Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki rajtam...

Exorcizamus kérdése:

Van itt valaki aki rajtam kívül foglalkozik "varázslással" psi whell, psi ball tele/cryo/pyro kinézis valaki valami? Aki foglalkozik hasonlókkal az írhatna akit meg nem érdekel a dolog az kérem ne írogasson marhaságokat

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 00:01
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Tudod 30/ először is engem senki nem vezetett félre. aztán a fehér és fekete teremtők színéhez semmi köze a kínai tao filozófiának.


Bármit leírok az saját megtapasztalásom, tudniillik gyermekorom óta 8-50 éves koromig talán a világon több száz vagy ezer év után én voltam az egyedüli aki valóban képes volt a testéből kilépni lelkével. De mivel az emberi világunk különösen a vezető réteg mindig aljas volt, igy kénytelen voltam hallgatni róla, ha a ruszkik csak megsejtik, már gyerekként elhurcoltak volna.


Igaz elolvastam minden ember által fogalmazott hitvilágot vagy filozófiát, mert a sajátomat érteni akartam -- igy szűrtem ki belőle azokat amelyek csak fantázia és találtam olyan hibákat amelyet a kevés tudás okozott valakinél.


Sok ezerszer, nem számoltam kiléptem a testemből és bejártam a világunkat de közben lélekfazonomban gyógyítottam is de csak gyermekeket a legszegényebb helyeken a világban-- a valóságban pedig 29 éves koromban elmentem ismét tanulni és klinikára dolgozni, hogy még jobban megérthessem a saját furcsa létezésem okát illetve az élet lüktetését-- a legvégén pedig alászálltam a pokolba is és igy szembesültem az isteni teremtő erőkkel.


ezért tudom hogy a démonokat maga az ember teremtette-- és nem kószálnak se jó se ártó se szellemek se pedig holt lelkek-- amit művelnek a sarlatánok, egyrészt szélhámosság a másik hogy nagyon veszélyes-- egyrészt mert a csalás és a hazugság már bemocskolja a lelket. a másik, hogy mindig meg hal valahol egy-egy gyilkos, pszichopata és bizony a lélek szennyezett és ide-oda csapódhat és egy ilyen cirkuszt ami csak szélhámosság színjáték, viszont érzékelhet és az ilyenek valóban megjelenhetnek és elmebajt, nagyon komoly betegséget de halált is okozhatnak, mert a lélek belenyúlni képes az emberi testbe nem csak gyógyító szándékkel de halált okozva is.


Persze nem tartozik rám hogy Te vagy bárki mit hisz el és miben hisz azt mindenkinek magának kell eldöntenie.

2013. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
S még valami 30/ minden vallási dogmát a papok írtak és utólagosan szépen megfogalmazva" úgy ahogy akkori kor vallásainak hitviláguk szájízének megfelelt. Tehát hozzátettek-elvettek az igazságból, anélkül hogy értettek volna hozzá-- mert egyetlen vallás se tudja és nem írta, magyarázta el pl hogy mi a lélek és hogy néz ki a lélek, miért válhat halhatatlanná. de tovább megyek, nincs olyan hitvilága az emberiségnek amelynek fogalma lenne arról mi is valójában Isten és hol van e teremtőnek mind két létezése.
2013. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Bármit leírok az saját megtapasztalásom, tudniillik gyermekorom óta 8-50 éves koromig talán a világon több száz vagy ezer év után én voltam az egyedüli aki valóban képes volt a testéből kilépni lelkével"


Nekem úgy tűnik neked (vagy önnek) túlzott jelentőségtudata van. Szerintem több ember is van a világon, aki lazán cáfolná, hogy ön lett volna az egyetlen asztrál-utazó az elmúlt pár száz/ezer évben, ugyancsak a maguk tapasztalataira hivatkozva.



"a legvégén pedig alászálltam a pokolba is és igy szembesültem az isteni teremtő erőkkel."


Azt állítottad, hogy a vallások szerinti gyötrelem helye Pokol nem létezik. Akkor milyen pokolba szállt alá?



"ezért tudom hogy a démonokat maga az ember teremtette"


Én nem hiszek az egregorokban/elementárokban...és nem keverném össze ezeket a démonokkal. Nem hiszem, hogy az ember bármit is teremthet, erre egyedül Istennek van hatalma.



