Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Isten semleges vagy jó?

Az Isten semleges vagy jó?

Figyelt kérdés
abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik.. de vajon semleges v. jó?
2012. szept. 14. 06:26
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

"ámbár síkhülyén"


Erre te jó példa vagy bucser:D.


Isten Reptoid, mit vársz tőle.

2012. szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Én olvastam román, angol, francia és kétféle magyar nyelvű Bibliát. Mindegyiket az eredeti héberből fordították. És hidd el, hogy így írja, és nem úgy ahogy te mondod.

2012. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Igen, tudom.

A jelentésén mit sem változtat, hogy hagyta és nem maga idézte elő.

Ha ez szó szerint értendő, akkor a teremtő nem adott szabad akaratot, vagy is Ő irányítaná azt is, hogy mikor legyünk rossz kedvűek, és mikor nem.

át vitt értelemben keményített, az az életben hagyta, s nem azonnal pusztította el a Fáraót. tartotta életben, hogy megmutassa a hatalmát, és hirdessék az Ő tetteit, mert Ő az egyedüli Isten nincs más rajta kívül.


Zsömle/lány

2012. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

Isten valójában (kb.) a Központi Szellemi Nap, minden élet forrása.


A kinyilatkotatott (=a régi bölcsességvallásokat) utánzó ál-, ellen-vallásoknak vannak kegyetlen, szadita, változó hangulatú istenei,

akik megteremtettek téged és te TARTOZOL NEKIk (ez valójában egy jogviszony, amit úgy tesznek rád).

2012. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Szia Súr!

Még nem váltottál főnökséget?

Igazi rabszolga vagy.


Én is, de nem akárkinek.

Zsömle/lány

2012. szept. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Én jó ideje már nem veszek be semmit amit a Biblia ír Istenről. Inkább abban hiszek, hogy mindenkinek megvan a saját istene(istennője)

A Bibliát csak azért nem dobom tűzre, mert a Károli Gáspár és a Káldi György Bibliája magyar irodalmi mű.

2012. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló.

Sajnálom, hogy így vélekedsz, bizonyára meg van az oka.

Ám egy teremtő Isten van, és az Istennek nincs neme, vagy is nem nő, vagy férfi.

Az hogy Férfiként fogalmazzák meg az mi emberek miatt van, hogy megtudjunk bizonyos dolgokat érteni emberi szinten.


Ha csalódtál, megértelek, mert sok hazugságot, és egymásnak ellent mondó dolgokat tesznek és tettek Isten és a vallás nevében, amit a teremtő nem is parancsolt, még csak ki sem gondolt.


Tiszteletben tartom a nézetedet, de hidd el a teremtő hamarosan befogja magát mutatni ígéretéhez híven.

S nem mindegy hol állunk a perben. Mellette, vagy ellene.


Maradok tisztelttel:

Zsömle/lány

2012. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Megszeretném tőled kérdezni, hogy a világ teremtő Istent ki teremtette?

Mit csinált míg egyedül volt?

Ha egy olyan lény létezett, akkor honnan veszed, hogy nem lehet több?

2012. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

senki nem teremtette.

Ő mindig is volt.

De mivel mi időhöz vagyunk kötve ezért nem érthetjük mert más vallumban van.

Nem unatkozott, el volt mint a "befőtt"-- ha szabad ilyet mondani.


Nos ha lenne más Isten akkor azoknak is be kellett volna mutatkozniuk a tetteikkel.

Ezeket az "Isteneket" az emberek találták ki.

ez abból is kitűnik amikor az egyiptomiak "isteneit" milyen csúnyán semmisnek nyilvánította, a 10 csapással.


amikor sötét lett, hol volt RÁ az Egyiptomiak nap istene

Vagy amikor a Nílus vörös lett, hol volt Hápi az Egyiptomiak istennője?

Bebizonyította, a teremtő mindenkinek mindig hoyg Ő van és rajta kívül nincs más.


Zsömle/lány

2012. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Akkor szerinted Isten mindenható. De egyszer a Bibliában semmit sem tudott tenni a vasszekerek ellen?

Azt kérdezted hol volt Rá, mikor Jahve küldte a 10 csapást?

Én kérdem tőled, hogy lehet, hogy ezek a csapásokról semmi történelmi feljegyzés nincs.

A bibliai történetek csak plagizálás más vallásokból. A Bibliát nem tudom elfogadni igaznak.

Még Salamon királyt sem, mert még kínai krónikások sem említik.



A világ egyetem csak volt. Soha nem volt szüksége teremtőre. Egyszer a tudománnyal még ez is megmagyarázható lesz.

A mindenható isten csak arra kell, hogy az emberi gyengeséget palástoljuk vele. Lesem tagadhatná az ember, hogy ő is egy az állatok közül. Az állatok is felnéznek az emberekre. Az ember nála hatalmasabb/okosabb állatot nem talált, azért találta ki az Isten fogalmat, és felruházta olyan hatalommal, amivel egy állat és egy ember sem rendelkezik.

2012. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!