Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem lehet, hogy mi, emberek...

Nem lehet, hogy mi, emberek csak képzeljük, hogy létezünk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 04:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jutott egy Csuang-ce mese!


Egyszer Csuang-ce álmában pillangó volt és nagyon tetszett neki,röpködött,rászált a virágokra,majd amikor föl ébredt ismét Csuang-ce volt.Most,Csuang-ce álmodta,hogy pillango vagy a pillango álmodta,hogy ő Csuang-ce?


Erre soha nem fogunk tudni választ adni!

2012. szept. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy bármit is képzelj létezned kell.

Akár még az is lehet hogy képzeled hogy ember vagy, de az aki képzeli létezik:)

2012. szept. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A mese nagyon jó!

#2-es-nek

Tehát lehet, hogy én vagyok (mert lennem kell, hogy képzelhessek bármit is), és azt képzelem, hogy ember vagyok. Viszont a többi embert lehet, hogy csak képzelem, nekik viszont nem kell lenniük. Azaz lehet, hogy én létezem egyedül?

2012. szept. 25. 05:19
 4/22 Alaque ***** válasza:
100%
Lehet, bármi lehet.
2012. szept. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon közel jártok, de ha tovább feszegetitek a kérdést az lesz a vége hogy benneteket töröllek a memóriából és betöltök egy másik virtuális világot.
2012. szept. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

> Viszont a többi embert lehet, hogy csak képzelem, nekik

> viszont nem kell lenniük. Azaz lehet, hogy én létezem

> egyedül?

:)

[link]

2012. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

N E M !


Javaslom, hogy jó nagyot csípjél bele magadba, és ha fáj akkor biztos létezel.

2012. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

lenni vagy nem lenni?? Gondolkodom tehát vagyok?

Nyugi biztos hogy létezel. De az is lehet hogy ezt a kérdés nem is létezik hanem csak én gondolom hogy itt van. De ha ez így van akkor én is képzelem hogy itt vagyok miközben én nem is vagyok csak beképzelem hogy képzelem a kérdést.így már egyértelmű a válasz.

Én azt képzelem hogy mások azt képzelik hogy mindenki létezik.

2012. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szóval hallottam már olyan fejtegetést, ha van párhuzamos világ, vagy párhuzamos dimenzió, amely ennek a mi világunknak, földi létünknek a tükörképe, abban az esetben az is meglehet, hogy amikor ott alszunk, álmodunk, akkor testben és lélekben itt éljük a mindennapunkat, és fordítva.
2012. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A mesterséges intelligencia, pontosabban az öntudat kapcsán is felmerültek már ilyen fejtegetések. Magamról tudom, hogy van öntudatom, de senki másról nem lehetek biztos, hogy nem csak szimulálják-e, ahogy némely fejlettebb robot. Egyszerűen nincs mód, hogy meggyőzödjünk róla, csak feltételezzük.


Amúgy szerintem a létezés érzése eleve feltételez valós létezést, de azt nem tudhatjuk, mi az, ami létezik. Vagy mi, vagy valami/valaki, akinek a tudatában megszületik a mi érzésünk. Ahogy pl. egy álmodó agyában. Szóval szerintem valóban létezünk, de hogy pontosak kik/mik vagyunk, abban nem lehetünk biztosak.

:)

2012. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!