"és nem kószálnak se jó se ártó se szellemek se pedig holt lelkek"

"mindig meg hal valahol egy-egy gyilkos, pszichopata és bizony a lélek szennyezett és ide-oda csapódhat és egy ilyen cirkuszt ami csak szélhámosság színjáték, viszont érzékelhet és az ilyenek valóban megjelenhetnek és elmebajt, nagyon komoly betegséget de halált is okozhatnak, mert a lélek belenyúlni képes az emberi testbe nem csak gyógyító szándékkel de halált okozva is."


Tehát akkor most kóvályognak a holtak lelkei ártó szándékkal, vagy sem? Előbb még vehemensen tagadtad, most meg egy azon hozzászólásban magadnak mondasz ellent...ez nagyon nem stimmel.



"miben hisz azt mindenkinek magának kell eldöntenie"


Még az a szerencse.



"minden vallási dogmát a papok írtak és utólagosan szépen megfogalmazva" úgy ahogy akkori kor vallásainak hitviláguk szájízének megfelelt. Tehát hozzátettek-elvettek az igazságból, anélkül hogy értettek volna hozzá"


Kereszténység szempontjából ez annyiban igaz, hogy az Isten üzeneteit, történelmi eseményeket, csodákat a héber papok és próféta-diákok a saját kultúrájuk és nézőpontjuk szemüvegén keresztül megértve jegyezték le, és úgy is magyarázták...ez több helyen tetten érhető az Ószövetségben.

Az is igaz, hogy hozzátettek meg elvettek az igazságból, de nem a Szentírásból, mert Jézus a farizeusokkal szemben ezekre vissza tudott hivatkozni.

Ugyanígy a Reformáció is vissza tudott hivatkozni az Újszövetségi Szentírásban írottakra a római egyházzal ferdítéseivel szemben.

Ugyanez miatt nem áll meg az az állítás, hogy a Szentírást a zsidó papok és a római egyház meghamisították és szájízük szerint állították össze a Kánont.

Tehát a Biblia nem lett meghamisítva eszenciálisan, és megbízható. Más kérdés viszont a fordítások esete.

Mert kísérletek történtek bizonyos igerészek hamisítására a maszoréták részéről, amikor az Ézsaiás 7:14-ben átírták a "szűz fogan méhében"-t "fiatal nő"-vé.

Aztán nem akarom taglalni, hogy a magyar Újfordításban két helyen is olyan blaszfémia szerepel, mint a Jehovatanúi Újvilág fordításban. Ez utóbbi pl. egy nagyon elferdített Biblia-fordítás, hála Istennek, hogy nem tudták kellően minden igehelyre kiterjedően átírni a saját teológiájuk javára a Szentírást. Ezért lehetséges, hogy egy olyan szekta Biblia-fordításában, mint a Jehova Tanúi, akik tagadják a halhatatlan lélek "dogmáját", a Máté 10:28 éppen úgy szerepel mint bármely normális fordításban: "és ne féljetek azoktól, akik a testet megölik, de a lelket meg nem ölhetik, hanem féljetek attól, aki mind a testet, mind a lelket a Gyehennára vetheti."


Az Igazságot nem lehet elhallgattatni, és akik ellene mennek, azokat megszégyeníti.

2013. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

33/Válaszolok a felvetett vitás kérdésedre és egyéb írásodra.

Irtad „Nekem úgy tűnik neked (vagy önnek) túlzott jelentőségtudata van. Szerintem több ember is van a világon, aki lazán cáfolná, hogy ön lett volna az egyetlen asztrál-utazó az elmúlt pár száz/ezer évben, ugyancsak a maguk tapasztalataira hivatkozva.”


***Nincs bennem túlzó gondolat önmagamról” asztrál-utazót kijavítanám, csak testből való eltávozásra, lélek-energiával.


A fent maradt írásokból ítéltem meg azt, hogy nagyon ritka képesség volt mindig s nagyon gyakran nem is értették, még ha volt is, mert valamiféle alkalomszerűnek gondolták, amit a szellemeknek köszönnek- ezért voltak különböző rituálék előtte. Feleslegesen persze. Korunkban viszont, azért nem élt ilyen ember eddig, mert ha élne és meg tudná tenni, akkor ma többszörös milliárdos lenne, annyit fizetnének több országban a szkeptikusok, a bemutatásáért, a filmezésért a kiséletekért, amit esetleg bevetnének ilyenkor.


