Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Isten semleges vagy jó?

Az Isten semleges vagy jó?

Figyelt kérdés
abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik.. de vajon semleges v. jó?
2012. szept. 14. 06:26
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:

Mivel a legfőbb tulajdonsága a szeretet, ezért Jónak nevezem.

A semlegesség szót talán azért írtad, mert úgy érzed nem avatkozik bele az életünkben.

De bizony.

Ami pedig a biblia leírásaiban írva van róla, az a szándéka megvalósulása érdekében kellett, hogy lépést tegyen bizonyos emberek ellen akik felül akarták bírálni a teremtő terveit, szándékának gördülékeny beteljesedését, ezért el kellett az útból tenni ezeket a személyeket.

Igen talán rossznak tűnik, de nem az.

Vegyük saját magunkat.

Ha mi kitűzünk egy célt, nyilván az akadályokat el tesszük az útból ha haladunk.

Persze mi nem úgy tesszük, hogy a halálát okozzuk valakinek, hanem kikerüljük, amennyire csak lehet.


Amikor a teremtő azt látta, hogy egy egyén hajthatatlan azért van annyi joga, hogy elvegye az életét amit Ő adott, mert megálltalkodottan azért is szembeszegül a helyes úttal.


Nem tartozik nekünk számadással de ezeket azért íratta le, hogy tudd mi vár azokra, akik ennyire kérlelhetetlenek.


Zsömle/lány

2012. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
Gondját viselem. Csak álmomban szoktam látni. Ő a női ideálom. Álmomban mindig látom. Gyönyörű hosszú fekete haja hullámzik a szélben.
2012. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:

A 3-asnak csak annyit :)

Nem azt jelenti, hogy megkeményítette, hogy az Isten belenyúlt az érzéseibe.

Hanem engedte, hogy a fáraó makacs maradjon.

Itt az engedte szón van a hangsúly.

A szabad akaratba nem nyúl bele az isten, csak egyenget ha látja, hogy küzd egy egyén a jó hajlamaiért. A Fáraó nem is akart megenyhülni. S ezt látta a Teremtő.


Zsömle/lány

2012. szept. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

A Biblia valami olyat ír, hogy megkeményítette az Úr a fáraó szívét.


És mikor Egyiptomba visszatért, mondá neki az Úr: Meglásd, hogy mindazon csodákat, melyeket kezedbe adtam, végbevidd Fáraó előtt; én megkeményítem az ő szivét és nem bocsátja el a népet.(II. Mózes 4,42)


De én megkeményítem az ő szívét, és megsokasítom jeleimet és csodáimat Egyiptom földén.(II Mózes 7,3)


És megkeményíté az Úr Fáraó szívét, s ez nem hallgatá meg őket, a mint az Úr megmondotta vala Mózesnek. (II Mózes 9,12)


És megkeményíté az Úr Fáraó szívét, s ez el nem bocsátá Izrael fiait(II Mózes 10,20)


Megkeményíté pedig az Úr Fáraó szívét, s ez nem akará elbocsátani őket. (2 Móz. 10,27)



Mózes pedig és Áron az itt megirott csodákat mind megcselekvék Fáraó előtt. De az Úr megkeményíté Fáraó szívét, s ez nem bocsátá el földéről Izrael fiait.

(2 Móz. 11,10)



És megkeményítem szívét, és űzőbe vesz titeket; és megdicsőíttetem Fáraóban és egész seregében; és megtudják az egyiptomiak, hogy én vagyok az Úr. És úgy cselekvének.

(2 Móz. 14,4)



És megkeményíté az Úr Fáraónak, az egyiptomi királynak szívét, ki űzőbe vevé Izrael fiait; ezek pedig hatalmas kéz által költöztek vala ki.

(2 Móz. 14,8)


Én pedig megkeményítem az egyiptomiak szivét, hogy űzzenek benneteket; és megdicsőíttetem Fáraóban az egész hadseregében, szekereiben és lovagjaiban.

(2 Móz. 14,17)


Ezeken a helyeken úgy halszik, hogy Isten csak felakart vágni az egyiptomiak előtt, és szánt-szándékkal szívatta a fáraót.

2012. szept. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

A Biblia csak hazugságokra épült.

Míg kis jelentéktelen országok királyait megemlíti a Míg a Biblia olyan országok amelyek egy történelem könyvben sem szerepelnek, a fáraókat soha nem nevezi nevén. Talán azért, hogy ne lehessen beazonosítani a Fáraót.

Eddig 3 fáraót tartottak e fáraónak.

DE mindhárom nagy hódító volt, és mindnek megvan a szarkofágja és a hullája.

2012. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Feltételezve, hogy a kérdező kizárólag keresztény világképben tud gondolkozni szeretném megemlíteni, hogy a Bibliában szereplő Isten, különösebb aggályok nélkül rendelte el egész népek kiirtását, külön kiemelve, hogy ne kíméljék a nőket, gyerekeket, öregeket, de még a háziállatokat sem. A szerencsésebbeknek csak a rabszolgasorba taszítását, illetve asszonyaik megerőszakolását írta elő.
2012. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:

"Mivel a legfőbb tulajdonsága a szeretet, ezért Jónak nevezem."


Csak néhány idézet a Bibliából:


"Ímé ők voltak, a kik Izráel fiait Bálám tanácsából hűtlenségre bírták az Úr ellen a Peór dolgában; és lőn csapás az Úr gyülekezetén.

Most azért öljetek meg a kisdedek közül minden fineműt; és minden asszonyt is, a ki férfit ismert azzal való hálás végett, megöljetek.

Minden leánygyermeket pedig, a kik nem háltak férfiúval, tartsatok életben magatoknak."


