Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem lehet, hogy mi, emberek...

Nem lehet, hogy mi, emberek csak képzeljük, hogy létezünk?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 04:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Tisztázni kell, mi az a létezés? Mi a valóság?

Valóságos létezőnek nemdebár azt nevezzük, amit érzékszerveinkkel érzékelünk, megtapasztalunk, vagy műszereinkkel mérünk. De a mérési eredmények is csak valamilyen érzékszerveken keresztül juthatnak el a tudatunkig.

Tehát a kérdésem: Érzékszerveiddel érzed-e, hogy létezel? Vagy csak gondolod? Csak érzéki csalódásod van?

2012. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kicsit megfordítva a kérdést: A gondolkodás a mi létezésünket bizonyítja, vagy csak magát a létezést? (Pl. egy álmodó vagy számítógép létezését.)
2012. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
CSAK ÉN VAGYOK, TI NEM LÉTEZTEK !!!
2012. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
azt hittem egyedül nekem jutott ez csak eszembe :D remélem igaziak vagytok:D
2012. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Adampro, ne reménykedj! Én nem vagyok igazi. Csak a képzeletedben létezem. Meg még párezer ember képzeletében. Mert én olyan ügyes vagyok, hogy nagyon sok képzeletben tudok létezni egyszerre!

Ő viszont valóban létezik!:

http://www.youtube.com/watch?v=ww4muZV8FMY

Legalábbis azt mondja a csávó.

2012. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Tehát lehet, hogy én vagyok (mert lennem kell, hogy képzelhessek bármit is), és azt képzelem, hogy ember vagyok. Viszont a többi embert lehet, hogy csak képzelem, nekik viszont nem kell lenniük. Azaz lehet, hogy én létezem egyedül?"


Hát, ez kemény dió.

Most aztán rámutattál a lényegre.

Lehet hogy ti nem is vagytok, csak egyedül én.

Még ezt az oldalt is én írtam hogy tudjak egyedül beszélgetni:D De lehet hogy te is vagy, meg én is, és csak a többieket képzeljük. Valamiért hiszek neked hogy vagy. Remélem nem azért mert olyannak képzellek akinek hinni kell:D

Üdv: kettes:)

2012. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Várjatok, én is itt vagyok!

Csak éppen nem szóltam közbe, olvastam, hogy miket képzeltek. Én valós vagyok, képzeljétek, engem nem kell képzelni! Értitek ugye-?

2012. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.

Kedves előző.

Az ezzel a gond hogy lehet hogy csak olyannak képzellek aki azt állítja magáról hogy létezik:) Lehet direkt olyan dolgokat képzelek hogy még magamat is át tudjam verni velük. Szóval nem hiszek neked:D

2012. szept. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 nagylzs ***** válasza:

Azt hiszem ezt még nem írtátok:


szubjektív idealizmus


[link]


Ez a tudat létezését fogadja el, de az anyag létezését illúziónak fogja föl.


Kedves kérdező, mindenki azt hisz el amit akar. Ha eljutsz egy bizonyos fejlődési szintre akkor rájössz hogy azokat a dolgokat érdemes elhinni, amik a kézzelfogható, megtapasztalható valóságot a legjobban magyarázzák, illetve ami a tapasztalható valósággal legkevésbé kerül ellentmondásba.


Természetesen van aki azon is vitatkozik hogy mi az ami tapasztalásnak számít. De mint mondtam, mindenki azt hisz el amit akar. Hallottam olyat is aki azt hitte hogy tud repülni és leugrott egy toronyház tetejéről.

2012. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as!

Mondom, velem kapcsolatban nem képzelődsz, én a színtiszta valóság vagyok, vagyok aki vagyok, én vagyok az út, én vagyok az élet, én a valóság vagyok, én a minden vagyok!!!!! ????? :))))

2012. szept. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!