Sajnos én már későn értesültem erről a lehetőségről.


A vallások szerint mesélt pokol, alvilág, tornác (ja azt a pápa lebontatta c..c.c) alvilági lények, valóban nem léteznek, de minden holt léleknek el kell jutnia a Földünk Magjához, ahhoz viszont meg kell járni a szó szerint a poklok- poklát, a lávarétegeit!


Elképzelhető, hogy az életbe visszahozott valakik, ha nem haladtak elég gyorsan látták a lávaréteget, s vagy ők vagy akik tovább mesélték, mindig kiegészítették valamivel, így lett a vallások alvilága. Az is lehet hogy a biblia írói, a papok. Szóval, úgy ahogy ők leírták, nem létezik, viszont az a lélek, amely szennyezett a saját élete miatt, attól tatok nagyon lassan fog haladni, s a poklok poklát fogja érzelmileg, gondolatilag átélni mind addig, amíg az utolsó részecskéje is, meg nem semmisül a lávában!


Az ember megalkotta a saját szellemének démonait, amelyek miatt fél, ami miatt aberrált a személyisége. S ezeket vetíti ki mintha valóságban is lenne.

A holt lelkek nem téblábolhatnak, mert a Föld gravitációja lehúzza őket, ha akarják, ha nem akarják. De előfordulhat, hogy egy lélek ide-oda csapódik, mert fél az ÉN-jének saját mocskos élete miatt, amely telepakolta súlyos, letakart emlékekkel.


Azt hiszem a lélek, eleve felfogja ott a szabad-térbe jutva, hogy a sebessége nem elég gyors és a miatt meg fog semmisülni a láván áthaladva - ezért ide-oda csapódhat, amíg a Föld ereje el nem kapja, és el nem indítja lefelé. Elég csak egy pillanatra megállnia valamit megnézni és már el is tűnt a mélységbe. A különböző szellem idéző-hókuszpók ezért veszélyes. Akár mi van, a lélek kíváncsi természet és amelyik egy kicsit is téblábol, az bármit észlelhet, hallhat és bizony az ilyen árthat egy pillanat alatt is! Halált is okozhat olyan kárt is tehet! De szerintem ez nagyon ritka, annál inkább lerántja a földi Energia, mert a lélek azt nem ismeri, hogy egyfojtában topognia kelljen, mert különben a földben találja magát. Ezt csak olyan ismeri, aki többször is kilépett a testből.


Irtad;” Tehát a Biblia nem lett meghamisítva””—egy,- ott voltál valamelyik kolostorban, amikor megírták, másolták?

Egyébként teljesen mindegy, mert mindenképp papok írták és proféták, nem pedig Isten diktálta! Vagy is azt írták le, amennyit megtapasztaltak és amennyit abból megértettek, amelyet viszont nem biztos, hogy helyesen értelmeztek, értettek meg.


Felhoztad a Jehovásokat tagadnak valamit (lélek) amit nem is ismernek, de egyik vallás se határozta meg se azt hogy mi a lélek se azt hogy mi is valójában Isten, viszont jó messzire kihelyezték az univerzumba, és akkor le van a gond róla, hisz olyan messze van szegényke, hogy nem látható, nem magyarázható meg hogy KI, MI, valójában. De a Jehovásokra még szót is kár vesztegetni.


„„de a lelket meg nem ölhetik, hanem féljetek attól, aki mind a testet, mind a lelket a Gyehennára vetheti."---

**** ennek semmi értelme, mert az ember csak önmaga felett mond ítéletet senki más, vagy él úgy hogy pusztulásra ítéli, mert az utolsó-utat mindnek meg kell tennie, vagy él úgy, hogy halhatatlanságra szánja a saját lelkét, mert túlélni fogja az utat.


””Az Igazságot nem lehet elhallgattatni, és akik ellene mennek, azokat megszégyeníti.””


*****De hogy nem lehet elhallgatni az igazságot! Sőt azt lehet a legjobban elferdíteni, vagy érdekből vagy ostobaságból!

2013. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Kedves mami:


"***Nincs bennem túlzó gondolat önmagamról” asztrál-utazót kijavítanám, csak testből való eltávozásra, lélek-energiával."


EZT nevezik asztrálutazásnak az ezósok.



