Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az Isten semleges vagy jó?

Az Isten semleges vagy jó?

Figyelt kérdés
abban sztem mindenki egyetért hogy nem gonosz, és hogy létezik.. de vajon semleges v. jó?
2012. szept. 14. 06:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Én tisztellek téged, mint vitatkozó partnert.

Ti ha jól tudom, nem hisztek az örökkévalóságban mint más vallásfelekezet, ti az ezeréves békeországot várjátok.

Én ezt nem értem. Miért vártok valamit, ami mulandó?

És ha ez az ezeréves békeország olyan jó, akkor miért fogadjátok el, hogy csak 1000 évig tart?

Mi értelme van hinni Istenben, ha az ezeréves békebirodalomban mindenki ott lesz, jó is gonosz is.

Tudom azt, hogy Bibliai ismeretekből legyőzhetetlenek vagytok. Néha-néha megtörténik, hogy van olyan ember, aki nálatok jobban ismeri a Bibliát, de ez nagyon ritka.

Apám abban hisz, hogy halála után a Mennyországba jut, ahol örökké Istennel lesz.

Megkel valljam egyik sem ínyemre való. Az ezeréves békebirodalomban idején a Sátán meglesz kötözve, szóval nem lesz bűn. Nem találok semmi izgalmasat, egy békés világban.

Az apám örökkévalósága még a ti ezer éveteknél is rosszabb, mert ott Istent kell egyfolytában dicsőíteni, ráadásul még örökké is. Megunnám az életem. De szívás. Ott már nincs halál. Nem lehet meghalni.


Én inkább abban hiszek, hogy halálommal teljesen eltűnök, nem zavar sem isten, sem ördög. Egy élet nekem bőven elég. Ezer év? Ki bírná ki azt? Hát még az örökkévalóságot?

2012. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadó.

Egy picit rosszul vagy tájékozódva.

Nem csak ezer évig lesz élet. hanem örökké.

az igaz, hogy egyetlen egyszer ellesz engedve A gonosz ezen uralom végén, de az élet nem ér véget, csak azoknak, akik akkor ott feladják, fellázadnak.


Erre az utolsó "kísértésre" azért kell hogy sor kerüljön, hogy bebizonyosodjon, hogy Sátán képes egy tökéletlen embert eltéríteni.

Ez első sorban az új rendszerben születettek és azok a feltámadottak részére lesz bizonyíték aki ott újra élni fognak és nem hallottak erről.


Utána teljesen ellesz pusztítva ez a gonosz, és örökké élhetnek az ott lévők;


nem lesz halál és gyász semmi ami most még megkeseríti az emberek életét.


Köszönöm, hogy ilyen jól eltudtunk beszélgetni.

sajnálom, hogy ennyire elkeseredett vagy, de megértem, nem úgy megy az élet jelenleg ahogy valóban működnie kellene.

De nekünk vigasz tudni, hogy nem sokáig tart már, és ezért nézünk pozitívan a jövőbe.


Maradok tisztelettel Zsömle/lány

2012. szept. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Kedves Zsömle/lány

Nekem ez az Isten-Sátán harc, valamilyen hatalmi játszmának tűnik, amiben mi a sakk bábjai vagyunk. Így is, úgy is valamilyen hatalom rabszolgája. Nincs középút. Mind a rossznak, mind a jónak megvan a saját vonzereje. A keresztények(a reformátusok kivétel) arról prédikálnak, hogy van saját akarat. Te döntöd el, hogy mit akarsz, mert Isten szabad akaratot adott. Nekem ez a szabad akarat, egy kicsit számítónak tűnik, mert ha Istent választod, akkor minden rendben. De ha a gonoszt, akkor mehetsz a pokolba pirosra sülni.

2012. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Egy picit rosszul tudod ezt is.

Nem mész sehova, megsülni :)


A pokol tüze, nem bibliai tanítás.

A Biblia mindig ellentétekről beszél, nincs harmadik verzió.


PL

A hideg ellentéte a meleg,

A világosságnak, a sötétség,Stb


Az életnek a halál.

ami az életben lehetséges, az a halálban nem.

Isten egy büntetést szabott ki a nem létezés állapotát, az az a halált.

Ádámnak azt mondta, hogy csak akkor veszti el az életét, ha hozzá nyúl ahhoz ami nem őt illeti meg.

Ha nem nyúltak volna hozzá, sosem haltak volna meg.

Nem mondta, hogy a pokolban sütögetni fogják a halála után.

Vissza kerül oda ahonnan jött, a porba, a nem létezés állapotába.Nem megy a lelke sem a mennyországba se a pokolba , mert a lélek az maga az ember.

Csak néhány biblia vers ami ennek a bizonyítéka.


(Ezékiel 18:4) 4 Íme, minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg.

tehát a lélek nem halhatatlan.


(Róma 6:23) 23 Mert a bűn zsoldja a halál,. . .

a halál a büntetés nem a pokol tüze

(Róma 6:6, 7) . . .. 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól.

A halállal az egyén lefizette a bűneit, tehát a további büntetés igazságtalan volna...


S ezért duplán jogosult valaki aki már meghalt az életre a feltámadáskor, mert a halálával egyszer kifizette a bűnét, + Jézus meghalt mindenkiért aki arra méltó akar lenni, tehát kétszeresen is jogosult a feltámadásra.


Zsömle/lány

2012. szept. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!