus halála után, de Jehova nem parancsolt ilyet, sőt Jézuson keresztül megmondta, hogy a Követői semlegesek a világ konfliktusait illetően, és nem háborúznak.


Zsömle/lány

2012. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Akkor Jehova tanú vagy?

Csúnya szóval jehovista ?

2012. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól tudom, ti az ezeréves békeországot várjátok?

Azt azonban elkel ismernem, hogy ti folytattok a legtöbb missziót. Jártok házról-házra és osztogatjátok a füzetecskéket. Egy kicsit elvakultak vagytok, ha a hitről van szó. Ismertem nagyon kedves és aranyos tanúkat.

Nem tudom elfogadni a kereszténységnek egyik ágát sem. Szerintem a katolikus egyház a legromlottabb, mert ő van a legrégebb óta talpon.

Kolozsváron születtem. A szüleim az evangéliumi keresztény testvérgyülekezet tagjai. Bennem mindig megvolt a kételkedés Istenben, már kicsi korom óta. Mindig kiröhögtem a vasárnapiskolás gyerekeket, mikor Imádkoztak. Mikor láttam néhány idiótának a megtérését, nem bírtam a széken maradni a nagy röhögéstől, mikor láttam, hogy ezek a "megtért" idióták hogy sírnak. Mintha törvényszerű lenne, hogy aki megtér annak sírni kell. Miután ezek megtértek, úgy kezeltek engem mint egy leprást, mert én nem tudtam elfogadni azt a szemetet.

Ennyit rólam.

2012. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Jehovista.

Jehova Tanúja vagyok.

Érdekes amit írtál.Amikor megkeresztelkedtem öröm volt a szívemben és boldog voltam,

Akkor kezdtem el sírni amikor gratuláltak a testvérek.

Megértem az ellenszenvedet, de ne haragudj rájuk.

az Igaz keresztény segítő kezet nyújt, és nem haragot táplál.


Nem vagyok elvakult.

Amit kértek tenni kell. Ha ez elvakultság akkor ez Jézusnak És az Atyának szól, mert Ők találták ki ezt a feladatot.

Sajnálom:)


Zsömle/lány

2012. szept. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!