"A fent maradt írásokból ítéltem meg azt, hogy nagyon ritka képesség volt mindig s nagyon gyakran nem is értették, még ha volt is, mert valamiféle alkalomszerűnek gondolták, amit a szellemeknek köszönnek- ezért voltak különböző rituálék előtte. Feleslegesen persze. Korunkban viszont, azért nem élt ilyen ember eddig, mert ha élne és meg tudná tenni, akkor ma többszörös milliárdos lenne, annyit fizetnének több országban a szkeptikusok, a bemutatásáért, a filmezésért a kiséletekért, amit esetleg bevetnének ilyenkor.

Sajnos én már későn értesültem erről a lehetőségről."


1. Ön sem milliárdos csak mert állítása szerint képes erre, miért lenne bárki más az?

2. Az nem "mentség", hogy csak most jött rá, hogy ebből meggazdagodhatott volna.

3. Nem hinném, hogy ebből bárki is meggazdagodhatna (főleg nem természeti törzsek sámánjai), mivel azt nem lehet vizsgálni, hogy valaki tényleg kilépett a testéből és lélekutazást tett, a jelenséget Clairvoyance-nek, ESP-nek nevezik. Ajánlott olvasmány Egely György: Titokzatos erők?


Azt állítani, hogy ön az egyetlen ember az egész Bolygón, aki képes erre, igen is túlzott jelentőségtudatot feltételez.



"A vallások szerint mesélt pokol, alvilág, tornác (ja azt a pápa lebontatta c..c.c) alvilági lények, valóban nem léteznek"


Ezt mondja ön, mások meg állítják, hogy klinikai-halálban, transzban stb. látták ezeket a dolgokat. Ajánlott olvasmány Bill Wiese: 23 perc a Pokolban.



"de minden holt léleknek el kell jutnia a Földünk Magjához, ahhoz viszont meg kell járni a szó szerint a poklok- poklát, a lávarétegeit!

Elképzelhető, hogy az életbe visszahozott valakik, ha nem haladtak elég gyorsan látták a lávaréteget, s vagy ők vagy akik tovább mesélték, mindig kiegészítették valamivel, így lett a vallások alvilága. Az is lehet hogy a biblia írói, a papok. Szóval, úgy ahogy ők leírták, nem létezik, viszont az a lélek, amely szennyezett a saját élete miatt, attól tatok nagyon lassan fog haladni, s a poklok poklát fogja érzelmileg, gondolatilag átélni mind addig, amíg az utolsó részecskéje is, meg nem semmisül a lávában!"


1. Nem a papok találták ki, és ugyanannyira lehetne önt az ön által tapasztaltak kiszínezésével vádolni, mint másokat.

2. Hogyan pusztulhat el a nem anyagi természetű szellem az anyagi természetű lávában?



"Az ember megalkotta a saját szellemének démonait, amelyek miatt fél, ami miatt aberrált a személyisége. S ezeket vetíti ki mintha valóságban is lenne."


Ennek ellentmond, hogy szkeptikusokkal, a paranormálisban nem hívő emberekkel is megtörténnek ilyen dolgok...emberek, akik ateisták voltak egészen addig, amíg halálközeli élményükben nem látták Istent, vagy a Poklot.



"A holt lelkek nem téblábolhatnak, mert a Föld gravitációja lehúzza őket, ha akarják, ha nem akarják."


A szellemekre nyilvánvaló módon nem hat a gravitáció:

1. Azért mert repülnek, lebegnek (mint ahogy ön is és mások akik testen-kívüli élményt éltek át).

2. Mert nem anyagi természetűek, a gravitáció pedig tömeggel rendelkező dolgokat vonz. Tömege viszont csak az anyagnak van, az energiának nincs.



"De előfordulhat, hogy egy lélek ide-oda csapódik, mert fél az ÉN-jének saját mocskos élete miatt, amely telepakolta súlyos, letakart emlékekkel."


Ez már spekuláció.