"De az Úr, a mi Istenünk kezünkbe adá őt, és levertük őt és az ő fiait és minden ő népét.

És elfoglaltuk minden ő városát abban az időben, és fegyverre hánytuk az egész várost: férfiakat, asszonyokat, és kisdedeket; nem hagytunk menekülni senkit.

De a barmokat prédára vetettük közöttünk, és a városokból való ragadományokat, a melyeket elfoglaltunk volt.

Aróertől fogva, a mely van az Arnon patakának partján, és a völgyben lévő várostól fogva Gileádig, egy város sem volt, a melylyel ne bírtunk volna. Mind azokat az Úr, a mi Istenünk adta a mi kezünkbe."


"Mikor valamely város alá mégy, hogy azt megostromold, békességgel kínáld meg azt.

És ha békességgel felel néked, és kaput nyit, akkor az egész nép, a mely találtatik abban, adófizetőd legyen, és szolgáljon néked.

Ha pedig nem köt békességet veled, hanem harczra kél veled, akkor zárd azt körül;

És ha az Úr, a te Istened kezedbe adja azt: vágj le abban minden fineműt fegyver élével;

De az asszonyokat, a kis gyermekeket, a barmokat és mind azt a mi lesz a városban, az egész zsákmányolni valót magadnak prédáljad; és fogyaszd el a te ellenségeidtől való zsákmányt, a kiket kezedbe ad néked az Úr, a te Istened.

Így cselekedjél mindazokkal a városokkal, a melyek igen messze esnek tőled, a melyek nem e nemzetek városai közül valók.

De e népek városaiban, a melyeket örökségül ad néked az Úr, a te Istened, ne hagyj élni csak egy lelket is;

Hanem mindenestől veszítsd el őket: a Khittheust, az Emoreust, a Kananeust, a Perizeust, a Khivveust és a Jebuzeust, a mint megparancsolta néked az Úr, a te Istened;"

2012. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
Igen. Ilyen gyilkosságokat semmilyen nemzet sem követett el.
2012. szept. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rossz a fordítás, mert a teremtő a szabad akaratot adta az embernek.

Ha a teremtő keményítené meg akarata ellenére az emberek szívét, akkor már nem beszélhetünk szabad akaratról, és akkor az a tanítás jönne be a képbe, hogy Isten eleve elrendelte az emberek sorsát, ez pedig nem így van, mint tudjuk.


(2Mózes 9:12) . . . azonban hagyta, hogy konokká váljon a fáraó szíve, és az nem hallgatott rájuk,. . .

eredetileg így hangzik a vers és az összes többi is.


(2Mózes 4:21) . . .Én pedig hagyom, hogy konokká váljon a szíve; és nem fogja elbocsátani a népet.

(2Mózes 7:22) . . .így hát a fáraó szíve továbbra is konok maradt,. . .


Ebből is jól látszik hogy sokan ezért tartják ellent mondásosnak a Bibliát, mert mindegyik fordító másként adja vissza az értelmét.

Nem beszélve azokról a fordítókról, akik szándékosan fordítanak úgy szavakat mondatokat, hogy bizonyos hamis tanítást támogassanak vele.

aztán ebből lesznek a félre értések.


Zsömle/lány

2012. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Bálám szerette volna megtartani a jutalmat. Végül is egy tervet szőtt, miképpen hozza az izraelitákat olyan helyzetbe, hogy saját Istenük átkozza meg őket. Arra ösztönözte Bálákot, hogy használja fel a moabita és midianita asszonyokat arra, hogy Izrael férfiait elcsábítsák a bálványimádásra és a paráznaságra (4Mózes 31:16; Jelenések 2:14). Ez az aljas terv részben eredményessé vált, és 24 000 izraelita halálához vezetett (4Mózes 25:1–9).


Mily erőteljes módon szemlélteti Bálám példája az olyan egyének eljárását, akik személyes előnyökért feladják igazságos cselekedeteiket. Még egy csoda sem tudná őket visszatartani önző kapzsiságuk kielégítésétől.


Már ne haragudj, de nem érted azt, hogy a teremtőt nem lehet állandóan bosszantani.

Meddig mehet el az ember.

Az Ó testamentumban jól szemlélte a teremtő, hogy egy darabig kér, aztán nem fog a végtelenségig várni.

Te meddig várnál, ,eddig hagynád a gonoszt hogy szándékosan bosszantson?

Egy idő után te is megelégelnéd nem?


A teremtő nem ember, hogy sajnálkozzék.

Nem lenne köteles a tetteit leíratni, meg magyarázkodni, de megteszi, hogy lássuk és tanuljunk belőle.


A tisztogatást a "kertben" azért kell megtenni, hogy ne burjánzódjon el a gaz, elnyomva a nemes növényt.

nem csak a gyökeret vágod ki, hanem az ágait is, ne szórja szét a magvait, mert akkor újra kinőnek.


Bocsánat ezért a kemény szavakért, de ez így van, tudom, hogy kegyetlennek hangzik.Ez csak azoknak tűnik igazságtalanságnak akik nem értik a teremtő szándékait s valamelyest a maguk tettei miatt félelmet ébreszt egyesekben, mert maguk is hasonlóan engedékenyek bizonyos szempontból.


Azt pedig kérlek szépen próbáld megérteni, hogy Sátán- e világ uralkodója embereket használ fel Isten ellen a céljai meghiúsítására.Ezek az emberek makacsok konokok, nem akarnak Isten uralma alatt élni, és csatlakoztak a lázadóhoz.

Most még virágzik a parlagfű, de utoljára ugyan ez meg fog ismétlődni azon a bizonyos napon.:(


Zsömle/lány

2012. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!