Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ahhoz hogy átköltözzünk egy...

Ahhoz hogy átköltözzünk egy élhető másik bolygóra, még élőként meg is érkezni, a fénysebességet kellene elérni. Az emberek mindig is kíváncsiak voltak mi történik – Ti mit gondoltok? - gondoltatok rá valaha?

Figyelt kérdés

Az élet az a terület, ahol a fény sebességénél lassabban haladunk, és van egy olyan érzésem, hogy a világ drámai módon megváltozik, amint átlépjük a fénysebességet" - "Felcserélődhet a tér és az idő? Mindannyian elporladunk? Atomjaira hullik az űrhajó? A hangsebességnél tudjuk, hogy az átlépése egy nagy robbanással jár.

Azt gyanítom, hogy a fénysebesség átlépése ennél érdekesebb lesz"vagy épp félelmetesebb?



#űrutazás #Másik bolygóra átköltözni.
2013. aug. 22. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
35%
Ennyire azért nem érdemes szárnyalni a képzeletnek. Így születnek a mítoszok, legendák, szörnyek és egyéb mesebeli események. A valóság sajnos a képzeletet erősen korlátozza. Nincs "fénysebesség felett", és más hasonlók. Ezzel csak a dolgot nem ismerők foglalkoznak, tudósok a legkevésbé sem. Néha nekik is szükségük van a pihenésre, és a játékos fantáziájuk mindenkin túltesz. A különbség, hogy ők pontosan tudják, hogy ez a fantázia világa és eszerint is kezelik.
2013. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nincs "fénysebesség felett", és más hasonlók. Ezzel csak a dolgot nem ismerők foglalkoznak, tudósok a legkevésbé sem"


Nem a fenét. Csak egyelőre a hipotézisek szintjén van a dolog. :)

Mint írtam, az einsteini téridőben kár is ilyet keresni, de vannak alternatív megoldásra elméletek és igenis tudósok foglalkoznak vele.

2013. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
Srácok, a kérdést mami tette fel. Tökéletesen felesleges megpróbálni meggyőzni bármiről vagy akár értelmesen válaszolni neki. Csak azért írom, hogy ne fáradjatok feleslegesen.
2013. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 Wadmalac ***** válasza:

#13:

Én spec észrevettem, ez már csak olyan l~art pour l'art. :D

2013. aug. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
Vagy s'zar tour s'zart :D
2013. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 Komplikato ***** válasza:
100%

A leírt dolgok jelenleg ütközik az általunk ismerni vélt fizikai törvényekkel.


De.


Ilyen téma nem túl régen van a Wiki-n:

[link]


Ha érdekel keress rá Dr. Harold G. White alias Dr. Sonny White nevére, vagy keresd meg az Icarus Interstellar csatornáján a nemrég lezajlott kongresszus harmadik napját, ott a 37-38-dik perctől mondja el a jó ember hol tartanak most a Warp meghajtás megvalósítását firtató kutatásai ...

http://www.youtube.com/user/IcarusInterstellar?feature=watch

2013. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 Komplikato ***** válasza:

16: [link]

Starship Congress 2013 - Day 3 - Icarus Interstellar

2013. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
59%

Egy álomban lehet olyan érzésed, hogy hosszabb idő - egy hét, vagy akár hónapok - eseményei történnek egyszerre.

Ez annak köszönhető, hogy ilyenkor az álom gyorsan pergő képek sorozata - de persze ilyenkor nem éled meg részletesen ezeket az eseményeket.

Nagyon gyorsan lehet álmodni.


Van olyan is, hogy 2-3 perc alatt egy teljes, "részletes" álom lemegy.

2013. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:

Bocs, nem ide akartam.

Bár maminál mindegy...

2013. aug. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 A kérdező kommentje:

13/ én nem kívántam azt, hogy meggyőzzetek én a véleményetekre voltam kíváncsi. S arra, hogy ti fiatalok mit gondoltok erről, vagy mit gondoltok arról, vagy gondoltatok-e egyáltalán rá, hogy ha menni kellene innen, akkor miképp valósulhatna meg. Ki érkezne egyáltalán meg egy több fényévre levő élhető bolygóra. kibírná -e a szervezet vagy elég lenne-e az élet ideje, vagy még az űrhajóban megöregednének és meghalnának.. vagy is ha valakinek oda kellene érnie, akkor legfeljebb az űrhajón születettek érnének célba?


Én nagyon sokszor gondoltam erre az elmúlt 30 évben, hogy mi lesz az utódainkkal-itt pusztulnak egy átforrósodott platnin vagy képesek lesznek kimenteni az életet-- hisz maga az út hosszú, a megfelelő sebességet még nem találták és kérdés mi történne az emberi szervezettel,hisz nagyon sérülékeny és labilis.


szóval csak arra voltam kíváncsi hogy eszetekbe jutott-e valaha ilyesmi.

2013. aug. 23. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!