"Azt hiszem a lélek, eleve felfogja ott a szabad-térbe jutva, hogy a sebessége nem elég gyors és a miatt meg fog semmisülni a láván áthaladva - ezért ide-oda csapódhat, amíg a Föld ereje el nem kapja, és el nem indítja lefelé. Elég csak egy pillanatra megállnia valamit megnézni és már el is tűnt a mélységbe. A különböző szellem idéző-hókuszpók ezért veszélyes. Akár mi van, a lélek kíváncsi természet és amelyik egy kicsit is téblábol, az bármit észlelhet, hallhat és bizony az ilyen árthat egy pillanat alatt is! Halált is okozhat olyan kárt is tehet! De szerintem ez nagyon ritka, annál inkább lerántja a földi Energia, mert a lélek azt nem ismeri, hogy egyfojtában topognia kelljen, mert különben a földben találja magát. Ezt csak olyan ismeri, aki többször is kilépett a testből."


Még mindig nem tetszett egyetértésre jutni önmagával. Tehát újra megkérdezem: Akkor most téblábolhatnak, vagy nem téblábolhatnak?



"Irtad;” Tehát a Biblia nem lett meghamisítva””—egy,- ott voltál valamelyik kolostorban, amikor megírták, másolták?"


Csak úgy csendben jegyzem meg önnek, hogy az Újszövetség iratainak összesen 24.000 másolata van az Ókorból, és lényegi eltérés nincs közöttük.

5.700 amely Görög nyelven íródott.

9.000 amely Latin nyelven íródott.

9.300 amely egyéb nyelveken pl. ólatin-ul, szír-ül stb.

Ez a 24.000 másolata az Újszövetség iratainak 99,5%-ban egyezik. 0,5% az eltérés többnyire helyesírási hibák végett. Merthogy nyomda még nem volt tudni illik.

Nem lehetett csak úgy átírni meg beleírni dolgokat, mert az egyeztetéseken simán feltűnt volna mindenkinek, hogy nem azt olvassák fel, amit addig ismertek.


Spekulálni meg a levegőbe vádaskodni bármit lehet, de a tények előtt minden vádaskodás szertefoszlik. Nem kellett ott lennem amikor írták, hogy tudjam, az iratok egyeznek egymással, és amit másképpen tanítottak és tanítanak, azt sem voltak képesek beleírni a Bibliába. EZ TÉNY.



"Egyébként teljesen mindegy, mert mindenképp papok írták és proféták, nem pedig Isten diktálta!"


Isten ihlette a Szentírást, ami már több mint 1900 éves. Ki maga, hogy ezt megkérdőjelezze? Valójában hogy jön ehhez bárki, hogy megkérdőjelezze? Csak azok tesznek így, akik elfogultak és tájékozatlanok.



"Vagy is azt írták le, amennyit megtapasztaltak és amennyit abból megértettek, amelyet viszont nem biztos, hogy helyesen értelmeztek, értettek meg."


Van amit jobban is megfogalmazhattak volna, de Istennek így tetszett.



"Felhoztad a Jehovásokat tagadnak valamit (lélek) amit nem is ismernek, de egyik vallás se határozta meg se azt hogy mi a lélek se azt hogy mi is valójában Isten"


Téved. A kereszténység meghatározta. A lélek az élőlények életereje, ami a testnedvekben van, a szellem az ember nem-anyagi létminősége, amely túléli az anyagi test halálát. Isten pedig megismerhető, tevékeny és velünk kapcsolatra vágyó szellem-személy, Aki Jézus Krisztusban öltött emberi alakot, hogy feláldozza életét az emberiség életének megváltásául. Isten a maga képére teremtette az embert, emberi formát öltött, érzéseink hasonlóak az Övéhez, gondolatai, észjárása viszont számunkra érthetetlen, de logikája kikezdhetetlen. Ő teremtette és tartja fenn az Univerzumot az Ő Szavával, Ő a Szeretet, az Út, az Igazság és az Élet forrása. Ő a szellemek Ura és a Királyok Királya.


Ön tehát igen tévelyeg.



"viszont jó messzire kihelyezték az univerzumba, és akkor le van a gond róla, hisz olyan messze van szegényke, hogy nem látható, nem magyarázható meg hogy KI, MI, valójában."


A Bibliából Isten elmondja:

ApCsel 17

27. Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák őt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem:

28. Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk; miképen a költőitek közül is mondották némelyek: Mert az ő nemzetsége is vagyunk.


És maga az Úr mondja:

Mert így szól a magasságos és felséges, a ki örökké lakozik, és a kinek neve szent: Magasságban és szentségben lakom, de a megrontottal és alázatos szívűvel is, hogy megelevenítsem az alázatosok lelkét, és megelevenítsem a megtörtek szívét. Ézsaiás 57:15.



"De a Jehovásokra még szót is kár vesztegetni."


Ők is elveszett lelkek, akikkel törődni kell.



"„„de a lelket meg nem ölhetik, hanem féljetek attól, aki mind a testet, mind a lelket a Gyehennára vetheti."---

**** ennek semmi értelme, mert az ember csak önmaga felett mond ítéletet senki más"


Éppen az ön állítása értelmetlen. Senki sem lehet önmaga bírája, mert a maga szemében mindenki jó és bűntelen, és senki sem lenne olyan bolond, ha csak a maga törvényei szerint élhetné az életét, hogy önmagát ítélje el. Így tehát ha igaz lenne amit ön állít, akkor senki sem kárhozna el, mert mindenki jó a maga szemében.


Másrészt, nem magunknak fogunk felelni a tetteinkért, hanem az Igazságos Bírónak, az Istennek, aki tökéletes bölcsességű és aki egyedül képes igaz ítéletet tartani személyválogatás nélkül.



"vagy él úgy hogy pusztulásra ítéli, mert az utolsó-utat mindnek meg kell tennie, vagy él úgy, hogy halhatatlanságra szánja a saját lelkét, mert túlélni fogja az utat."


Ahogy írtam, ha igaza volna, senki sem lenne olyan őrült, hogy elkárhoztassa önmagát, ha maga ítélheti meg a saját tetteit a saját értékrendje szerint.



"Az Igazságot nem lehet elhallgattatni, és akik ellene mennek, azokat megszégyeníti.””


*****De hogy nem lehet elhallgatni az igazságot! Sőt azt lehet a legjobban elferdíteni, vagy érdekből vagy ostobaságból!"


MINDEN, előbb vagy utóbb a világosságra jut, és nyilvánvalóvá lesz a hazugság. Ahogy az öné is. Az Igazság akkor is igaz marad, ha mást mondanak róla, és minél inkább el akarják fojtani, annál inkább fog kiderülni. Ez mindig így volt és így is lesz.

2013. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

KORREKCIÓ

A 23. válaszban ezt írtam:


"de a pszichikus erők az ember saját szelleméhez tartoznak... Jézus maga mondta: "Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy a mit mond, megtörténik, meg lesz néki, a mit mondott." Márk 11:23

Tehát ennek semmi köze az imádkozáshoz, a lelki ajándékokhoz vagy a mágiához. Ez egy olyan képesség, amire ahogy mondod is, minden ember képes lehet"


Sok hete foglalkoztatott tovább ez a kérdés, mert nem voltam ebben biztos.

Most VISSZA VONOM AMIT ÁLLÍTOTTAM. Ez az értelmezésem HIBÁS.


Tovább gondolkoztam a pszichikus erők eredetén... Aztán mivel Máté 17:20; 21:21; Lukács 17:6 versekben (a Márk 11:23-on kívül) is szó van a hit erejéről, hát megvizsgáltam, hogy honnan van az erő, aminek a működését lehetővé teszi a hit ---> Máté 10:1-ben van az, hogy Jézus adta nekik a hatalmat pl. ördögűzésre, de 17:20-nál nem tudták használni ezt a hatalmat hitetlenségük miatt...azaz kételkedésük miatt. Tehát az erő mindenképpen Istentől van.


Világos lett számomra a Márk 11:23-ban is, hogy mivel előtte azt mondja: „Higgyetek Istenben”, és utána beszél a „valakiről, aki hiszi amit mond az megtörténik”, ezért ez az Istenben hívők hatalmáról beszél (hogy a hittől függ mennyire tudják használni a hatalmat, amit kaptak Istentől)...de nem akárkinek a pszichikus erejéről.


Hogy honnan van akkor az ereje a nem-keresztényeknek?

Vannak dolgok, amikkel az ember képes serkenteni a teste (vagy más szervezetek) öngyógyító folyamatait. Gyógyszerek, elsősegély- és műtéti-eljárások, tudatbefolyásolás, valamint most még paranormálisnak tartott és meg nem értett energia-manipulációk. Az ördög ezeket a dolgokat használja ki, amikor valakit látszólag meggyógyít, mégpedig oly módon, hogy a vele kötött szövetség (megjelenik és kísért, vagy megkeresik segítségért, tanácsért, vagy megszállottság) által képessé teszi az embert ezen dolgok használatára. Ezért mondta az a Jacques Verlinde, hogy „Ez az a pont, ahol az okkult vagy mágikus módszerek veszélyessé válnak: nem az energiák, hanem az együttműködés miatt”. A gyógyítás magában jó, de az Istentől való hatást az ördög megtévesztésre alkalmazza arra, hogy ne Istennel, hanem vele kössön szövetséget az ember, így hamis tanításokat fogad magába mint reinkarnáció és a képzet, hogy az embernek magának van hatalma a természet fölött Istentől függetlenül. Persze sokan úgy fogják fel, hogy az erőt Istentől kapták, és jót cselekszenek vele, azonban pontosan emiatt nem veszik észre a csapdát. Isten ugyanis csak annak ad gyógyító erőket, aki megtért hívő keresztény, és akkor valódi, szempillantás alatt történő csodák működnek általa, amelyek után nincs szükség további kezelésre/terápiára. Jézus ruhája szegélyének az érintése, Péter Apostol árnyéka (ApCsel 5:15) azonnal meggyógyította a betegeket.

Szemmel látható tehát a valódi csoda-gyógyítás, és az élő szervezetek regenerációjának serkentése különböző Isten által lehetséges módokon, amelyek véghezvitelét azonban a Sátán segíti azzal a céllal, hogy tőle (illetve holt lelkektől, szellemektől, istenektől, „világosság angyalaitól”) kérjenek segítséget, és vele kössenek szövetséget, így az ő hatalmában tartva az embereket, miközben azok azt hiszik, hogy Isten akaratát cselekszik.


A "pszichikus erő" és a médiumok, chi-mesterek természetfeletti bemutatói éppen olyan démoni megtévesztések, mint a preinkarnációs emlékek (pl. az is tény, hogy hipnózis alatt bármilyen emlék beszugerálható az ember memóriájába, ami meg sem történt vele...hát még ha önszuggesztióba kerül az ember).

Az ilyen guruk, médiumok és mesterek elfáradhatnak a képességek produkálása után, és azt gondolják a kutatók is, hogy azért, mert a saját "belső energiájukat" a chi-t, a bioáramot használták, amit a test a működésével fejleszt, ami egyébként így is van...egy démon szívja ki az erejüket, amivel aztán a paranormális jelenségeket létrehozza. Természetfeletti hatalma az embernek csak Istentől lehet, vagy démonoktól amik megszállták őket, vagy egyszerűen úgy tesznek, hogy az ember elhiggye, hogy ami történik azt ő befolyásolja. Ahogy a preinkarnációs emlékeket is azért ültetik az emberek memóriájába (hogy emberek, állatok, fantázia lények, idegenek...sőt démonok voltak /ismertem ilyen személyt/). Ezzel az a céljuk, hogy tévhitbe ringassák az embereket, mert a Biblia nem ezekről beszél...és inkább a saját "tapasztalataiknak" fognak hinni, hogy lehet hatalmuk és nincs túlvilági számonkérés csak újraszületés és új esély, mert ezek imponálnak az embernek. De ez mind álnok megtévesztés...és nem fognak a Szentírásra hallgatni, hogy életük legyen. Így nem fognak Istenben bízni, hanem a saját erejükben, ami valójában nincsen (és lássuk be...ezek a gyógyítások így sem tökéletesek, míg Isten gyógyításai azok). Az asztalnál pörgethetitek a papírt meg mozgathattok dolgokat, de amikor bajba kerültök, ezek a szuper-képességek cserben fognak hagyni...akkor derül ki, hogy ámítás volt az egész, de akkor már késő lesz. Ne legyen késő.


Ez a teljes szöveg:

Márk 11

22. És Jézus felelvén, monda nékik: Legyen hitetek Istenben.

23. Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy a mit mond, megtörténik, meg lesz néki, a mit mondott.

24. Azért mondom néktek: A mit könyörgéstekben kértek, higyjétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.

25. És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket.

2013. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

[link]


Jacques Verlinde megtérésének története, aki indiai guru és médium volt, majd mikor kereszténnyé lett, bebizonyosodott, hogy az Ördög adta a gyógyító erejét.

2013. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

37/ tudod azért mert valaki belga (Jacques Verlinde) vagy mert kint járt keleten,vagy azért mert megtért és ismét keresztény lett, attól még az állításai nem jelenti azt hogy igazak.


Mint ahogy a keleti meditációt sóderolók mondása se igaz, hogy az Én megszűnik a meditáció alatt.


Az Én soha nem szűnik meg jelen van az álomban, jelen van az élő testben, és jelen van a test-halál beállta után is, az eltávozott lélekben.


Az élő testből, a lélekkel való távozáskor a testben megszűnik ugyan az ÉN létezni, viszont a testből kilépő lélek önmagával viszi az ÉN halk gondolat-jelenlétét.


Azért mert valaki külföldi azért mert valaki pap, vagy jogi, az nem jelenti azt, hogy ismeri az igazságot és igazat is tanít.

2013. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

35/azt írtad---""1. Ön sem milliárdos csak mert állítása szerint képes erre, miért lenne bárki más az? ""


Akinek van számgépe, aki ismeri a szkeptikus csoportok kutatásait a paraképességek terén, az előbb utóbb tudomást szerezhet a kitűzött díjakról is, amit felajánlottak a szkeptikusok a kísérleteikre jelentkezőknek. Különösen olyan embereknek kell hogy tudomása legyen ilyesmiről akik önmagukat fényezve könyvet írtak és jelentettek meg.


Én aki soha nem pénzért tettem semmit életem során, még engem is elkapott a hév a felajánlott sok pénzért. Csak én elkéstem, mert egy,- idős vagyok, kettő,- már beteg, sérült a szívem.. Már pedig az ilyen "testből való kilépéshez lélekkel" bemutatóhoz egészséges szív szükséges, mert máskülönben meghal a test, a lélek kiemelkedése miatt.

2013. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

36/ kiragadva röviden az írásodból idézem---""Ezért mondta az a Jacques Verlinde, hogy „Ez az a pont, ahol az okkult vagy mágikus módszerek veszélyessé válnak: nem az energiák, hanem az együttműködés miatt”.""


Tudjátok nem rovom fel azt, hogy minden idegennek elhisztek mindent, hisz nincs más infó, de azért az rosszul esik, hogy ha bármit írok nektek csak kimondottan azért hogy segíthessek mert olyan sok mindent tudok és tudtam meg életem során-- de mivel magyar vagyok vagy ismeretlen, azonnal félre söpritek anélkül hogy átgondolnátok először.


A pszichoszomatikus betegségeket az elszenvedett fájdalmak csalódások sikertelenségek okozzák a testben és bizony maga beteg embernek a saját lelke, vagy azért mert a lélek is nagyon sérült az élet okozta fájdalmaktól, vagy azért hogy segítsen az ÉNnek, igy hívja fel a figyelmet a problémákra, igy kényszeríti az ÉN-t hogy forduljon orvoshoz, vagy másokhoz segítségért.

Mert félti az ÉN életét, tudati-egészségét.


A baj ott van hogy még csak tapogatózik ezen a téren az orvostudomány is. annyit már tudnak hogy sokszor az élet nehézségei okozzák ezért vannak a pszichiátriák hogy az ilyesmit próbálják gyógyítani - már amit felismernek! -


De a testi és lelki betegségekhez semmiféle köze nincs semmiféle mágikus erőknek!!! Különben se igaz se a szellemvilág se a mágikus marhaságok.. ezeket az ember találta ki hogy legyen mit sóderolnia a jelenkorunkban - a múltban még érthető volt, hisz nem volt fejlett orvostudomány- de ma már nevetséges babonaság, butaság ilyesmit elhinni is!


Minden vallási dogma legyen az távol kelet nyugat szóval bármelyik, régen íródott ABC az élethez számtalan TANKÖNYV!


De ahogy haladt az idő úgy szaporodott a tudományos információ, az emberiség tudása és úgy módosultak a TANKÖNYVEK is a mindennapi életben. Mást tanultak a dédapáink és mást és sokkal többet, a jelenkor fiataljai.


S igy van ez a szellemvilág tanokkal is elavult, kevés ismeretek halmaza, amit el lehet olvasni, hisz őseink hagyatéka, de nem szabad fanatizálni, se elhinni-- mert csak tapogatózó, keresgélő, fantázia ABC az élet létezésének kutatásában.-

2013. aug. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!